Hvala bogu, umerl Rockefeller!

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
na pravem mestu ob pravem času.
Saj lahko rečemo, da je to tudi dele evolucije - splet okoliščin- sreča. In dejansko je, saj je izmenjava genskega material, predvsem pa mutacije precej naključno.
Lahko je obstajal osebek, ki je imel gene za dolgo (naravno) življenje, pa mu je po naključju padel kamen na glavo - preden mu je uspelo zaploditi potomce.

Lahko pa tudi obrneš tako, da v dani situacij se je določen osebek (od vseh ostalih) najbolj znašel = je bil najboljši.
pač evolucija je zmuzljiva. deluje na principu možnosti.
vseeno pa načeloma bogataši niso ravno višek evolucije saj imajo ponavadi bolj omejene možnosti reprodukcije zaradi pričakovanj družine torej manjšo selekcijo potencialnih partnerjev in s tem manjši genetski bazen. podobno kot je bilo na koncu večina plemstva retardirancev.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Aja, samo trije so bili, ki odločajo o vsem na svetu. In samo eden, ki odloča o penziji, ki jo (še) dobiva johannes. Če je ravno ta, ki je odločal o penziji umrl, potem johannes te ne bo več dobil.

Če pa malo bolj resno. Raznolikost življenja na zemlji je nastala zaradi evolucije, kjer najboljši primerki ostanejo. Pred 20.000 leti so bili najboljši primerki med ljudmi tisti, ki so bili fizično najmočnejši , danes pa so pač tisti, kjer možgani delajo tako, da so uspeli nagrabiti največ bogastva in moči. Torej umrl je velik človek. Pa če je nam malim smrtnikom (nepomembnim nulam za evolucijo) to všeč ali ne.
še eno ničlo bi moral dodati tej trditvi pa še nebi bila točna.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik skala pravi:

pač evolucija je zmuzljiva. deluje na principu možnosti.
vseeno pa načeloma bogataši niso ravno višek evolucije saj imajo ponavadi bolj omejene možnosti reprodukcije zaradi pričakovanj družine torej manjšo selekcijo potencialnih partnerjev in s tem manjši genetski bazen. podobno kot je bilo na koncu večina plemstva retardirancev.

Odvisno kako postaviš kriterije. Sicer, pa če nam je prav ali pa ne (evolucije to ne briga), pa imajo načeloma bogataši več virov (denar, zdravstveno oskrbo,....) s katerim lažje vzgojijo in preživijo več potomcev. In če sem prav prebral, jih ima ta, o katerem je debata v tej temi, 6.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:

pač evolucija je zmuzljiva. deluje na principu možnosti.
vseeno pa načeloma bogataši niso ravno višek evolucije saj imajo ponavadi bolj omejene možnosti reprodukcije zaradi pričakovanj družine torej manjšo selekcijo potencialnih partnerjev in s tem manjši genetski bazen. podobno kot je bilo na koncu večina plemstva retardirancev.

Odvisno kako postaviš kriterije. Sicer, pa če nam je prav ali pa ne (evolucije to ne briga), pa imajo načeloma bogataši več virov (denar, zdravstveno oskrbo,....) s katerim lažje vzgojijo in preživijo več potomcev. In če sem prav prebral, jih ima ta, o katerem je debata v tej temi, 6.
mah... poglej vzgojo potomcev v indiji...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Sprašujem se kolk bolan moraš biti v glavo, da se ti da ukvarjat znekim ostarelim miljarderjem in odpirat šampajce ob njegovi smrti. Če je pa ta o presaditvah srca resnična, pa zadnjih 40 let ni preživel ravno udobno in je s trpljenjem plačal za svoje grehe neglede na ves možen vpliv in denar.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Siromak, poleg toliko bogastva je moral umreti,je pa smrt edina pravica na tem svetu in en dokaz več da se kljub napredni medicini ne da spremeniti tok staranja in odmiranja celic, od moje sestrične mama je umrla pred leti brez zdravstvenih težav v 102 letu, samo zaspala je in hvala bogu da je tako.

Primer, ki si ga navedel, je živi dokaz za to, kako so pri tem liku pretiravali, poskušali vse mogoče, se upirali naravnemu toku stvari!
In pravzaprav scali proti vetru!

Jaz brez najmanjšega problema priznam, da sem starina (letos bom 70
aplauz.gif
), nisem pa crkovina!

Omenjeni lik pa je brez najmanjšega dvoma bil crkovina, pa če se takoj od hudega nekateri postavite na penis v erekciji. Če vam še sploh stoji....
evil.gif

2559680-DSC06241_resize_crop.jpg
 

Priponke

  • 2559680-DSC06241_resize_crop.jpg
    2559680-DSC06241_resize_crop.jpg
    65,8 KB · Ogledi: 225

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sej problem je da jamrajo (jamramo) tisti ki so itak vrh piramide, pa se sploh ne zavedajo. Grem stavit da je stari Rockefeller tudi jamBral kako je žleht in nepotreben Bill Gates (in ostalih 10 Itjevcev med 15 najbogatejšimi ljudmi na svetu) ker je z mešanjem govna in prodajo nematerialnih dobrin najbogatejši zemljan.

Resnica je pa taka:
Distribution_of_wealth_globally.jpg


.. skratka za 70% sveta smo mi (vsi) Rockefeller-ji, Bloomberg in kaj vem kaj še vse. In dejansko je tu več resnice kot pa obtoževat nekega starega prdca za vso revščino na svetu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:Relativno velik po vplivu, zelo "velik" po bogastvu, v bistvu pa govno od človeka.
Vsakdo, ki ima drugega za govno in ga pravzaprav ne pozna, temveč podlega medijskemu poročanju, je verjetno sam večje govno od človeka. Žal vse kaže tako...
Človek se izkaže, kakšen je do svojih bližnjih. To pa lahko povedo le ti in tega ni mogoče zvedeti iz medijske kampanje. Na to vižo si tako ali tako že odprl temo.
Briga mene za Rockefellerja. In se mi ga ne zdi smiselno ocenjevati. Nisem ga osebno poznal, na moje življenje tudi ni ne vem kako vplival.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
...............od moje sestrične mama je umrla pred leti brez zdravstvenih težav v 102 letu
.... torej je bila tvoja teta??? al od sestričnine sestre mama??
uf-1.gif


Sicer je pa tud na YT posnetek Slovenskega GOSPODA (mislim da tudi starega 102 leti in še kako živega) in je lepo povedal recept za dolgo življenje
 
Nazadnje urejeno:

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Sej problem je da jamrajo (jamramo) tisti ki so itak vrh piramide, pa se sploh ne zavedajo. Grem stavit da je stari Rockefeller tudi jamBral kako je žleht in nepotreben Bill Gates (in ostalih 10 Itjevcev med 15 najbogatejšimi ljudmi na svetu) ker je z mešanjem govna in prodajo nematerialnih dobrin najbogatejši zemljan.

Resnica je pa taka:
Distribution_of_wealth_globally.jpg


.. skratka za 70% sveta smo mi (vsi) Rockefeller-ji, Bloomberg in kaj vem kaj še vse. In dejansko je tu več resnice kot pa obtoževat nekega starega prdca za vso revščino na svetu.

Če prav razumem tole piramido ... a če imaš hišo, stanovanje ipd. v vrednosti vsaj 100 k $, potem spadaš med 10% "bogatašev", oz. si bogatejši kot 90% prebivalstva??

EDIT: umrl, ne umErl
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Same barabe po svetu.....na eni bogati na drugi reveži.

Ravno zato je Matilda neke vrste "izravnava".
Institucija, ki na koncu poravna te ogromne razlike.

Poleg tega poročajo, da so tisti v Afriki z 20 dolarji dohodka mesečno precej, celo popolnoma zadovoljni.
Kar za tiste z miljardo ravno ne bi mogli reči....

S Titanika je bila recimo rešena samo ena violina, ki je bila prodana na dražbi za 1.6000.000 dolarjev. Imelo pa bi jo najmanj kakih 160 ljudi....

Od teh iz Afrike pa je ne bi imel nobeden. Tudi, če bi stala le 10 dolarjev. Tam igrajo na svoje, drugačne inštrumente...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
...............od moje sestrične mama je umrla pred leti brez zdravstvenih težav v 102 letu
.... torej je bila tvoja teta??? al od sestričnine sestre mama??
uf-1.gif


Sicer je pa tud na YT posnetek Slovenskega GOSPODA (mislim da tudi starega 102 leti in še kako živega) in je lepo povedal recept za dolgo življenje

A je v tem pojmovanju -mama-teta kaka razlika? seveda bi lahko napisal teta nikakor pa ne more biti kot si ti omenil od sestriæine setre mama..kje hudiča si pa to našel?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sej zato sem pa napisal. Ponavad se uporablja izraz "teta", ne pa od sorodstva okol, da prideš na bližnji izraz. Tudi od sestričnine sestre mama, prideš na isto. Teta!!! Sam še bolj naokol zaokrožiš. Tako da .....
PS Pa upam, da ne boš zarad tega politični problem naredu