Rent-a-car San Francisco

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Po samem SFu ne rabis avta, ker imajo dobro avtobusno mrezo, za dirty harry ali pa bullit dozivetje pa je kul ja. Na tastare tramvaje pa vstopis par postaj visje pa mas zihr plac.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Za ogled SF si sposodiš kolo + javni prevoz pa je..... za kolo sicer kdaj malo (pre)strmo ampak si ful fleksibilen.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
San Francisco: Ne najemaj avtomobila sploh. Šele ko boš iz San Francisca pobegnil kam ven.

Ker je nekdo omenjal Los Angeles, slednje mesto je ravno obratna scena od SF. V LA res rabiš avto, da kam prideš in parkiraš skorajda povsod za relativno male pare. SF je pa z avtom sama kalvarija. Če si vzameš cajt lahko SF celo prehodiš. LA pa je velik kot pol Slovenije.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Sklepam da si pregledal vse ponudnike, glede na to da si že rezerviral. Tukaj je nekaj mojih izkušenj iz zadnjega najema (junij 16, 34 dni, Alamo LAX).
Obvezno preveri, da imaš SLI in CDW/LDW zavarovanje, drugega ne rabiš.
Ko sem jaz iskal avto, je bil najcenejši SIXT, le da je imel v drobnem tisku eno malenkost, ki smo jo na srečo pravočasno opazili - z vozilom lahko greš le v sosednje države (ki mejijo na Kalifornijo) drugače dobiš precej zasoljeno kazen. Za manj denarja bi dobil en razred večji avto (GMC Acadia). Na koncu smo vzeli preko billiger-mietwagen.de, ker je bil najem tam cenejši, kot direktno pri Alamo.
Alamo ima sistem, da ti ne dodelijo avta, ampak si ga sam izbereš na parkirišču in potem čekiraš na izhodu. Mi smo imeli mid size SUV (Toyota RAV 4 in podobni) in so bili na parkirišču večinoma Jeep Patriot, Hyundai Tucson (AWD), Chevrolet Equinox, celo ena Nissan Navara doubleCab. V vrsti je bilo več kot 10 avtov, ki grejo precej hitro, saj je fluktuacija tam precej velika. Delavci so sproti dovažali nova vozila, tako da ni bilo zaznati nekega pomanjkanja vozil (kar je baje velik problem pri nekaterih drugih ponudnikih) . Mi smo bili že praktično napakirani v en Jeep, ko so zraven nas pripeljali Ford Escape. Ker smo iskali avto s čim večjim prtljažnikom smo se ekspresno preparkirali v Forda.
Po tem kar smo mi videli so vsi avti precej novi, zunanjost je pri vseh očiščena, notranjost pa je čisto druga zgodba.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Midsize SUV,... potem ste imeli Forda? boljš od Toyote? To vem, da ni nujno, da dobim točno tistega, ki sem rezerviral (Toyora Rav4 ali podobno).... Od tistih, ki si jih ogledoval, kateri ima največ prtlažnega prostora?

drugače pa, kaj je vključeno:

Citat:
Kaj je vključeno
Zavarovanje za primer škodnega dogodka (CDW)
Zavarovanje odgovornosti do tretjih oseb (TPL)
Zaščita pred krajo (TP)
Dodatno zavarovanje splošne odgovornosti (SLI)
Zavarovanje za primer nezavarovanega voznika motornega vozila (UMP)
Pristojbina za domovinsko varnost
Lokalni davki
Pristojbina za odlično lokacijo
Neomejeno kilometrov.
Vključenih je do 3 dodatnih voznikov, starih 25 ali več.

Ni vključeno v ceno najema
Pristojbina za čiščenje - ne glede na vašo pogodbo o najemu boste morali plačati stroške čiščenja, če vozilo ob oddaji potrebuje več kot običajno čiščenje, da se vzpostavi stanje pred najemom, upoštevajoč primerno obrabo.

Pristojbina za mladega voznika se uporabi za stranke, stare med 21 in 24 - US$ 25.00 na dan, brez davka.

Pristojbina za starejšega voznika se uporabi za stranke, stare več kot 71 - US$ 0.00 na dan, vključno z davka.

Stranke so odgovorne za vse cestnine, stroške zaradi zastojev, kazni za prehitro vožnjo, parkiranje in globe zaradi prometnih prekrškov ter vse povezane administrativne stroške.

Starostne omejitve
Minimalna starostna omejitev za ta avtomobil je 21.

Varščina/zneski presežka
Podjetje za najem vozila bo zahtevalo varščino v višini US$ 0.00 vključno z davka ob prevzemu. Če stranka uporablja debetno kartico, bo znesek zaračunan; če uporablja kreditno kartico, bo znesek le »blokiran« (začasno ne bo na voljo). Varščina bo vrnjena po najemu, če bodo izpolnjeni vsi pogoji.

Odbitna franšiza za vozilo znaša US$ 0.00 vključno z davka.

Odbitna franšiza za vozilo v primeru kraje znaša US$ 0.00 vključno z davka.

Polica CDW podjetja za najem vozil ne nudi presežka za kritje.

Zaradi nihajočega menjalnega tečaja tuje valute in drugih morebitnih bančnih stroškov podjetje za najem vozil ne more biti odgovorno za kakršno koli razliko med plačanim in refundiranim zneskom.

Pogodbe o kritju
Pri pultu se lahko odločite za nakup dodatne zaščite za kritje elementov, ki jih vaše zavarovanje za primer škodnega dogodka (CDW) ne krije, npr. prazen akumulator in izgubljeni ključi.
Upoštevajte: če se odločite za nakup, bo pogodba sklenjena med vami in podjetjem za najem vozila. Ker Rentalcars.com sploh ne bo vključeno, vam ne bomo mogli pomagati v primeru nezadovoljstva zaradi stroškov police ali kritja, ki ga zagotavljajo.

o tem, da ne smem v druge države nikjer ne piše oz. ne najdem
confused-1.gif


ste vzeli dodatna zavarovanja za gume, akumulator, ključe? Bral sem, da ti tam še na veliko ponujajo dodatna zavarovanja...
 
Nazadnje urejeno:

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Mi smo na koncu imeli Ford escape titanium ecoboost. Oprema skoraj maksimalna (usnje v notranjosti, sončna streha, keyless ...). Od vseh, ki so bili na voljo je imel največji prtjažnik (z izjemo Navare). Videl sem tudi enega Jeep Cherokeeja, ki bi znal biti podobno velik, a so ga zasedli, še preden sem ga uspel pogledati. Avto je imel 4000 milj na števcu in je bil star tri mesece. Mi smo potem z njim naredili skoraj 5000 milj in nam ni bilo žal, da smo ga vzeli. Edina slaba lastnost je bila, da je bil črne barve, kar je tam precej izjema v tej klasi, saj je bila večina avtov bele barve. Ne moreš pa v tej klasi pričakovati avta, ki bo dovolj velik za spanje. Za kaj takega rabiš standard SUV klaso.

Kar se zavarovanj tiče sem bil prav presenečen, saj mi prvič, odkar najemam v ZDA, niso poskusili prodati ničesar dodatnega, ponudili so mi le upgrade v višji razred (za 500$). Vključeno smo imeli CDW za vrednost 1mio USD (z vključenim kritjem še za stekla, gume in podvozje) in SLI. Po forumih je zaslediti, da je 1mio USD premalo in se splača vzeti paket z višjim kritjem, ker naj bi stroški ob nesreči hitro lahko presegli ta znesek (zaradi odškodnin). Dobil sem še nasvet, naj si za tako dolgo pot omislim še zavarovanje za pomoč na cesti, ki se v primeru težav odzove veliko prej kot tisti, ki ga pošlje rent a car. Drugih zavarovanj nismo imeli oz. se nismo odločili zanje.
V ZDA je kultura vožnje, vsaj po mojem mnenju, na veliko višjem nivoju kot pri nas ... posledično je tudi veliko več strpnosti in manj nesreč. Če boš prvič vozil po ZDA, potem boš hitro videl, da se je treba pravila in prometne znake naučiti na novo.


Še ena stvar - v Kaliforniji je po zakonu dodaten voznik brezplačen, tako da ne pozabit imeti vseh vozniških dovoljenj pri roki, ko boš urejal papirje.

V drobnem tisku je navedeno marsikaj, paziti moraš, ker v končnem ti še vseeno najameš avto pri Alamu in z njimi podpišeš pogodbo o najemu, tako da si je fajn prebrat to na njihovi spletni strani. Dve pomembni stvari, ki jih tam zaslediš:

(9) Vehicle shall not be driven or taken outside the United States and Canada; Travel to Mexico is prohibited without Owner’s written permission.
(10) Vehicle shall not be driven on an unpaved road or off-road.

... tako da uradno samo po asfaltu. Večina campov v katerih smo bili mi ima makadamske dovozne ceste, prav tako je kar nekaj znamenitosti v naravnih parkih dostopnih samo pa takih cestah. Nas je celo GPS enkrat peljal po cesti, ki je na zemljevidu izgledala kot glavna povezovalna pot, pa je bilo vsega na njej, samo asfalta ne, tako da boš najbrž težko čisto v skladu s TERMS AND CONDITIONS, ki jih boš podpisal.