Temnenje stekel na avtu

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
A Bleki je po novem tud v Črnučah? Nism vedu
smile-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
A kdo ve a se ta folija namesti na notranjo ali zunanjo stran stekel ??

PS: pozna kdo kakega ugodnega v LJ ? dr.glass je OK, kakšne izkušnje ?
sprasujem se.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
folija se 100% nalima z notranje strani!

ta na sliki lima verjetno matt folijo na zg. obrobe vrat oz. nevem kako točno se temu delu reče
smile-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Ja saj je slika potem ena naprej, še po opralvjenem postopku... se pravi je zatemnil šipo iz zunanje strani;

Nwm čist je čudno vse skupaj; eden mi pravi uro dela; drugi pravi da mora odstranite iz vrat vsa stekla, odstraniti zadnjo klop in peno za zadnjo steklo... sedaj vidim da eni od zunaj temnijo, eni od znotraj
smile-1.gif
Kaj kakor kateremu paše, ša najrajše bi sam zatemnil k so DIY vodiči na nateu, samo dokumente za homologacijo potem nimam..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Gremo počasi: če bo od zunaj bo vse šlo v 3PM ob pranju, praskah, itd. Torej temnenje stekel se izvaja od znotraj.
Razlika pri tem ali je eno uro dela ali en dan je pa verjetno odvisna od avta in pa majstra. Tisto prvo bo morda samo nalimal gor in se potem vidi, da par mm rob pri robovih ni temnjen. Meni je to grdo. Ta drugi verjetno pobere vse dol, da napopa folijo na celo steklo in potem zadeva izgleda kot je treba. Najbolje, da malo pogledaš za izkušnjami in potem naj ti pokaže kakšen izdelek, pa vidiš kako in kaj.

Aja, pa ne pravim, da je tako kot sem zgoraj napisal. Morda stručko v eni uri naredi bolje kot papak v enem dnevu.
grin1.gif
 

AMCGolob

Zelenc'
22. feb 2013
5
0
1
Idrija
www.amc-golob.com
Folija se lepi od znotraj, čeprav imamo primerke, ki se lepijo tudi od zunaj. Kar se pa tiče samega časa dela, pa vse zavisi od vrste avtomobila (karavan, coupe,...) ter od znamke (kako je narejeno).
Edini rob, ki se pušča na steklu, je zgornji rob na steklu, ki se zapira v "špranjo" in to samo zaradi tega, da se folija po tolkih odpiranjih in zapiranjih ne začne trgati.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ali se da temnit okna od prikolice.

Namen bi bil, da bi bila okna enotne barve, se pravi na temno sivo.

Gre pa za taka okna:
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik steni pravi:
Če nalepiš sam, ali je potem kakšen problem z homologacijo?
stranske šipe ni problem zalepit,zataknilo pa se mi je pri zadnji.Za zadnjo šipo pa rabiš kar nekaj prakse.Mi je zelo žal ,da sem se sam lotil zadeve.