CENA PREVOZA AVTA IZ NEMČIJE

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Jaz pa iscem podjetja, ki se ukvarjajo direkt z uvozom in ti uredijo vse papirje. Ti samo prideš po avto.

Katera so zaupanja vredna?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
pomoje autobroker
smile-1.gif


jaz imam pa eno drugo vprašanje, kaka so že pravila oz pogoji, da lahko pri nas avto registriraš kot rabljen in ne nov ?
starost? prevoženi km? more bit že kje drugje prej registriran ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Citat:
Uporabnik proteus pravi:
Jaz pa iscem podjetja, ki se ukvarjajo direkt z uvozom in ti uredijo vse papirje. Ti samo prideš po avto.

Katera so zaupanja vredna?

do avta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Saj nerabi bit "zaupanja vredn" če ti itak vidiš vse podatke o avtu ko jih ma na avkciji. Če je to to in ti je všeč mu poveš kolko si pripravlen dat za avto na cesti in nardita pogodbo in rešeno. Težko te tu nategne no. Pol pa pač nakje 14 dni malo slabšega spanja predn avto vidiš kaj si kupo.
Tak da pač greš malo okoli do malo bol resnih trgovcev in vprašaš če se je kdo pripravljen it to igro. Pol ti pa on spremlja avkcije pa ko se pojavi primern avto te pokliče.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kupujem nov avto in sem bil takole na oko pri ene 5 razlicnih prodajalcih in sem zelel ravno to. povedal sem kaj zelim in naj me poklicejo, ce kaj najdejo. niti en ni klical.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Bedina je biser ja. Škoda da je šel v DE živet, v sloveniji bi potrebovali take truste.

v kolikor gre za sina bivšega pekovega direktorja in če je vsaj 10% po očetu, potem je sigurno uspešen pri poslu - namreč v času Bedine je bil Peko podjetje da se reče, v evropskem merilu
Sori za offtopic

ON TOPIC: ima kdo kak primer, ko je uvozil vozilo iz USA in je bila potrebna prehomologacija na EU standarde (menjava žarometov?)
Npr gledam v USA nekaj vozil, nekatera so evropska za USA trg (npr audi), pa me zanima, kako to najlažje in z najmanj pretresov izvesti, da potem dobiš homotonček v Sloveniji
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolega, ki se je s tem ukvarjal kar nekaj let je vse urejal v Bremenhafnu - enodnevna registracija v D te reši "ježevih muk" v SLO!!!

Imam tudi (žal pokojnega) prijatelja, ki je šel z glavo skozi zid in hotel rešiti vse tu (uvoz lastnega USA avta v SLO ob povratku sem). Mislim da je avto ene dve leti stal, dokler ga nij v D "prodal", tam registriral in nazaj "kupil".
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Po mojih informacijah je zadeva res najenostavnejša v DE.
Imam pa zelo svežo izkušnjo s stranko iz Avstrije. Q7 iz Amerike. Menjava zadnjih luči, kodiranje (ločitev zavornih luči in smernikov) in pa izdaja novih homolomo dokumentov, ker so se podatki o teži minimalno razlikovali. Vse korektno, brez zaje..., itd. seveda pa je moralo vse štimat in homolomo uspešna.
Pa ne pozabit potem še na recimo navigacijo in podobne zadeve. Namreč žal ne gre, da se le kupi EU mapo in je rešeno. Region lock
frown-1.gif
, ravno tako rekonfiguracija zadnjih luči ni možna.
Nekaj stroškov je
frown-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
hvala obema za info - mtl, kar se tiče kodiranja in VAG grupe, so mi zadeve precej poznane
mtl imaš pa še ZS
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz tudi ciljam na naslednjega iz USA.

Pol luči ni treba menjat na E znakec samo kodirat? Kul, še par eur manj.

https://www.copart.com/lot/38343747/

To je od enga jutuberja, mu je na AC z vodo mu zalil motor se prav ni flooded. Fixable sam ne pr amerikaninosih.
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Pol luči ni treba menjat na E znakec samo kodirat? Kul, še par eur manj.
Če boš tako uvažal kot bereš, boš kar nekaj presenečenj doživel...
grin1.gif

Samo ne vem, če jih boš ravno vesel.
tongue-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Resje...površno sem prebral, ker me še ne zanima. O tem ne bi niti še razmišljal, ker menjava luči ni nevemkaj.

Imaš pa polno USA luči na cesti verjetno mnogo tudi kodiranih ne. Se pravi še vedno ni po reglcih, rdeč blinker se pa najde v prometu, zato sem pomislil če je na kak način dovoljeno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Če mu je na AC voda prišla v motor je motor hin. To upam da veš da je kompletna generalka. V reees najboljšem primeru samo nove glave.
V vsakem primeru pa motor ven in v kose.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To je zato, ker eni uvažajo več enakih avtov z enim kompletom luči. Pol ima pač "veseli novi lastnik" probleme (ali pa tudi ne) na prvem tehničnem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če ni neka specifika jih nima in verjetno se 90% kupcev tako uvoženih to tudi zaveda.

Maš pa primere teh vojakov v Nemških bazah npr. vse na ameriških tablicah še in seveda nič prilagojeni EU osvetlitvi.

Problem pri tistem Mercedesu je to, da bo dolgo stal, servis naslednji dan bi lahko to rešl brez posledic, zdaj ko bo že 1 mesec mimo bo pa res škoda že precejšnja notri.

Sicer pa so zdaj zanimive Harveyeve žrtve samo to je verjento tudi veliko soli, kar še poslabša tak avto.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
glej če pride voda med delovanjem v obratih v motor je čisto vseeno al dolgo stoji al pa jutri menjaš. ker je not vse zvito in itak moreš menjat
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Motor vrti sam vžge ne. Tak V8 se ne bi obrnil ribnen. Lahko je zelo elektronsko.

Hitro se bo vidlo pri prodajni ceni, eden sumi, da bo tole šlo čez 50k, ker se na youtube vidi kaj je bilo z avtom in da ni bil cel poplavljen.

mtl
hysterical-1.gif