R e t r o telefoni in zbirke.

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, zanimivo, čeprav se mi zdi precej neverjetno.
Določene zadeve res dosegajo enormne cifre, ampak to so redke stvari, telih Sagemov je pa le bilo kar nekaj. MC815 imaš na Ebayu od 10 USD naprej (v črni barvi), pa tja do 50 EUR. To je pa to nekje.
Imaš pa prav, vse je samo v pravem trenutku in pravem kupcu, ki po možnosti še sentimentalnost vplete zraven. Ampak taka cifra je res huda.
PS: se ne spoznam na trg retro mobilnikov, sam zbiram le tiste, ki se meni zdijo zanimivi, koliko so vredni ali pa bodo v prihodnosti, me sploh ne zanima...
PS2: Recimo Nokio 5110 sem kupil za 5 EUR
smile-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Razumem da so stvari redke ampak nekatere so zelo redke, Sagem RC815 in AC827 sta bla narejena izključno za Slovensko tržišče in jih rumenega ne najdeš delanega za tujino ker so črni AC827 pa je sploh redek ker najdeš samo AC825 , Glej saj ni važno toliko koliko je vrednost ki je tudi mene malce presenetila ampak sem po tihem vedel da je nekaj vredno.Koliko pa je dejansko nekomu drugemo vredna taka zadeva pa je odvisno od posamezmika.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Bom v nekaj dneh pripravil še nekaj telefonov ki pa se še urejajo.
Med njimi sta tudi dva znamke Trium za katere verjetno nekateri niste slišali ima pa izvlečljivo anteno, izdelovalec Mitsubishi.

poznam
smo jih tudi odklepali včasih
zame je retro telefon da se reče 6310i :D
se pa najde za na kak sestanek ali kolegij za izzvat smeh tudi startac ipd.
 

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
Koliko bi pa bila vredna Nokia 6680 seveda z embalažo, polnilcem, slušalkami, navodili in dodatno baterijo?
Telefon je delujoč, ni nikakršnih poškodb, so pa vidni znaki uporabe, edino baterije so švoh...

Leta 2005 kupljena nova. Ko sem zamenjal za samsunga, je Nokia šla nazaj v škatlo in je tam tudi ostala...

Če koga zanima, ZS...

LP
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
sem pregledoval tole temo, pa sem šel kar brskat po predalih, kaj se še najde
smile-1.gif


razen SE-ja so vsi delujoči... SE mislim da je bil opran v pralnem stroju... najboljše dela Jabuka
smile-1.gif

2548814-WP_20170222_16_49_41_Pro(Medium).jpg
 

Priponke

  • 2548814-WP_20170222_16_49_41_Pro(Medium).jpg
    2548814-WP_20170222_16_49_41_Pro(Medium).jpg
    249,7 KB · Ogledi: 296

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz imam. Praktično nov, neuporabljen, še tovarniško zvit v škatlo. Cena 50eur. Info na zs.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
V prihodnjih dneh bom dobil še enega ki pa ima ohranjenost 9, še vedno pa ne morem dobiti komplet z embalažo ki bi pomenil vrhunec zbirke. Sicer pa intenzivno delam na zbirki ki bo krasila vitrino.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ker se mi zdi, da čutim, kam je Pbutec meril: a se ti greš biznis s temi zadevami in stvari dobivaš zastonj oz. za male pare in potem prodajaš po ''ocenjenih cenah''?
Pa brez zamere...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Nič se ne prodaja ampak zgolj nabavlja. Kam je Pbutec meril mi je čisto jasno ampak to je njegova stvar, imam preko 70 kosov polnilcev ampak ravno tega trenutno ni oz sem ga izgubil ali založil, torej vsak si naj misli kar si želi sam imam svoj cilj in od tega ne odstopim.Verjetno se sploh ne zavedate koliko truda je potrebno vložiti v nabavo materijala oz v tem primeru telefonov in dodatne opreme zanje, poizkusite in boste verjetno kaj kmalo ubupali ali pa porabili več ur dnrevno za iskanje ... moj delavnik je 12 urni .....

write.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, sam imam neko zbirko telefonov, tako mi ni čisto jasno o kakšnem delavniku pišeš.
Res pa se ne ukvarjam s tem ''profesionalno'' in pač telefon nabavim, če pride ''slučajno mimo'', za meni ustrezno ceno in predvsem, če mi ''pade v oko''.
Sem pa tja dobim tudi kaj brezplačno, kar bi sicer romalo v smeti, pa potem iz večih probam sestavit enega delujočega. Ampak še vedno je to hobi v katerem uživam in ki se šteje v nekaj urah letno. Verjamem pa, da je to drugače, če gre za biznis.
Včasih me tudi kdo kontaktira za kakšne dele in če je na voljo ga tudi brezplačno dam. Tako dostikrat spoznaš fajn ljudi, s katerimi lahko še malo podebatiraš o teh ''oldtimerjih''
cool-1.gif
. Večina ljudi namreč ne razume ravno teh hobijev, ter prvo kar te vprašajo je, koliko je vreden. Lool.

Še za info: NOVO 7650 sem nabavil na Telerayu za smešen denar, se mi zdi da nekih 30 EUR. Samo telefon, brez baterije, polnilca in škatle. In to, ko sem 925-ko nesel na servis in čakal v vrsti. Sem prodajalca 2x vprašal, če je ta cena res ta prava.
grin1.gif
, ker je dejansko nova in prava lepotica.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ker imam zadosti prostega časa se lahko s tem ubadam, ni biznis in nikoli ne bo, je hobi in sprostitev , dosti kaj kupim dobim skoraj nikoli in če imam denar kupim če ne pozabim na žalost, in verjemi če si zasvojen s tem je to rezultat tega, bile so Nokie in sedaj Sagemi in še kateri, in upam da jih bom čimveč dobil v kolekcijo zato se dostikrat obrnem tudi na vas vendarle uspeha ni, na ž a l o s t .
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Nič se ne prodaja ampak zgolj nabavlja. Kam je Pbutec meril mi je čisto jasno ampak to je njegova stvar, imam preko 70 kosov polnilcev ampak ravno tega trenutno ni oz sem ga izgubil ali založil, torej vsak si naj misli kar si želi sam imam svoj cilj in od tega ne odstopim.Verjetno se sploh ne zavedate koliko truda je potrebno vložiti v nabavo materijala oz v tem primeru telefonov in dodatne opreme zanje, poizkusite in boste verjetno kaj kmalo ubupali ali pa porabili več ur dnrevno za iskanje ... moj delavnik je 12 urni .....


BERI--70 kosov polnilcev ..
telephone7.gif


write.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
A si že odgovoril, kdo ti ocenjuje telefone z oceno ohranjenosti in končno ceno oz. kje ti ponujajo toliko denarja za omenjene tel.?
 
Nazadnje urejeno: