Nakup Licenčnih Windows 10 PRO - SLO Za 21 EUR?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Retail je škatla. To je polna, najdražja oblika licence in jo lahko kupiš kjerkoli, ni pogojev razen mogoče prepoved izvoza tehnologije...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Tiste varjante, ko so ti prodali oem licenco in en kabel ne palijo več? To je bilo full popularno par let nazaj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Zatipk. Mislil sem DSP licence
wink-1.gif
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
He he he he... ne znajo preverit...!!?? Bill Gates bi jim sprašil hlače, če bi vedel.

Torej si kupil to zadevo ali nekaj podobnega?

A s tem si jih dražil??? https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html

Točno tako!

Sem jim danes poslal mail s tem licenčnim ključem, da zahtevam da mi ga preverijo če gre za Licenčne Windowse 10 in ali če potrebujejo še kako drugo dokazilo.

Čakam odgovor...
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.098
113
ni res napisal si klobaso oz mešaš oem in dsp licenco
OEM licenca je namenjena vse sestavljalcem, ki dosegajo msjeve količinske kriterije... torej vsi abrandi in pa še vrsto b brandov in lokalnih sestavljalcev ki svojim mašinam dodajajo winse. Oem licence ni na nobenem računu saj je asemblirana v končni produkt laptop desktop server...

DSP licenca je licenca ki se prodaja posebej torej jo kupiš ko kupuješ novo mašino brez prednaloženega operacijskega sistema in se kot taka potem nahaja tudi na računu
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bottom line je, da OEM/DSP ne moreš/smeš kupiti samostojno. OEM itak integrirano, DSP skupaj z računalom na istem računom.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.098
113
imeti licenčni ključ še ne pomeni biti do njega upravičen oz biti legalen tako, da si nikar ne misli, da si nad njimi.
biti legalen pomeni imeti licenco, ki je po sistemu licenciranja primerna tvoji uporabi in si jo dobil na način, ki je za to predviden
 
Nazadnje urejeno:

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik netko pravi:
OEM licenca je namenjena vse sestavljalcem, ki dosegajo msjeve količinske kriterije... torej vsi abrandi in pa še vrsto b brandov in lokalnih sestavljalcev ki svojim mašinam dodajajo winse. Oem licence ni na nobenem računu saj je asemblirana v končni produkt laptop desktop server...

Popravi me če te prov razumem:
Na mojem računu piše:
Description: Microsoft Windows 8.1 Professional 32/64 Bit OEM CD-KEY GLOBAL
Unit 1
Price 19,99 Eur

Se pravi imam OEM licenčni ključ - predvidevam ko sem jo namestil naj ne bi kršil nobenega pravilnika? Ai pač? mašina je pa stara 4 mesece
smile-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.098
113
kaj pa če bi ti ta ista oseba ki jo srečuješ po svetu dala ponarejenih 500 eur s katerimi bi ti šel plačat in končal v preiskavi??? pa dejte zaboga si enkrat dopovedat da je življenje malo drugačno kot en kup bednih izgovorov za to da nekoga prineseš okoli za ušivih 50eur in ja igranje z licencami kontra licenčnim pravilom je točno tako kot bi imel ponarejen denar
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.098
113
oem ključ je pod določenimi pogoji lahko predmet prodaje vendar tudi za to obstaja protokol, če je prodaja v skladu z njim potem si licenčen če ni potem si pač nelegalen. V sloveniji se tega ne prakticira ker imamo samo enega oem parterja ki ga relativno na kratko držijo sem pa prepričan da morebitnega inšpektorja z nebulozami ki jih pišeš ne boš prepričal ker se tudi v bolj čistih primerih ni dal prepričati...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prodal tije nekaj kar ne bi smel, ti pa si kupil nekaj do česar nisi upravičen. Tehnično gledano pa je zadeva veljavna. Na kratko.
Verjetno je OEM builderju ostalo veliko licenc na lagerju in hoče še nekaj z njimi zaslužiti.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Sem jim danes poslal mail s tem licenčnim ključem, da zahtevam da mi ga preverijo če gre za Licenčne Windowse 10 in ali če potrebujejo še kako drugo dokazilo.

Čakam odgovor...

Odgovor:
Citat:

Spostovani,

Hvala, ker ste obrnili na Microsoftovo spletno trgovino.

Ce so Windowsi legalni lahko preverite z WIN+X ter nato kliknite sistem, kjer boste videli ali so Windowsi aktivirani ali ne. Sam kot prodajnik zal nimam te opcije, lahko pa se obrnete se na naso tehnicno sluzbo preko spletnega klepeta:



V kolikor imate kakrsnakoli dodatna vprasanja, vas naprosamo, da se obrnete na nas z odgovorom na to elektronsko sporocilo ali nas poklicite na telefon XXYYXXYX.

Zahvaljujemo se Vam, ker uporabljate Microsoftove izdelke.

Lep pozdrav,


Microsoft Online Store

Podpora za stranke


https://sales.liveperson.net [/url
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik netko pravi:
oem ključ je pod določenimi pogoji lahko predmet prodaje vendar tudi za to obstaja protokol, če je prodaja v skladu z njim potem si licenčen če ni potem si pač nelegalen. V sloveniji se tega ne prakticira ker imamo samo enega oem parterja ki ga relativno na kratko držijo sem pa prepričan da morebitnega inšpektorja z nebulozami ki jih pišeš ne boš prepričal ker se tudi v bolj čistih primerih ni dal prepričati...

Kupil sem rabljeno osnovno ploščo, Rabljen računalnik... ITD... Bilo je že gor..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
OEM samo skupaj z kompletom (PC ali prenosnik), potrebuješ še nalepko na ohišju (katero mora OEM builder nalepiti pred izdajo), za osmico in novejše pa je BIOS drugačen...
Pa dejte si že enkrat dopovedat, da te razne OEM licence iz eBaya in podobno niso legalne. Zadeva sicer dela, se aktivira, vendar licenca ni legalna. Isto kot bi ti nekdo dal ukradeno kreditno kartico... Dela, je veljavna, je pa ukradena...
V bistvu so vam zaračunali robo s piratskega zaliva ali partisa...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.098
113
redki so sicer trenutki ampak robert je dobro povzel celo situacijo.... fantek povedal sem ti si lahko zmišljuješ kar hočeš ampak licenčna pravila so takšna in po njih si ali pa nisi legalen to je tudi zadnje kar napišem ker očitno si bolj trde glave
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Kako je pa s to nadgradnjo iz 8 na 10, na kakšno različico pa se ti nadgradi? Recimo, da imaš PRO, ali je ta "free" nadgradnja tudi na PRO?

Ker sem nekje zasledil, da naj bi bila ta "free" različica bolj oskubljena.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Kako je pa s to nadgradnjo iz 8 na 10, na kakšno različico pa se ti nadgradi? Recimo, da imaš PRO, ali je ta "free" nadgradnja tudi na PRO?

Ker sem nekje zasledil, da naj bi bila ta "free" različica bolj oskubljena.

Windows 7

Windows 7 Starter will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 7 Home Basic will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 7 Home Premium will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 7 Professional will be upgraded to Windows 10 Pro

Windows 7 Ultimate will be upgraded to Windows 10 Pro

Windows 8

Windows 8.1 will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 8.1 with Bing will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 8.1 Pro will be upgraded to Windows 10 Pro

Windows Phone

Windows Phone 8.1 will be upgraded to Windows 10 Mobile. The availability of the upgrade may vary by hardware maker, mobile operator or carrier.

Excluded editions

Windows 7 Enterprise, Windows 8, Windows 8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1 are excluded from the free upgrade offer.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.098
113
definiraj oskubljena oz kaj je tisto zaradi česar si se odločil za winse pro