Novo pri Telemachu II.

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Tudi prekinitev zaradi nestrinjanja s pogoji je samo luknja, ki se prevečkrat izkorišča. Če greš k drugemu operaterju, ker pač tako želiš, to ni nestrinjanje s pogoji, ampak tvoja enostranska prekinitev pogodbe, s katero si se strinjal. Bodi pošten in plačaj kar si dolžen. Tukaj je Telemach pošteno ravnal. Če bi bila situacija obratna bi bla cela štala kaki pras** so in te lupijo. No zgleda so tudi zdaj za nekatere. Uporabnik ni vedno uboga žrtev.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Hja meni so isto zaračunali, sem vedel to in bom požrl teh 12€ (Strošek izračuna sorazmernega zneska ugodnosti - od kje jemljejo te fore
bonk.gif
) + bonitete cca 20€ - 2 meseca pred koncem vezave + stošek prekinitve 11,90 - samo da sem se jih rešil.
Moti me to, da so mi rekli, da v vsakem primeru plačam celo mesečno naročnino, na računu pa so mi sedaj obračunali 0,904 mesečne naročnine - če bi to vedel bi takoj v začetku marca odšel na Simobil, ne pa da sem Telemachu šenkal 13,47€.
V spletno banko sploh nisem dobil zadnjega računa, na email tudi ne, sem prej šel gledat v Moj Telemach in začuda sem lahko odprl pdf računa (uštimali po 3 mesecih) in vidim, da je valuta 18.4.
cheer.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni
Da razcistim eno stvar glede paketa SeVec kateri bo veljal od 1.5.
Vem da imam neomejeno klicev in SMS-ov v EU? Kaj pa prenos podatkov?. Ali lahko koristim zakupljene enote prenosa podatkov zastonj v EU?
Hvala
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
od 14.6 boš lahko v EU porabil največ:
- mesečna naročnina 12 €: 2,55 GB/mesec (12 € / 1,22% (DDV) / 3,85 €/GB)
- mesečna naročnina 15 €: 3,20 GB/mesec (15 € / 1,22% (DDV) / 3,85 €/GB)
Brez doplačila.

Leta 2018 boš lahko porabil spet več GB brez doplačila (namesto 3,85 €/GB > 3,00 €/GB).
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
od 14.6 boš lahko v EU porabil največ:
- mesečna naročnina 12 €: 2,55 GB/mesec (12 € / 1,22% (DDV) / 3,85 €/GB)
- mesečna naročnina 15 €: 3,20 GB/mesec (15 € / 1,22% (DDV) / 3,85 €/GB)
Brez doplačila.

Leta 2018 boš lahko porabil spet več GB brez doplačila (namesto 3,85 €/GB > 3,00 €/GB).

A misliš, da bodo dejansko različni pogoji za isti paket, glede na to ali koristiš popust na naročnino ali ne (polna cena je 15, tistih 3€ je pa načeloma ugodnost, ki je pogojena z vezavo in jo tudi vračaš, če predhodno prekineš)? V skladu z regulacijo je vrjetno dovolj, če pri cenejši varjanti ponudijo manj, ampak bi skoraj rekel, da bo isto (dobrih 3GB), glede na to, da gre za isti paket.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Tudi prekinitev zaradi nestrinjanja s pogoji je samo luknja, ki se prevečkrat izkorišča. Če greš k drugemu operaterju, ker pač tako želiš, to ni nestrinjanje s pogoji, ampak tvoja enostranska prekinitev pogodbe, s katero si se strinjal. Bodi pošten in plačaj kar si dolžen. Tukaj je Telemach pošteno ravnal. Če bi bila situacija obratna bi bla cela štala kaki pras** so in te lupijo. No zgleda so tudi zdaj za nekatere. Uporabnik ni vedno uboga žrtev.

Ce se ze gremo glede postenja... tudi to ni posteno, da te operater kaznuje z neki z eskom za prekinitev NR, ker prekinjas razmerje...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Kar bo pisalo v splošnih pogojih tako bo.

Prav tako če imaš paket še več 15 € in dodatna SIMka 10 € bo se verjetno upoštevalo samo 15 € ali pa ena SIM 15 €, druga 10 €.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz to ne razumem kot kazen za prekinitev naročniškega razmerja, ker te kazni nebi bilo, če nebi bilo vezave. Je pa kazen za prekinitev vezave, kar se pa meni zdi prav.

Torej se ti zavežeš, da boš pri Telemachu 24 mesecev in mu s tem dal določen znesek za storitev. Recimo paket Še več 15*24=360 evrov. Samo zaradi te vezave ti dajo nazaj 3*24=72 evrov. Oba sta se strinjala s to pogodbo. Sedaj se pa ti zmisliš, brez objektivnega razloga, da te pogodbe več nočeš, da več ne velja, ker pač pogodbe ne veljajo nič na tem svetu. Se ti ne zdi, da si dolžen operaterju neko odškodnino za tvojo samovoljo? In če me razumeš kaj hočem povedati, a se ti zdi 11,9 evra dovolj za to? Meni ne. Jaz sem sklenil pogodbe službeno. Veliko njih. In če se zavežeš do nekoga, da boš nekaj naredil, to tudi narediš. In pika. To je poštenje. Ali pa plačaš kazen. In to sigurno ni 3,3% od pogodbene vrednosti. 11,9 je 3,3% od 360 evrov.

Seveda pa nihče ne rabi vzet te vezave in lahko gre kadarkoli drugam.

To je moje mnenje. Je pa veliko razvajencev na tem svetu, ki gledajo samo na svojo rit. Ampak to je že večji problem...
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ok sem vezan na 24 mesecev ker sem vzel telefon. Plačal sem že 6 obrokov, sedaj pa bi poravnal telefon, kar je ostalo še za plačat v enem znesku. Me zanima kako je potem z vezavo, sem še vezan za 24 mesecev? Pa upam, da lahko poravnam takoj, kar sem dolžan za telefon. Da me ne bodo še tukaj kaj zezali :-(
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Lahko odplačaš telefon takoj oz. vse preostale obroke. Potem plačuješ seveda samo naročnino na paket. Če pa želiš prekinit vezavo moraš vrnit še popust oz. ugodnost, ki si jo dobil za telefon.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Ne boš samo plačal preostanka za telefon...zraven tega ti bodo še naračunali znesek popusta, ki si ga dobil ob nakupu telefona.

Za tem nisi nič več vezan...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Jaz to ne razumem kot kazen za prekinitev naročniškega razmerja, ker te kazni nebi bilo, če nebi bilo vezave. Je pa kazen za prekinitev vezave, kar se pa meni zdi prav.

Torej se ti zavežeš, da boš pri Telemachu 24 mesecev in mu s tem dal določen znesek za storitev. Recimo paket Še več 15*24=360 evrov. Samo zaradi te vezave ti dajo nazaj 3*24=72 evrov. Oba sta se strinjala s to pogodbo. Sedaj se pa ti zmisliš, brez objektivnega razloga, da te pogodbe več nočeš, da več ne velja, ker pač pogodbe ne veljajo nič na tem svetu. Se ti ne zdi, da si dolžen operaterju neko odškodnino za tvojo samovoljo? In če me razumeš kaj hočem povedati, a se ti zdi 11,9 evra dovolj za to? Meni ne. Jaz sem sklenil pogodbe službeno. Veliko njih. In če se zavežeš do nekoga, da boš nekaj naredil, to tudi narediš. In pika. To je poštenje. Ali pa plačaš kazen. In to sigurno ni 3,3% od pogodbene vrednosti. 11,9 je 3,3% od 360 evrov.

Seveda pa nihče ne rabi vzet te vezave in lahko gre kadarkoli drugam.

To je moje mnenje. Je pa veliko razvajencev na tem svetu, ki gledajo samo na svojo rit. Ampak to je že večji problem...

Kolikor vem, strosek prekinitve NR v visini 11,90€ placas v vsakem primeru... ce si vezan z aneksom ali ne...

http://telemach.si/Binary/1582/Cenik-Mobilna-Krovni-2-2017-NET.PDF
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Jaz to ne razumem kot kazen za prekinitev naročniškega razmerja, ker te kazni nebi bilo, če nebi bilo vezave. Je pa kazen za prekinitev vezave, kar se pa meni zdi prav.

Torej se ti zavežeš, da boš pri Telemachu 24 mesecev in mu s tem dal določen znesek za storitev. Recimo paket Še več 15*24=360 evrov. Samo zaradi te vezave ti dajo nazaj 3*24=72 evrov. Oba sta se strinjala s to pogodbo. Sedaj se pa ti zmisliš, brez objektivnega razloga, da te pogodbe več nočeš, da več ne velja, ker pač pogodbe ne veljajo nič na tem svetu. Se ti ne zdi, da si dolžen operaterju neko odškodnino za tvojo samovoljo? In če me razumeš kaj hočem povedati, a se ti zdi 11,9 evra dovolj za to? Meni ne. Jaz sem sklenil pogodbe službeno. Veliko njih. In če se zavežeš do nekoga, da boš nekaj naredil, to tudi narediš. In pika. To je poštenje. Ali pa plačaš kazen. In to sigurno ni 3,3% od pogodbene vrednosti. 11,9 je 3,3% od 360 evrov.

Seveda pa nihče ne rabi vzet te vezave in lahko gre kadarkoli drugam.

To je moje mnenje. Je pa veliko razvajencev na tem svetu, ki gledajo samo na svojo rit. Ampak to je že večji problem...

Glej...meni je jasno, da če se nekaj zavežeš, ob "kršenju" tega plačaš...

Ampak...

- "strošek prekinitve" nima nič s tem in je izmišljotina...
- "strošek prenosa številke" bi bil bolj razumljiv, če ti ga zaračuna nov operater (no, saj tam ti upalijo priključnino)
- "strošek izračuna kolko je pogodbena kazen" pa je tudi buča...

Zraven tega sploh nisem omenil "pravičnega dela" da sem odplačal tudi kazen...tisto mi je logično...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kolikor vem, strosek prekinitve NR v visini 11,90€ placas v vsakem primeru... ce si vezan z aneksom ali ne...

http://telemach.si/Binary/1582/Cenik-Mobilna-Krovni-2-2017-NET.PDF

Če je to res potem sem si napačno razlagal. Torej sploh ni neke kazni za neizpolnjevanje pogodbe. Pač vrneš tisti del ugodnosti, ki ga nisi uporabil. Potem se v vsakem primeru splača vzeti popust. S tem hitro dobiš not teh 12 evrov.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kolikor vem, strosek prekinitve NR v visini 11,90€ placas v vsakem primeru... ce si vezan z aneksom ali ne...

http://telemach.si/Binary/1582/Cenik-Mobilna-Krovni-2-2017-NET.PDF

Če je to res potem sem si napačno razlagal. Torej sploh ni neke kazni za neizpolnjevanje pogodbe. Pač vrneš tisti del ugodnosti, ki ga nisi uporabil. Potem se v vsakem primeru splača vzeti popust. S tem hitro dobiš not teh 12 evrov.

Seveda je... poleg tega stroska prekinitve NR oz. zapiranja racuna je se pogodbena kazen za prekinitev pogodbe... ce imas aneks, ki se ni potekel...
wink-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Plačaš po ceniku. Ko pa bo direktiva v veljavi pa bodo verjetno točno javili koliko lahko porabiš in še vedno ne plačaš. Nekdo je omenil 3GB za Še več in 5GB za Največ. Ampak to so govorice ne dejstva.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Konkretno: po 1.5. klic iz SLO v EU, klic iz EU v SLO in klici znotraj EU v isti državi, oz. med državami. Paket še več - neomejeni klici. Kaj če kaj se plača? Za podatke vem.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
820
41
28
Po mojem razumenvanju Iz slo v EU plačaš po ceniku mednarodnega prometa: 43 centov. Ostali dve možnosti EU-SLO in EU EU 0 evrov / centov.