Visokotlačni čistilnik

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Na kaj je potrebno paziti pri nakupu? Vem, da mora imeti vsaj 140 barov, pretok vode vsaj 450m3, ampak ali v tem primeru kaj pomeni blagovna znamka?
Recimo, da primerjam Karcherja, Lavor, Makita z istimi karakteristikami - je v praksi kakšna razlika? Sicer sem se ogrel za Karcher 5.700 ali 5.650 Celebration, se mi zdi nekako best buy..
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Karcher po mojem ne upraviči visoke cene...smo imeli doma Lavora, star čez 10 let, smo pregreli črpalko..., drugače pa je šlo brez problema.
Izogibal bi se edino takim hofer ali lidl znamkam, tipa Mister tool ali kako že
smile-1.gif

Sam bi vzel lavor ali pa makito, verjetno sta oba ceneje.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
To je šala, ne?
Smo ga kupili v službi, 160 bar in pretoka okoli 500 l, pa dela slabše, kot je naš lavor s 120 bari in 450 litri pretoka..
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Na kaj je potrebno paziti pri nakupu? Vem, da mora imeti vsaj 140 barov, pretok vode vsaj 450m3, ampak ali v tem primeru kaj pomeni blagovna znamka?
Recimo, da primerjam Karcherja, Lavor, Makita z istimi karakteristikami - je v praksi kakšna razlika? Sicer sem se ogrel za Karcher 5.700 ali 5.650 Celebration, se mi zdi nekako best buy..

Odvisno za kaj rabiš, za doma, za kmetijske stroje, za firmo..... ?
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
To je šala, ne?
Smo ga kupili v službi, 160 bar in pretoka okoli 500 l, pa dela slabše, kot je naš lavor s 120 bari in 450 litri pretoka..
Men služi bolje kot Lavor
sprasujem se.gif
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Če rabiš za doma sam za avto prat ne rabiš komplicirat...kupiš nekaj za okrog 150€ in rešeno. Razen, če sosed vidi na tvoje dvorišče potem pa kupi čimvečjega. Hec. Ne resno po mojih izkušnjah so za pranje avtomobilov že največja jajca za 100 € dovolj.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
No to sploh ni res. 140 barov in dovolj pretoka ti avto res spuca, podobno kot v ročni pralnici, kjer si pereš sam. Če ima nastavek za šampon, je še toliko bolje.

Nizkocenovni in švohni čistilci pa spucajo tako, da ko se avto posuši, se vsa umazanija vidi.

Pa še tole, da en karcher ali lavor bo za pol težji kot en elektro mascinen, ki ima zgleda še motor iz plastike...

Tale bi bil ok nakup.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Za doma bi jaz kupil za manj kot 200 eur, ker ga itak rabiš bolj za spiranje kot pa za edstranjevanje umazanije. Mi smo v službi dali 1000eur za industrijskega, pa pravtako je treba ščetko v roke vzet. Tko da brezveze denar stran metat.

LP
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Če maš še tako super Karcherja, ti bo umazanija lisasto ostala na avtu. Brez gobe ali ščetke ne bo uspeha. Jaz imam karcherja višjega ranga (star 15 let pa je bil takrat 4.000,00 DEM.). Predvsem ga uporabljam za vroče pranje z šamponom za zamaščene strojne dele in gradbeno mehanizacijo. To je glavni namen te naprave. Odlično se obnese kljub starosti.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
taki stari so vrhunski in se ne kvarijo.Ti čistilci za par 100 eur so neuporabni. Za spirat avto je tudi navadna cev dobra
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Če maš še tako super Karcherja, ti bo umazanija lisasto ostala na avtu. Brez gobe ali ščetke ne bo uspeha. Jaz imam karcherja višjega ranga (star 15 let pa je bil takrat 4.000,00 DEM.). Predvsem ga uporabljam za vroče pranje z šamponom za zamaščene strojne dele in gradbeno mehanizacijo. To je glavni namen te naprave. Odlično se obnese kljub starosti.

Saj to, ni važno kakšnega imaš skoraj vedno je treba še ročno prati. Razen če je umazanija sveža, potem gre dol samo z vapom.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hej, tegale Raptorja z bolhe sem opazil, samo model ga za to ceno ne bo prodal. Razlika do cene novega v trgovini je namrec samo 10 eur
smile-1.gif
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
MUC, samo pazi da bo kovinska pumpa, men se je pri Lavorju ko sem pral drugi avto enostavno stopila in zasmrdela.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Točno takega imam cca pol leta. Zaenkrat nimam pripomb, le tisti kolut za navijanje cevi je tako tako - zelo uporaben če želiš zadevo pospravit, moraš pa vsakič cev odklopit in je to zgolj "hramba" cevi.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem lansko leto kupoval visokotlačni čistilnik za domačo rabo in sem izbral Elektro Maschinen. Neka srednja varianta ne tista najcenejša pa nisem najbolj zadovoljen. Prvi je delal največ 5 min skupaj pa ga je že začela izklapljati zaščita zato sem se vrnil v trgovino in ga zamenjal z drugim. Ta je delal manj kot leto in je začela puščati pištola ter čistilo iz rezervoarja. Bilo je en teden pred iztekom garancije tako, da sem imel še srečo. Po pol leta zopet pušča čistilo iz posode
redface-1.gif
. Z močjo in pretokom sem zadovoljen toda tisto navijanje 10m cevi na kolut je mukotrpno delo in jo raje zvijem na roke in nataknem na ročaj čistilca.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Meni je letos kärcher po 22 letih dokončno izdihnil, zato sem kupil elektromaschinen ( HDEm 2250 ). Zaenkrat dela, mi gre pa tisto navitje zgoraj maximalno na q**c. Če ni odvito do konca in mal potegneš se vse skupaj prevrne, preden odviješ oziroma nazaj naviješ pa rabiš pol ure ker je cev tako na drobno zavita, skratka en tak kabelsalat je vse skupaj. Ne vem kako je pri dražjih, ampak kar je tam do 500 EUR (tudi pri drugih znamkah) so cevi totalno v pyzdi, ker niso gumijaste ampak plastične. Kärcher, letnik 1989 je bil pri tem svetlobna leta spredaj, v vseh teh letih je bil pa enkrat celo na servisu (štukali so cev in menjali stikalo za vklop). Da ne govorim o tem kolikokrat mi je padel s škarpe,......

Aja, kako je tole s šamponom? a lahko notr vliješ kateregakoli? moraš vedno vsega porabit, ker nikjer nisem videl da bi se to kaj posebej vklopilo? ker karcher ni imel posode ampak posebej cevko, ki so jo vtaknil v flašo.