Budget 4x4

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
Gre se mi bolj za varnost....v megli si praktično neviden zadaj.....

Btw hvala za želje
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
Sem ga že gledal...dejansko čista zmaga
zmaga.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Luštna zadevca.
zmaga.gif



Jp, če so zadnje luči zgoraj je vidnost precej boljša, sploh v slabših vremenskih rezmerah se to precej pozna (megla, snežni metež ...)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
Pa dejansko prevezavo si/ste komplet sami delal...al se dobi kak "kit" iz žic s konektorji? Priznam da še nisem se poglabljal...moram malo ebay pogledat...vse kar je iz servisa je drago
smile-1.gif
:
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Ležaji so ~30€, dela pa je za ene 2 urci. Baje so najboljši ležaji od firme Glyco. Ali pa original na pooblaščencu, tudi niso dragi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Samo zakaj prva vgradnja ne zdrzi? Zato ker je faljena konstrukcija okoli lezaja, ali zsto ker je sam lezaj faljen.
Kamelon
Zakaj ie bila zahtva da so samo spodaj luci gorele. Kaj ima vojska.pri tem
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Kolikor sem bral, je problem v šparanju pri izdelavi original ležajev - slab material.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kamelon
Zakaj ie bila zahtva da so samo spodaj luci gorele. Kaj ima vojska.pri tem

Tsko sem slišal da naj bi bila direktiva v 90's da morajo vsi "jeepi" imet samo spodnje luči...in tako so tudi uradno homologirani...vsak "jeep" ima tudi vojaško knjižico....v primeru vojne si lahko vojska (država) sposodi/zapleni tvoje 4x4 vozilo za svoje potrebe...

...po vsej verjetnosti nek brihtol od uradnika je takrat tako določil...da je fajn da je tako vozilo na terenu ki ga v99, 9% ne bo vidlo...manjvidno

Ker vojska ni tolk pametna da si za svoje potrebe odklopi zadnje lampe (2 konektorja btw)...al oa da si da not pregorene žarnice
ne-ne-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Hm, jaz pa sem mislil, da ima to kaj zveze s tem, da so se klasičnim terencem zadnja vrata odpirala na stran in ker so ponavadi imeli na njih obešeno še rezervno gumo, so odprta zadnja vrata zakrila luč na eni strani, če je ta bila zgoraj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Ampak z odprtimi krilnimi vrati je pa kar pogumno voziti. Oziroma moraš imeti pošteno privezane, sicer jih boš v kakem ovinku zruval iz pantov...
alfabet. Potem jaz ne bi kupoval original ležajev, ampak bi preveril če obstaja kaj boljšega za podoben price performance.
Ker da greš preventivno menjat ležaje pomeni da boš avto še nekaj časa imel.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Ne, saj to sem mislil, ko avto stoji, npr. da ustaviš ob cesti in odpreš zadnja vrata. Ne vem, lahko tudi, da živim v zmoti
smile-1.gif
Ampak če gledaš Insignio karavan, ima pod prtljažnimi vrati še ene luči, ker se zunanje luči odprejo skupaj z vrati prtljažnika. Tako da najbrž obstaja kak predpis, da morajo biti luči vidne tudi, ko odpreš vrata prtljažnika.

Glede Renoja ... Zato baje priporočajo ležaje firme Glyco.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kamelon
Zakaj ie bila zahtva da so samo spodaj luci gorele. Kaj ima vojska.pri tem

...in tako so tudi uradno homologirani...vsak "jeep" ima tudi vojaško knjižico....v primeru vojne si lahko vojska (država) sposodi/zapleni tvoje 4x4 vozilo za svoje potrebe...

Ne buc prodajat no. A prov vojasko knjizico ma avto?
smile-1.gif


Vsak avto ti lahko vzamejo v primeru vojne. Policija ti ga pa lahko v vsakem trenutku ce ga potrebuje za svoje naloge. Ne rabis vojne za to. In ne ni vojaskih knjizic. Ce bi ze ciljal na "jeepe" naredis samo izpis registriranih in gres do lastnikov po njih.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Pred leti, v času vojne je bilo tako, da so ti lahko začasno zaplenili terensko vozilo za potrebe vojske. Vojaških knjižic pa res ni.
grin1.gif


Kameleon, nam je takrat rihtal kolega avtoelektrikar, ki je bil tudi off-roadar
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Ja saj ti lahko se danes, sam ta s knjizicami je bla tok mocna da sem se mogu oglasit.

Ce pa zelimo biti cisto tocni - to o cemer govoris se imenuje materialna dolžnost in jo ureja zakon o materialni dolznosti. Ce govorimo o vozilih, se lahko za potrebe vojske, policije, civilne zascite, itd (tudi banke slovenije) vpoklice osebna terenska vozila, kombinirana vozila, tovorna vozila, avtobuse, motorna kolesa itd...

Da pa se to zgodi, mora biti vozilo na posebnem popisu o cemer je lastnik obvescen. Torej ne, ni avtomatsko v evidenci z nakupom. Je pa dejstvo, da bi v primeru vojne bil ta popis takoj dopolnjen z vsemi moznimi vozili iz evidenc. Poleg tega se skladno z zakonom vedno vpoklice vozila ki so novejsa. Torej starejse ko je vozilo iz popisa, kasneje ga bodo vpoklicali.

Nasprotno pa lahko policija za svoje delovanje uporabi katerokoli tuje prevozno sredstvo in to na ustni ukaz pooblascene uradne osebe.

Tko da kameleon ne skrbi, dokler te MORS ne obvesti, da je tvoj terenec na seznamu sredstev za materialno dolznost, se nimas kaj bati =)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Pred leti, v času vojne je bilo tako, da so ti lahko začasno zaplenili terensko vozilo za potrebe vojske. Vojaških knjižic pa res ni.
grin1.gif
Če je bil lastnik sposoben za vojake, smo tudi njega vzeli mobilizirali.nobenemu ni bilo hudega-"moj "voznik si je na ta račun kasneje lepo saniral svojega olježera..
smile-1.gif

Drugače pa ja-za prevoze se je uporabljalo civilne kombije, največ od firm. Kasneje smo pa imeli razne pinzgauerje ipd.