Ogromna mlaka na izvozu za rondo Tomačevo

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Evo pa se je pokazala ena smrtno nevarna napaka.

Danes okrog 20.00h sem se peljal iz smer Brda na rondo Tomačevo. Spodaj na uvoru v rondo (na rampi) se je naredila mlaka vode globine pomoje cca 15 cm.

Očitno jim drenaža niti slučajno ne funkcionira. Vsa voda z cca 300 metrov dolgega uvoza na rondo se zbira spodaj na uvozu.

Pa današnji naliv spoh ni pretirano hud.

Mlake pa spoh ne vidiš prej kot kakih 30 metrov preden zapelješ vanjo.

Kot kaže gre spet za eno veliko napako pri gradnji, ki je smrtno nevarna.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Meni se to zdi tipičen primer neprilagojene hitrosti.

Ps: hvala za opozorilo, bo prav prišlo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:

Kot kaže gre spet za eno veliko napako pri gradnji, ki je smrtno nevarna.

Mogoče. Mogoče pa gre za lenobo/šlamparijo/BMK s strani vzdževalcev (v tem primeru PVAC),
posledično zabit jašek meteorne kanalizacije in voda nima kam odtekat.

Ne vem, mogoče... Tako kot tudi ti ne veš NIČ o tem, da je za to vodo kriva gradnja. Je pa moderno pizdit, ja.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Hebo te neprilagojena hitrost, če na izvoru z avtoceste s 70km/h zapelješ v mlako, ki nima tam kaj delat.
bonk.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Če bi vozil s prilagojeno hitrostjo, te mlaka ne bi presenetila. Dobro veš, kako pri nas te stvari grejo in kdo je kriv.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Hebo te neprilagojena hitrost, če na izvoru z avtoceste s 70km/h zapelješ v mlako, ki nima tam kaj delat.
bonk.gif
Sorry pozabil dat smileja zraven. Če bi se skantal bi ti naši prometniki ziher napisali kaj takega. Seveda, če se ne bi zraven kakšna Provida ali pa službeni skantali.
cheer.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Ne ni moderno za pizdit.
Dejstvo je, da je površina dovoza v rondo 2 x večja kot prej. Torej se zliva v vznožje 2x več vode. Dejstvo je, vode meteorna kanalizacija ni sproti odvajala. Dejstvo je, da včerajšnji naliv še zdaleč ni tisto, kar premore mati narava v svojem arzenalu. Dejstvo je, da odkar je ta priključek spremenjen še ni bilo hujšega naliva.

Žal se bo moral zgleda spet kdo ubit, da se bo pristopilo k reševanu problema.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Sem že en avto razbil v totalko na obvoznici, ko so mi vrli delavci pri asfaltiranju lansirali tablo s klemfiksom na sredino voznega pasu. Tako, da ne ti men o neprilagojeni hitrosti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Sem že en avto razbil v totalko na obvoznici, ko so mi vrli delavci pri asfaltiranju lansirali tablo s klemfiksom na sredino voznega pasu. Tako, da ne ti men o neprilagojeni hitrosti.
A si se peljal 60 km/h takrat?
grims-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Ja lahko bi šel tudi peš prek tiste mlake, pa bi bil še vedno moker do kolen.

AJA. Peš se ne sme hodit po cesti rezervirani za motorna vozila.
stupid-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Ja lahko bi šel tudi peš prek tiste mlake, pa bi bil še vedno moker do kolen.

AJA. Peš se ne sme hodit po cesti rezervirani za motorna vozila.
stupid-1.gif
Govorim o klemfiksu. Namreč običajno je ob delih na cesti hitrost omejena na 60 km/h. A si se peljal 60 km/h takrat?
grims-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Ne hitrost je bila onejena na 80 km/h. Označena z znakom. Policija je izmerila zavorno pot. Vse OK.

Ampak zavarovalnica mi je zavrnila zahtevek za povračilo. Ostala bi mi samo civina tožba. Avto pa vreden 1000€. Pa se pejt.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Sožalje.

PS: Sej te samo malo prcamo
wink-1.gif
. Kot rečeno je meni to opozorilo zelo prav prišlo.
PS2: Zakaj so ti pa zavrnili? Sam bi šel do odvetnika in če mi on potrdi, da se zadeva dobi, bi šel v tožbo. Itak ti potem oni plačajo tudi tvoje sodne stroške.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Sem že en avto razbil v totalko na obvoznici, ko so mi vrli delavci pri asfaltiranju lansirali tablo s klemfiksom na sredino voznega pasu. Tako, da ne ti men o neprilagojeni hitrosti.

Dej vklopi sarkazem detektor
smile-1.gif
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
No žabarji kar ste volili pa imate vi srbskega vola , drugi pa gorenjskega. A menda so srbski bolj mastni,torej jih boste lažje prebavili, gorenjski pa so bolj žilavin se ne dajo na raženj,pa še njihovih telet je cel kup naokrog