13-14" prenosnik za cca. 800 eur.

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kaj priporočate?
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hmmm se strinjam da so T Thinkpadi kvalitetni prenosniki ampak kaj je drugega tako fascinantnega na njih? Look? Premium materiali, vrhunski ekran???
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Če ga uporabljaš dnevno v povprečju 10ur (vključno z vikendi), potem sčasom znaš cenit prednosti, ki jih T serija ponuja.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Ko enkrat probaš T serijo, je vse ostalo bv.

Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Če ga uporabljaš dnevno v povprečju 10ur (vključno z vikendi), potem sčasom znaš cenit prednosti, ki jih T serija ponuja.

T-ji so super, ampak ni pa treba pretiravat. Do trenutnega T560 imam nekaj zamer...ne odpustim jim, da so klasično lučko za tipkovnico zamenjali za backlit tipke, ne odpustim jim to, da so odstranili VGA konektor (gre za business laptop, hudiča...zdaj pa se z display port - VGA donglom počutim kot lastnik Japke) in ravno ko tole pišem, se mi je ugreznila srednja tipka nad touchpadom. Ta sicer še dela, le feel je malce drugačen. Aja, pa ko ga z eno roko primeš za spodnji desni rob (pri ThinkPad logu) in sicer tako, da imaš odprt ekran, palec na ThinkPad logu, preostale štiri prste na dnu, ohišje spušča ne prav lepe zvoke. Pri prejšnjem T530 nobene izmed teh težav nisem imel, s še starejšimi sem pa itak lahko zabil kakšen klin, če sem na kampiranje pozabil vzeti kladivo...

Je pa res, da načeloma prenesejo ogromno zlorabe in da imajo (oh kako klišejsko) daleč najboljšo tipkovnico... Pa zadnji modeli imajo celo dokaj spodobne ekrane. Pa numerično tipkovnico na 15-kah. Pa baterija zdrži zelo dolge šihte. Pa po falirani x40 seriji so vrnili dober stari touchpad. Pa še kaj bi se našlo. Ampak vseeno, grenak priokus ostaja...
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113

Heh tudi jaz resno gledam to serijo sicer model 450 G3. Zelo solidno skupaj narejen prenosnik im solidns cena. Sem hodil gledat tudi te operave Thinkpade serije E in T. Ne recem da verjetno niso kvalitetni ampak ojoj kako to izgleda in kaksni materiali so uporabljeni, ne hvala. Pa ne mi zdaj prosim o super duper trpeznih materialih, to je za ljudi in ne živali.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Heh tudi jaz resno gledam to serijo sicer model 450 G3. Zelo solidno skupaj narejen prenosnik im solidns cena. Sem hodil gledat tudi te operave Thinkpade serije E in T. Ne recem da verjetno niso kvalitetni ampak ojoj kako to izgleda in kaksni materiali so uporabljeni, ne hvala. Pa ne mi zdaj prosim o super duper trpeznih materialih, to je za ljudi in ne živali.

Prvo, ne primerjat E in T Thinkpadov. To je nekako tako, kot da bi primerjal (malo karikiram, ampak ni daleč od resnice) BMW 5 in BMW 7 serijo. Ali pa, da bo bolj realno...BMW 3 in BMW 5. Lenovo ima svojo "BMW 7", ki pa ni T serija...

Drugo...T serija ni ravno namenjena široki potrošnji. Gre za delovne konje. Gre za računalnike, ki načeloma delajo in delajo in delajo...in delajo... Komponente, ki so pri "navadnih" laptopih podvržene večji obrabi, so pri T-jih ojačane. Tečaji ekrana na primer. Samo ohišje ekrana. Tipkovnica. Imajo izmenljivo baterijo. Novi imajo celo hot-swap izmenljivo baterijo. In še in še... To so vse stvari, ki jih bolj kot domači uporabnik ceni tisti, katerim so T-ji namenjeni. Ja, imajo svoje pomanjkljivosti, nekaj sem jih pri zadnji seriji naštel že zgoraj. Ampak roko na srce...v klasi business laptopov so v kategoriji price/performance zmagovalci. Niso naj naj naj, so pa zelo dobri.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Jst sm dva taka HPja vzel pa morm rečt da za tak denar (550€ brez ddv) je zelo solidna zadeva. Pa ma VGA in HDMI port, dodaten slot za še en disk. Resulucija je 2K, tko da na teh ekranih za kakšne slabovidne ni ravno blagodejna za oči.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
467716-post_slo.gif


se podpišem

najbolj pomembno to, da dela, dela, dela, ...

sicer sedaj na X1 carbonu, ampak dal vse T serije ot T20 naprej, zadnja je bila T460S.

Lp,
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Se je nabavil Lenovo 710S, i5-7200U,8GB,256GB, lastnica zadovoljna, to je glavno. Bil pa je malenkost manj kot 700 brez davka.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ce se isces, Macbook Air 11 , praktično nov, baterija polnjena le 30x
MacBook Air 11-inch dual-core i5 1.4GHz/4GB/256GB flash- (April 2014)


Pisi Zs...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Kje bi pa kot fizična oseba dobil T serijo na obroke?

Predvidevam, da bi recimo pri Harveyu šlo - eden izmed njihovih dobaviteljev je namreč Diss, tako da jim ne bi smel biti prevelik problem dobavit T-ja, pa še plačilo na obroke ti lahko zagotovijo.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Jaz sem nabavil T-560 namesto T-530. Žal je prisotno malo razočaranja. Zaslon ima na desni strani že rjavo vertikalno črto in bo treba poslati na servis.
Potem tipkovnica zahteva nekaj privajanja, saj je osnovni del zaradi numerične tipkovnice zamaknjen na levo.

Kvaliteta tipk je še kar (lak se sicer hitro obrabi in imaš potem nekaj tipk s svetlečo črno barvo - ni lepo na pogled), vendar ko tipkaš na T-520 - se hitro premisliš. Ampak tipke so take že od T-530 naprej in kar je je. In čudi me, da še prodajajo prenosnike z 4GB pomnilnika. Po pomoti sem nabavil takega in seveda je bilo potrebno takoj nadgraditi na 8GB. Mogoče komu še uspe zdržati z 4GB, ampak za brezskrbno uporabo brez opozoril o manjku spomina, treba iti na 8GB.

Se pravi imam pred sabo T-520,530,560 in X220. Če bi naredili posodobljeno T-520 s tanjšim ohišjem in boljšo strojno opremo bi bilo še najbolje. Tisto je res tank. Pa še danes dela dobro, samo SSD in RAM je potrebno nadgraditi. Na internetu (ebay, amazon) je kar nekaj prodajalcev, ki prodajajo obnovljene. Se da dobiti kakšnega za dober denar pa je kot nov (preverjeno).
 
Nazadnje urejeno:

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
Imam T520 že pet let. Res je delovni konj. Vsak dan se z mano vozi v službo in nazaj in tudi naprej po terenu. Dela brez problemov (do sedaj). Res je kot tank in bo moral biti kar razlog da mi ga menjajo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
odkdaj pa je to, da prenosnik jemlješ vsak dan v službo kot nekaj ultra zahtevnega
grin1.gif