SNEG 16/17

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.323
5.843
113
pri taščici
Pa saj je Moravče Izlake isto. V Moravčah sem celo plug videl ob dveh popoldan, imel je dvignjenega. Res da ni bilo v Moravčah veliko snega na cesti, ampak tri ure kasneje sem videl da ga tudi proti izlakam ni spustil nantla, pa čeprav je bil marsikje še praktično po celi širini vozišča zglajen sneg.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ni senca kriva - krivo je prepozno pluženje na začetku (ja vem - niso mogli, ker je kamion stal poprek) in pa sedaj senca, ter "premalo" soli in premalo težkega prometa čez tisto ledeno desko.

Pa da ne bom samo pljuval - je tudi res, da je tokrat bila nerodna kombinacija dežja, ohladitve in snega. In da jih je presenetilo.
rolleyes-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ni senca kriva - krivo je prepozno pluženje na začetku (ja vem - niso mogli, ker je kamion stal poprek) in pa sedaj senca, ter "premalo" soli in premalo težkega prometa čez tisto ledeno desko.

Pa da ne bom samo pljuval - je tudi res, da je tokrat bila nerodna kombinacija dežja, ohladitve in snega. In da jih je presenetilo.
rolleyes-1.gif

Ne morem se strinjati s tabo! Ce bi sli pravi cas na cesto in ne cakali na ne vem kaj tega nebi bilo, nebi stali tovornjaki pocez niti avtobusi.
Zakaj je potem na slovenski strani koroske problem na avstrijski pa ne? Zakaj ko zapustim avstrijsko cesto pridem na sranje od leda in peska ko pa se vozim po avstrijski pa peska ne slisim niti mi ne tovce ob avto?
Pol pa berem veleume da je dez iz ceste spral sol.....
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.323
5.843
113
pri taščici
V petek zjutraj ob 9 cesta Hotič Vače precej poledenela. Videti ni bilo da bi kak cestar šel pot eu cesti tisti dan. Že pred Vacami je bilo zaradi višjih temperatur bolje. Na drugi strani tudi še ok, razen v spodnjem delu okoli.kandrs.
Popoldne za nazaj je bila cesta iz kandrs proti Vacam neprevozna . Res da ima znak snežne verige zato sem lahko tiho, ampak....včeraj popoldne je bila cesta Izlake Moravče se precej zasnežena in pol ledenela. 3 dni po sneženju! Pa ni znaka za verige na cesti (Ajd včeraj ga je spet vrglo dobrih 5cm, ampak je sneg bil še odnpetka, ker je bil tudi v nedeljo popoldan.)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ni senca kriva - krivo je prepozno pluženje na začetku (ja vem - niso mogli, ker je kamion stal poprek) in pa sedaj senca, ter "premalo" soli in premalo težkega prometa čez tisto ledeno desko.

Pa da ne bom samo pljuval - je tudi res, da je tokrat bila nerodna kombinacija dežja, ohladitve in snega. In da jih je presenetilo.
rolleyes-1.gif

Ne morem se strinjati s tabo! Ce bi sli pravi cas na cesto in ne cakali na ne vem kaj tega nebi bilo, nebi stali tovornjaki pocez niti avtobusi.
Zakaj je potem na slovenski strani koroske problem na avstrijski pa ne? Zakaj ko zapustim avstrijsko cesto pridem na sranje od leda in peska ko pa se vozim po avstrijski pa peska ne slisim niti mi ne tovce ob avto?
Pol pa berem veleume da je dez iz ceste spral sol.....
bonk.gif

Ehm - in kje se ne strinjaš z mano?
grin1.gif


Drugače je pa mogoče problem v tem, da je slovenska Koroška na sončni strani Alp in se pri nam sneg takoj stopi in naredi ledene deske, v jodlarji pa je sneg dlje časa sneg in ga lahko zato pravočasno splužijo?
17758-icon_confused.gif


Pa: fix your sarcasm detector
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Mislinja... se peljem včeraj torej v 16.1 pa še kar ni spluženo
bonk.gif
saj ne jambram sam...4 dni je od tega na enih koncih pa je... pa ne mi rečt veš to je senca kriva.

ne jamraj. So včeraj v avstriji še tudi imeli ledene plate po asvaltu.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj take ceste so v Ljubljani. A je Drenikova že spucana ledenih plošč?

Ko sem jaz delal izpit (20 let nazaj), sem pol voženj napravil po ledenih ploščah, ki so videle po Novem mestu 2 tedna. Zdaj pa nekateri jamrate, da v tem mrazu, ko se led noče topit, v vukojebinah še ni pometena in posesana cesta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.323
5.843
113
pri taščici
Nisem bil na drenikovi, sem pa včeraj na prevoženih skoraj 200km (Zasavje, Poljanska dolina) videl samo v Zasavju tako cesto...
In ja, v petek je cestarjev zajebal led pod snegom, do včeraj je bil pa vikend.pa nimajo dodatka za dezurstva ker vsi pa res ne morejo.imeti tega dodatka. Je že profesorjev dovolj s tem dodatkom
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mislim, da ti znata alkoholik in 8888 povedat kako zanimivo, kako "enostavno" je odplužit ledene plošče.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Mislim, da ti znata alkoholik in 8888 povedat kako zanimivo, kako "enostavno" je odplužit ledene plošče.

Pa še "težkega" prometa čez vikend ni bilo - tega pa rabiš, da sol "vdela" v ledeno ploščo.

Edino kar mene res pyzdi je, da niso znali pravočasno odreagirati na problematičnih odsekih in vsaj tam poskušati preprečiti nastanek ledene plošče (npr. mislinjski klanec).
Napoved je bila dokaj natančna - vreme se je celo več ali manj držalo napovedanih ur. Vedelo se je, da bodo ob takšnih pogojih "drsalnice" - naredilo se pa je bistveno premalo. Pa če smo spet pri mislinjskem klancu - a se da pogledati kdaj so ga zaprli za tovorni promet? Pred ali po tem, ko je prvi obstal v klancu?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Spremljal sem na netu in nisem zasledil nobene prepovedi. 20 min po začetku sneženja je pa že vse stalo. Po pripovedih tistih ki so bili tam, je bil sam mislinjski klanec še manjši problem.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Mislinja... se peljem včeraj torej v 16.1 pa še kar ni spluženo
bonk.gif
saj ne jambram sam...4 dni je od tega na enih koncih pa je... pa ne mi rečt veš to je senca kriva.

Delaš sceno v stilu 24ur in zurnala. Cesta je bila splužena ter mokra. Na delih pa so bile ledene plošče, ki jih verjetno lahko odstranijo samo fizikalci s krampi.
Zvečer pa je spet snežilo in je bila cesta rahlo zasnežena.
Šoferji pa kot po jajcih. 40 kmh max.