DVB C / T / S....

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:


BDW: Kaj ima to sploh veze z DVB-T signalom
tongue-1.gif

Sam je spraševal, kako dobiti signal naprej od T-2 in se mu podal ene izmed predlogov.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
Dan,

ali obstaja kak DVB-T sprejemnik da ima VGA izhod?
Da bi lahko priklopil na monitor?

lp
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
Dan,

ali obstaja kak DVB-T sprejemnik da ima VGA izhod?
Da bi lahko priklopil na monitor?

lp

Če ima monitor HDMI vhod, boš verjetno kar precej DVB-T sprejemnikov priključil nanj.
Sem kar precej zunanjih DVB-T sprejemnikov videl, a VGA izhoda še nisem videl.
Mogoče bi šlo s kakem HDMI - VGA adapterjem. Zvoka ne boš spravil skozi.
Če ima monitor HDMI, ima tudi stereo vtičnico za priklop PC zvočnikov (nekateri monitorji pa imajo že vgrajene zvočnike).
 

sponka

Zelenc'
31. maj 2014
4
0
1
jz imam tudi en problem, upam da bi mi znal kdo pomagat... Imam eno velko starejšo philips tv, za katero potrebujem DVB-C MPEG4 sprejemnik. Ko sem dobila prvega, je bilo vse ok. našlo vse programe itd.. potem mi je skurlo k nism sklopla ob slabem vremenu
frown-1.gif
sedaj sem kupila novega, ista firma Xplore, dvbc, mpeg4, vendar mi ne najde nobenegea programa. Poskusila sem res res res use! vse države, vse kar je možno. Nevem kaj naj še naredim.. sprejemnik ima tudi neko režo za neko kartico (CA kartica?), nevem kaj to sploh je, ali je možno da bi potrebovala to kartico?? vendar v prvem dvbc sprejemniku nisem imela te kartice pa mi je vseeno delovalo... kaj naj še naredim? pa hvala...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Državo nastavi na Finsko, CA reže ne potrebuješ. Kako je skurilo prejšnji sprejemnik? Če je udar prišel po antenskem kablu je lahko še v kablu do antene kaj skurjeno.
 

sponka

Zelenc'
31. maj 2014
4
0
1
Države sem probala, od Slovenije, Finske, Švedske in Nemčije... Nič. Udar strele je bil. Ja to bi blo možno ja, da je še v kablu kaj skurjeno... To lahko pa kako preverim? da grem s tem dvbcjem preverit na kako drugo TV?
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Čuj tudi jaz sm pred časom kupil noega pa ni deloval! Prvo sem moral nastavit "frekvence" lokalnega operaterja, nakar mi je našlo nekaj programov slabe kvalitete. Poklical sem servisno službo operaterja saj mi je bilo rečeno da se nekje zgublja signal...
No ugotovljeno je bilo da je ena stvar v sprejemniku"zguncana" in ne funkcijonira. Zamenjal in šiba...
 

sponka

Zelenc'
31. maj 2014
4
0
1
kako pa to preverim?
smile-1.gif
vendar iz tega napajalnika dobim ven analogne programe na stari TV in internet.. drugače bom pa še nesla ta dvbc k operaterju da preverijo če to sploh res deluje... če bo deloval nevem kaj naredit potem.. pa hvala!
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
Torej imam anteno in digitalni LNB.
Zanima me kateri sprejmnik je smiselno vzeti in kateri satelit izbrati da ne stane preveč potem za kodirne kartice....kje sploh dobiti kartice in kateri programi so še sploh dostopni
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Da ne odpiram nove teme, če kdo ve: ali analogna Lastovka TV s Krvavca še oddaja, ali so jo ugasnili zadnjih nekaj dni?
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Lahko eno vprašanje - pred časom sem kupil rabljeni DVB-T sprejemnik. Zadnjič me je kolegica prosila, ker ji nekaj nagaja njen sprejemnik, da bi ji za nekaj časa pustil v test mojega, da morda ugotovi napako (zmrzovanje).

Ko sem z mojim poskeniral programe, mi jih je našel 9, z njenim jih je poskeniral 30!

Kako je to mogoče?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Na istem mestu in z isto anteno?

Nekateri DVBTji imajo močnejši sprejemnik in tako ulovijo več programov.
Enako oz z malo manj razlikami je tudi pri proizvajalcih TVjev.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Na istem mestu in z isto anteno? ....

Ja, na istem mestu z isto (zunanjo) anteno. Skeniral pa sem parkrat, ker preprosto nisem mogel verjeti, da je to možno?