Normiranec in davčni obračun?

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Sp sem odprl avgusta, naredil okviren zasluzek do konca leta 2013 za 1000€, na davcni mi je rekla da placam 66€ davka 10.1.2014 in nisem nic mesecno odvajal, to mi je rekla inspektorca avgusta, ali se to vedno velja za placilo akontacije ali se je kaj spremenilo konec leta
Lp
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Mislim, da sva 1x že govorila okrog tega.

Plačal boš 60€ akontacije davka iz dejavnosti in ne 66€.
- Plačaš jo do 10.01.2014.
- Najkasneje do 31.03.2014 oddaš davčni obračun dohodkov iz dejavnosti
- do 10.04.2014 plačaš akontacijo v skladu z novo oddanim davčnim obračunom.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Eno vprašanje. Fotr je lani odpadel od pavšalistov, ker ni do roka oddal pravih obrazcev. Letos bi spet rad nazaj med pavšaliste, pa ne vem točno katere obrazce jim mora predložit? DDV-OPN, DDV-PN? Na Dursovem supportu so rekli DDV-OBR-PN.
smirk-1.gif


Hvala in lp!
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
ali lahko normiranec odpre spletno trgovino, ker ni davčni zavezanec, kako je s tem in kak je postopek, spletno prodajo imam registrirano, nevem pa če se lahko grem spletno trgovino

hvala in lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zakaj pa ne? Razlika je zgolj pri obračunu dohodka in ni nobenih omejitev pri poslovanju.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
ali lahko normiranec odpre spletno trgovino, ker ni davčni zavezanec

Od kje ti info, da normiranec ni davčni zavezanec? Vsak, ki v SLO opravlja kakršno koli dejavnost je davčni zavezanec.
Nekateri so tudi zavezanci za DDV.
Tudi normiranci so lahko zavezanci za DDV, jih nič ne omejuje, da ne bi smeli biti.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
sedaj nisem zavezanec za ddv in na računu nimam davka (plačam 1x letno tistih 6% davka), če me razumeš, ko kaj naročiš iz spletne trgovine pa ti gor piše davek - sedaj 22%, ali moram kaj spreminjati dejavnost (v zavezanca za DDV) ali lahko tudi jaz imam trgovino in nekaj prodam npr. za 10 eurov in spodaj pripisem nisem zavezanec za ddv , tako kot moram delati sedaj napisati na račun

hvala in lp
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
sedaj nisem zavezanec za ddv in na računu nimam davka (plačam 1x letno tistih 6% davka), če me razumeš, ko kaj naročiš iz spletne trgovine pa ti gor piše davek - sedaj 22%, ali moram kaj spreminjati dejavnost (v zavezanca za DDV) ali lahko tudi jaz imam trgovino in nekaj prodam npr. za 10 eurov in spodaj pripisem nisem zavezanec za ddv , tako kot moram delati sedaj napisati na račun

hvala in lp

Lahko delas kot do sedaj. Če pa imaš dosti tega in marža ni zeloooo visoka se ti ne bo izplačalo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No ja, poanta normiranca ni samo v zeloooooo visoki marži, do neke mere tak način poslovanja (normiran) predstavlja tudi veliko poenostavitev poslovanja saj imaš dost dost dost manj dela s papirji računi, stroški in ostalim, sploh pa če zraven tega še nisi zavezanec za DDV. Ravno zadnijč sma s kolegom računala, on je po dejanskih stroških in bi na letnem nivoju prišlo nekih 240€ razlike. Pač vsak si mora sam izračunat če se mu za teh nekaj 10€ mesečno izplača ubadati s papirologijo in birokracijo ter raznimi potnimi nalogi ter stroški... s tem da vemo da pri sistemu dejanskih stroškov vsi "mutijo" in kopičijo stroške konc leta na "kup", kaj pa če se uloviš z zanko?
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No ja, poanta normiranca ni samo v zeloooooo visoki marži, do neke mere tak način poslovanja (normiran) predstavlja tudi veliko poenostavitev poslovanja saj imaš dost dost dost manj dela s papirji računi, stroški in ostalim, sploh pa če zraven tega še nisi zavezanec za DDV. Ravno zadnijč sma s kolegom računala, on je po dejanskih stroških in bi na letnem nivoju prišlo nekih 240€ razlike. Pač vsak si mora sam izračunat če se mu za teh nekaj 10€ mesečno izplača ubadati s papirologijo in birokracijo ter raznimi potnimi nalogi ter stroški... s tem da vemo da pri sistemu dejanskih stroškov vsi "mutijo" in kopičijo stroške konc leta na "kup", kaj pa če se uloviš z zanko?
smile-1.gif

Ja to je res. In sem sam načeloma zagovornik "normiranca". Ampak če se greš internetno trgovino z računalniško opremo in imaš maržo recimo 7%, se ti zgodba nikakor ne izide v primeru normiranca. Zato je bil moj komentar na temo visoke marže.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No ja, poanta normiranca ni samo v zeloooooo visoki marži, do neke mere tak način poslovanja (normiran) predstavlja tudi veliko poenostavitev poslovanja saj imaš dost dost dost manj dela s papirji računi, stroški in ostalim, sploh pa če zraven tega še nisi zavezanec za DDV. Ravno zadnijč sma s kolegom računala, on je po dejanskih stroških in bi na letnem nivoju prišlo nekih 240€ razlike. Pač vsak si mora sam izračunat če se mu za teh nekaj 10€ mesečno izplača ubadati s papirologijo in birokracijo ter raznimi potnimi nalogi ter stroški... s tem da vemo da pri sistemu dejanskih stroškov vsi "mutijo" in kopičijo stroške konc leta na "kup", kaj pa če se uloviš z zanko?
smile-1.gif

To je to.

Pa ponavadi je tudi tako, da velika večina ne doseže teh 70% brez goljufanja, kilometrina itd. Pri normirancu vse takšne in podobne davčne kontrole odpadejo.
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
normiranec se splača biti, če ne moreš nabrati stroškov za 70% prihodkov
jaz sem normiranec, ampak "prodajam storitve" in nekih pametnih stroškov nimam, razen da bi si pisal kilometrino..., zato se mi bolj splača biti normiranec
če imaš nek material, trgovsko blago.... se verjetno bolj splača imeti navadni sp,

glede davčnega obračuna se ne mudi, obrazec bo navoljo šele v drugi polovici februarja
http://www.durs.gov.si/si/medi...bdc682726b9a3d/

"Zato prosimo zavezance, ki so oddali priglasitev ugotavljanja davčne osnove z upoštevanjem normiranih odhodkov in za leto 2013 ugotavljajo davčno osnovo na takšen način, da počakajo z oddajo obračuna DDPO za leto 2013 do druge polovice februarja 2014, ko bo na voljo nova verzija Silvestra Peliasa."


koliko bo treba doplačati se lahko izračuna tukaj: https://www.racunovodja.com/izracuni/izr2013/Izracuni/Normiranci
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
V večini se splača tudi, če imaš recimo 80% stroškov. Ker v teh 10% imaš ti veliko več dela s papirji, s papirji ponujaš inšpektorjem veliko več možnosti za kontrole, računovodstvo je dražje itd.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Kaj za vraga je Silvester Pelias? Modul od eDavkov? Zakaj ne morejo napisati samo, da rabijo že 3 mesece za en kur*ev nov obrazec porihtat v eDavkih?
evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ma ja, tudi meni se zdi butasto da bom zdaj moral tega Silvestra gor dajat, obrazec naj nardijo in konec...