Garmin VIRB - kamera

I

Izbrisan uporabnik #488

Aplikacija za pametne telefone za remote.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garmin.android.apps.virb&hl=sl

In novi FW.
http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=6565

Changes made from version 2.80 to 3.10:
Enables support for smartphone app - available now on the App Store and Google Play Store
Fixes potential lock up during video playback
Fixes potential crash when inserting HDMI cable
Fixes potential lock up when powering off
Elite Only: Adds support for more ANT cadence sensors
Elite Only: Fixes bug in accelerometer recordings when set to 'This Side Down'
 
I

Izbrisan uporabnik #488

"Žal" nimam verzije elite, da bi preveril, za remote imam Oregona.

screenshot2013-12-29-16-.png
screenshot2013-12-29-16-.png
screenshot2013-12-29-16-.png

screenshot2013-12-29-16-.png
screenshot2013-12-29-16-.png
screenshot2013-12-29-16-.png

screenshot2013-12-29-16-.png
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kamere, dražji model ima wifi, moj ne, ampak meni dela remote z garmin napravo, ne pa tudi s telefonom
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dva modela sta, elite in basic.
Elite ma wifi, moja ne, samo ant+.

Mata pa isti fw, pitanje ce ni samo hw onemogočen

Morda bi se dalo kaj na tem delat :)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem mislil da je isto vse, samo disejblano, jih ceneje pride kot dodatna linija :)

Pač domneva samo. Sta pa ohišji različne farbe.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sedaj preko ant+ na oregonu, brezzicni protokol nek, sicer gre preko wifi ce bi mel
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ma rezo microsd ja.

Ko priklopis na pc je slično ko pri Nuviju. Mapa garmin
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Snecer

Kaj pogrešaš Wifi ki ga ima Elite verzija in upravljanje na telefonu+pogled kaj snemaš,že vdelane podatke o višini ali je to samo moram imet.

Ko zadevo namestiš na čelado, kako nastaviš pravilni kot snemanja. Nekdo spleza na drevo in pogledna na ekranček. (Gopro je še brez ekrančka samo po filingu nastaviš). V tem primeru je Wifi dobrodošel (in moteč element - na mtb kolesu se zrihtaš čelado gor ruzak na hrbet pol pa iščeš telefon in nastaviš kot kamere pa pospravljaš itd...).

Kje si imel kamero med sprehodom-v roki, na rami pripeto???

Koliko časa se zaganja da lahko narediš eno fotografijo. Fotoaparat trotelziher v 2-3 sec in že imaš sliko.

Kako se obnese slikanje. Mislim nažgeš preklopiš na fotografiranje in stisneš knof itd ali je več kompliciranja-preklapljanja iskanja?

Fotografije in video so dovolj kvalitetni ali imaš kakšne zamere o tem(gopro je že nekaj časa na trgu in black edition pravijo da naredi odlične posnetke).

Je možno z Virbom zamenjat fotoaparat in kamero obenem seveda, če nisi prezahteven(pregledovanje slik in filmov za domačo uporabo).

Mi dedek Mraz ni prinesel nič pa si bom sam kaj podaril, da ne bom celo leto v depresiji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1.
Wifi ne pogrešam, zato ima virb basic ant+ brezžično povezavo z Garmin Oregonon 600 preko katerega imam torej remote control.

Garmin Oregona imam montiranega na krmilu in tako tam preko navigacije vklopim kamero. Če ne bi imel Oregona, bi pa rabil Elite.

Ker Oregon shranjuje gps sled, hitrost in ostalo, prav tako glede tega ni potrebe po Elite verzije.

2.
Kot na čeladi si enkrat nastaviš in je mir, ko vzameš kamero dol, se namreč kot ne spremeni, če hočeš spremeniti pač odviješ z roko in nagneš kamero.

Nihče ne spleza na drevo, ampak lepo posnameš in kamero s klikom snameš iz nosilca, ki ostane na čeladi ter pogledaš. Skratka kamera se takoj sname iz nosilca.

3.
Kamero sem držal v roki med sprehodom.

4.
Dejansko glede zagona ne rabiš remote controla, namreč kamera se vklopi in takoj začne snemati ko premakneš drsni gumb na strani in enako je da jo izklopiš.

5.
Glede zaganjanja.

Lahko jo imaš v pripravljenosti in počiva, v tem primeru je fotka takoj in tudi snema takoj.

Ekran ne troši elektrike, ker se napaja iz zunanje svetlobe, bolj ko je svetlo, bolje vidiš, v temi nič.

Sicer zagon kamere, da začne snemati traja 13s, kar je malo predolgo za action kamero.

6.
Med snemanjem lahko fotkaš normalno, ali preko remote naprave na ikono fototaparat, ali na kameri tipka ok.

Tudi sicer ni treba nič preklapljati, ko jo vklopiš s tipko ok slikaš, z drsno tipko pa snemaš.

7.
Video in fotografije se mi zdijo solidne, kaj več bom lahko povedal, ko malo potestiram še na motorju.

Pozna se, da ima 16mio senzor, so lepe barve, mogoče edino sonca oziroma bele barve kamera najboljše ne obdela napram gopro.

8.
Po moje naprava ne more nadomestiti fotoaparat, ker nima fleša in drugih zadev za fotografiranje, kamera pa je tudi action in podolgovata.

Jaz imam še tole kamero za sproti
http://www.amazon.com/Kodak-PlaySport-Waterproof-Pocket-Camera/dp/B004FLL5BI

In ta, če bi imela še fleš pa malo boljšo optiko, bi lahko povsem zadovoljila nezahtevnega uporabnika.

9.
Virb je bolj action kamera in namenjena športu. Meni osebno širokokotna leča ni všeč, imam raje normalen look.
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Hvala za jasne odgovore.

Virb kamero bi uporabljal na kolesu, mogoče kdaj v avtu in seveda družinsko za v žep če se kaj zgodi dobrega sproti. Nismo neki fotozanesenjaki, a med prazniki smo prek televizije pogledali nekaj starih slik in video iz trotelziherja 4 mpiksle in je blo prav zabavno.

Bi kakšen filemček posnel in kakšno fotko sproti ko se premikamo po svetu. Za zabavo seveda. Mislim, da bi bilo tale Virb kar primeren.

Nadomestil ne bo dobrega fotoaparata in ne dobre kamere to vem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aha, potem navadni nima teh senzorjev niti onemogočenih.
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Dedek Mraz prinesel darilo. Virb že stestiran. Kolo po cesti, MTB gor in dol in v avtu.
Zelo zadovoljen.

Snecer

A si Virb nosilec v avto prilepil?(kateri nosilec si uporabil?) Piše, da gre zelo težko potem stran, če se premisliš, ali ob prodaji avta.

Kateri program uporabljaš za združevanje-krajšanje-urejanje mp4 datotek? Od Garmina Edit mi je kar nekajkrat na 96% zmrznil-javil napako. Kakšen predlog za enostavno zanesljivo zadevo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Priden rdeči dobrotnik
smile-1.gif


Kaj imaš Elite ali Basic model?

Jaz sem kar prilepil v avto, tistega ravnega na armaturko, poševnega pa na čelado.

Zaradi tega ne bo padla cena na cliotu, nameravamo ga imeti še kar dolgo.

Garmin Edit je precej hroščat, sicer ga popravljajo nonstop, jaz uporabljam od Kodaka program, ki sem ga dobil s kamero poleg, vendar večinoma nič ne režem več, pustim kot je.

Mogoče nam bo kdo drug tu povedal za kakšen soliden movie editor, ne preveč kompliciran.
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Vzel basic model. Imam kolesarski števec Edge 800 z remote opcijo. In dela brez problema.

Za avto bom nekaj pogruntal. Ne bi limal na armaturo. Imam nerabljen vacum nosilec od garmina samo še en kos nataknem na kroglico in malo Macgyver pa bo.

Ja za kakšen movie editor enostaven bi pa prosil.
Ima Windovs tudi moviemaker. Sem probal pa se mi ne dopade.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lahko kupiš avto nosilec in je zadeva rešena. Poglej za ceno v garmin trgovini v LJ.

http://www.amazon.de/gp/produc...;pf_rd_i=301128

Ali pa nabaviš kaj iz DX, saj si dobil poleg "univerzalni" nastavek = to je z drugimi besedami GoPRO kompatibilna zadeva.

Tako da lahko nabaviš vse nastavke, ki so tudi za gopro...
smile-1.gif
 

Podobne teme

I
Odgovori
0
Ogledi
1.750
Ostalo (prodam)
Izbrisan uporabnik #488
I