Katere motorje vozimo

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Tudi pri meni v garaži je prišlo do spremembe. Yamaho FZ6 Fazer S2 je zamenjala druga Yamahina makina in sicer TDM900 .
cheer.gif


Včeraj popoldan sem namestil še navigacijski sistem, tako da čakam, da še kaj sonček posije, pa da se še malo zapeljem.

yamaha-tdm900-foto_14253432_17405896_18166959.jpg
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Bravo, čestitke!

(kaj si to novo nabavil?)

Zdaj lahko malo opišeš razliko med obema...2 napram 4 valjnem..ter seveda razlika v kubaturi z vidika udobnosti vožnje.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hvala, Vincent!
cool-1.gif


Ne, ni nova, ima zdaj z mojo vožnjo vred ... 15600 prevoženih. Je pa res, da zgleda kot nova ... kolega ko sem šel do njega
skoraj ni mogel verjet, da zadeva ni nova ... potem pa sem mu pokazal kilometre na števcu.
Motor je bil pregledan, narejen servis in imam garancijo.
cheer.gif


Ja, je razlika. Naredil sem cca. 340km z njo, ampak se še vedno navajam, predvsem pri menjavanju. Tukaj je od 8000 naprej že rdeča .. motor potegne kot 100 hudičev, tako da moraš bit z gasom v manjših brzinah kar nežen.
Dejstvo je, da ti motor v zelo nizkih obratih nudi popolno moč ki jo ima, kar pri prejšnjem 4 valjnem to ni bilo tako, ampak je Yamahin stroj začel konkretno delovat šele od 8000 naprej, kar mi sedaj malo, ampak res malo dela še probleme pri šaltavanju brzin.
Prestavno razmerje je popolnoma drugačno .... včasih se zašaltam ....
redface-1.gif


Pa še to sem opazil: čeprav imaš pravo hitrost za pretikanje v nižjo prestavo,dobi človek občutek, da je bil kljub temu prehiter.
Ko pa prešaltam in dodam gas, pa lepo motor pospeši, kar pomeni, da je bila idealna hitrost za nižjo prestavo.

Ko šaltam dol, se bolj čuti (bolj se sliši in čuti klik), da si prešaltal v nižjo, kot pa pri prejšnjem 4 valjnem motorju.To je verjetno normalno pri dvovaljnih motorjih, prav tako ko spustim gas, zadeva bolj rukne kot štirivaljnik, ki lepo tekoče pospešuje, kar pa se pri dvovaljnem čuti kot tresenje. To so mi poznavalci dvovaljnih motorjev povedali, da je razlika v vožnji - pospeševanje/spuščanje gasa .... pri enovaljnih je to še bolj opazno, ker ti kompresija enega bata rukne ko zmaj. Kot sem rekel .... potrebno se je navadit pretikanja, ki je bistveno drugačno kot pri 4 cilinderskem, plus tega pa je pospeševanje bolj mirno pri 4V kot sedaj.

Vožnja je pa res udobna! No, saj je model bol potovalnik in je sedenje in sama poza na njem boljša, kar daje človeku užitek v dolgi vožnji brez postanka.

Armatura je malo večja, bolj pregledna, obratomer je analogni, kar mi je posebej všeč, prav tako pa je temperaturni števec tudi analogni. 16-bitni računalnik bdi nad kompletnim delovanjem agregata (isto kot pri Fazerci) ..... itd.

V glavnem, ni mi žal, da sem jo kupil.
cheer.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Včeraj sem naredil cca. 170km in sem se že navadil, kaj se menjavanja tiče.
Boljša polovica mi je rekla, da je pa danes nič ni treslo ... hehehe ....
cool-1.gif


Danes če ne bo dežja (dolgo že ni deževalo) se bom malce zapeljal.
Zdaj pa se jaz vprašam, kako pri hudiču bom zdržal čez zimo??
confused-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Opaaaa... Bravo. Lepa mašinca. Dobrodošel v klub "enduro potovalnikov" in dvovaljnikov.
Pune gume ti želim
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.753
2.039
113
za šankom
evo aprilia pegaso odhaja počasi od hiše.prihaja yamaha fazer.predvsem zato ker se boljša polovica pritožuje da je neudoben.se pa tudi sam veselim skoraj 100KM pod ritjo
cheer.gif
 

rekatdm

Zelenc'
7. jan 2011
9
0
1
gorenjska
Živijo
Če se pustite motiti, bi Hitmanu svetoval glede šaltanja. Tudi moja tdm-ka je bila precej robata pri šaltanju, pa se je to popolnoma izgubilo po nastavitvi sklopke. Imela je preveč "lufta" . Nastavi jo tako, da boš imel na ročki slab cm lufta.
Imam pa tudi jaz eno vprašanje. Ima kdo kaj izkušenj s tem: http://www.bolha.com/deli-za-m...oglas1272713827
Vse prevečkrat iščem "sedmo" brzino ??!!
LD tdm
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Točno z omenjenim modelom ne.
Imam pa tega.
http://www.healtech-electronics.com/ (DS-series)

Omenjeni ne potrebuje nobene posebne inštalacije, samo vtakne se v servisno vtičnico za ECU (pod sedežem) in že deluje, nič se ne nastavlja, nič se ne cvika žic ali karkoli drugega.

Zadeva je primerna za praktično vse novejše motorje.
Če pa slučajno motor nima tega priklopa pa obstoja potem drug tip naprava (X-series), kjer pa je potrebno malo priklapljat.
 

rekatdm

Zelenc'
7. jan 2011
9
0
1
gorenjska
Zanimivo..le preverit moram, če moja tdm 2003 letnik že ima ECU vtičnico.....in kje se da to nabavit ??
Sem gledal Šternovo napravo z magnetom in še poseg v števec........mi ni najbolj všeč
Hvala za odgovor in LD
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Preko ebaya (de) sem nabavil.
Kolikor vidim po seznamu kompatibilnosti za tvoj motor ta ds serija ni možna (v ECU).
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Cenejša rešitev ki jo jaz prakticiram je, da si zapomneš koliko obratov je pri 100km/h v 6.
smile-1.gif
 

rekatdm

Zelenc'
7. jan 2011
9
0
1
gorenjska
Ja, imaš prav. Ugotavljam, da sem se kar polenil in brzine samo štancam, podzavestno, brez, da bi kaj pomislil. Bolje , da še malo primaknem in si omislim kak garmin ali kaj podobnega.....ja ima kdo tovrstne izkušnje ? Zanima me kako se na motorju obnese kašen cenejši "avtomobilski" npr.garmin 1200 ali miomiov 400 ipd. ? Se mi že kar vleče ta zima in komaj čakam, da slišim ta dva keramična "rorčka" kako prepevata !!!!
LD
 
Nazadnje urejeno:

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Kateri letnik TDM-ko si pa kupil in koliko cekinov je bilo potrebno stresti iz mošnjička?
 

rekatdm

Zelenc'
7. jan 2011
9
0
1
gorenjska
Če mene vprašaš............ 2003 - nov.......sedaj se tak letnik dobi za manj kot tri jurje.........je pa najbolje če ga uspeš dobiti od kakega znanca..........ne pa od uvoznika rabljenih , ko je bivšemu sodelavcu prodal "super stroj", ki je po 180 km postal zelo zgovoren z mnogimi zvoki........ugotovitev: ob nakupu je imel v motorju olje za menjalnike (sae80,90) , zato je bil nekaj časa čisto normalen...........potem pa brušenje in kriza...........
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Čestitam za nakup, lepa stvarca (za skuter). Prijateljev fotr ima enako žverco, pa je zelo zadovoljen. Vozi se tako na krajše ture, velikokrat pa gre z njim tudi na morje, saj ima prikolico v Izoli.
Veliko prijetnih in varnih kilometrov ti želim.
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Hvala!
Ja priznam, kr zanimiva stvarca. Jz večinoma uporabljam skuter za po mestu, in kak izlet na morje. Zato si nisem omislil, spet kake močnejše zverine. Je pa zanimiv, koliko ima prostora, pod sedežem. Res je prostoren. Imam srečo, da je dokaj toplo, za to obdobje, glih prov, da ga utečem.