T2 mnenja uporabnikov

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Klikneš meni, greš gor/dol po izbiri kanalov, desno na kanal, gor/dol po oddajah (na desni ti sproti pokaže sliko, opis), kjer lahko potem začneš s predvajanjem. Lahko med predvajanjem klikneš ok, greš levo/desno po oddajah (kjer vidiš naslov), če te zanima več, klikneš info, kjer vidiš sliko in opis. Tu lahko greš tudi levo/desno po oddajah in začneš s predvajanjem. Pa pri T-2 lahko poljubno skačeš po časovnem zamiku med oddajami, brez da bi te spraševalo "če želite nadaljevati", kot je to uvedel Telekom z zadnjo nadgradnjo. Pa še na več (skoraj vseh) kanalih imajo zamik.
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Bil na T-2, vse ok. Ampak ker so tekom let začeli računi prihajati s 30€ na 48€, sem šel nazaj na Telemach. Sedaj sem na 22€ in sem zadovoljen. Resda je nekaj kanalov manj, ampak tudi prej nisem gledal sibirske tv, konjskih dirk in tekmovanj v hitri hoji ali podobnih bedarij.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ja... T-2 sploh ni več tako poceni, kot nekateri mislijo. In glede na odločitev sodišča, ki jih je pahnilo v stečaj, imajo še vedno prenizke cene...
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ja... T-2 sploh ni več tako poceni, kot nekateri mislijo. In glede na odločitev sodišča, ki jih je pahnilo v stečaj, imajo še vedno prenizke cene...
Cena ni vse, vsaj pri meni ne igra več najpomembnejše vloge. Ja, ko sem bil študent brez ficka. Sedaj pa raje dam 5, 10 € več, če je storitev dobra. In T-2 mi je zaradi storitev najboljši. Škoda, ker pri nas ni optike. Zanjo bi dal še 15 € mesečno več
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
na t-2 smo šli ma prec takoj med ta prvimi, ko so optiko vlekli v Kranju. Mami pa oči sta še vedno tam - penzionerja, jih vprašaš kako sta zadovoljna pa gledata ko tele v nova vrata, ker sploh nista o tem nikdar razmišljala. Se pravi tehničnih težav nobenih. Nista to računalniška geeka, ki zrihtata vsak bug v 10 sekundah in tehnični podpori vesta povedati kaj več kot: "ne dela".

Po vseh selitvah sem dala skozi Telemach (tudi zanesljiv), Amis (bruh), Telekoma pa nisem želela ker sem preveč hitro migrirala, da se lahko vezala za 2 leti, brez vezave je pa že začeti drago. Zdaj sem se upam dokončno preselila in imela na voljo T-2 optiko in sem vesela zopet spet kot avion. SAmo položnice plačujem. da si trajnik zrihtam, pa sploh ne vem, da obstajajo...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Delanje panike...

Stečaj poteka približno tako:
1.) Vsi odprti računi in terjatve gredo v stečajno maso (sem spadajo tudi odprte plače delavcev in odprti računi dobaviteljev/podizvajalcev)
2.) Plače imajo prioriteto pri izplačilu terjatev, tako da jih bodo vsi dobili (seveda jo je treba prijaviti v stečajno maso)
3.) Tisti zaposleni, ki jih bodo obdržali (večina), bodo redno dobili plače tudi med stečajem
4.) Vsi oddelki (v sodelovanju s podizvajalci in dobavitelji) bodo morali stečajnemu upravitelju oddati načrt investicij, ki so nujne za nemoteno delovanje
5.) Stečajni upravitelj bo sestavil dokončni načrt za tekoče poslovanje, ki bo šel v potrditev na sodišče
6.) Sodnik potrdi ta načrt
7.) Normalno poslovanje poteka naprej (dobavitelji, podizvajalci, zaposleni, itd. so redno plačani)

In verjemi, da je v primeru T-2 normalno poslovanje v interesu vseh upnikov... ker če bi storitve začele ugašati, bi tudi vrednost podjetja (in posledično poplačilo upnikov) začelo padati.

PS: To ni prvi stečaj podjetja T-2... in pri nobenem stečaju jim niso začele storitve ugašati.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Mi imamo tudi T2 optiko.

Vse je v najlepšem redu.

Edina stvar, ki se je zgodila pred nekje letom dni je bila, da so spremenili račun za plačila položnic in tega nisem opazil ter plačal na star račun.

Pa tudi ni bilo problema in mislim, da so po dveh mesecih vrnili star račun.

Glede delovanja je vse brez problema.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
To je prvi, edini in zadnji stecaj podjetja T-2. Vmes je stecaj prekinilo drugostopenjsko sodisce, ki pa je napacno odlocilo, zato je visje sodisce kasneje dokoncno potrdilo stecaj.

Najkasneje v roku leta dni bodo sredstva iz stecajne mase prodana, kar pomeni, da bo omrezje in uporabnike dobil tisti, ki bo ponudil najvec. Potencialni interesenti so Telemach, Simobil in Telekom Slovenije.
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.996
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Najboljši bi bil Simobil, vsaj kar se tiče konkurence. Tako bi imeli še vedno tri močne igralce, Telemach na kablu, Telekom in T2 pa optika. Če bi Telemach kupil T2 za naročnike nebi bilo dobro, saj bi se slej ko prej začela Telekom in Telemach dogovarjati glede cen.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Uporabniki imajo pogodbe s T-2.
Cigava je kanalizacija, torej cevi in jaski?
Cigavi so kabli?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Torej imamo scenarij, medtem ko se bodo kupci in prodajalci prepirali kdo je lastnik česa, bodo vmes pocasi storitve ugasale.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
To je tvoja napoved (oz. želja?)... kako bo v resnici, bo pa čas pokazal. Če bodo slučajno res začele storitve ugašat, bodo vsi izgubili (uporabniki, trenutni lastniki, bodoči lastniki in upniki).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Jaz sem rekel, da je stečajna masa dovolj velika za prednostne terjatve definirane po zakonu (plače zadnjih treh mesecev, odpravnine, davke zadnjega leta, itd.). Definitivno ni dovolj velika za poplačilo kreditov bank...

Ne poznam situacije Seawaya... ampak T-2 je do uvedbe stečajne postopka redno plačeval svoje delavce in tudi med stečajnim postopkom jih bo redno plačeval. Med terjatve je padla samo zadnja neizplačana plača pred uvedbo stečajnega postopka... in ta po zakonu pade v prednostne terjatve.