Katere knjige ste prebrali pred kratkim

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
u ko si ravno omenila incest, spomnila sem se knjige, ki sem jo sicer enkrat v srednji šoli brala za Cankarjevo priznanje Berta Bojetu - Filio ni doma. Ena redkih knjig, ki sem jo morala prebrati "obvezno" in mi je bila zelo všeč.

Potem bo to še ena na moji wish listi. Od De Sade-a pa si želim prebrati še Juliette Justine.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Tale (Juliette Justine) je bila meni zelo zelo zelo težko prebavljiva (prov "iztrebit" sem jo morala iz pameti).

Še kakšna ideja iz tega žanra (erotika, pa da ni na nivoju nekih playboy zgodbic)? Ker drugače je to lahko fajn branje.
Pa da ni zbirka Dotik - to več ali manj poznam.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Intimni dnevnik londonske prostitutke - De Jour, Belle
ženska opisuje svoje življenje prostitutke na zelo zanimiv način.

Dekle na poziv dvojno življenje intelektualke brez predsodkov - Angell, Jeannette L.

evo, tudi tale zelo zanimivo opisuje svoje življenje, mislim, da je bila čez dan učiteljica ali nekaj podobnega, pa je premalo denarja zaslužila in je ponoči delala kot dekle na poziv.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Če ti je bila ta knjiga všeč, potem mogoče preberi še njeno "nadaljevanje", Berta Bojetu - Ptičja hiša.

Sicer sem pa nazadnje prebrala Vlado Žabot - Pastorala. Dogajanja niti ni veliko, večina je opisovanje dogajanja, mračnega občutja in tesnobe.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Ravno včeraj iz čistega dolgočasja prebrala "MAČKA MED GOLOBIČKAMI" by Agatha Christie.
rolleyes-1.gif

Sem šla v fotrovo knjižnico in odkrila da ima skoraj polovico ene police zabasano z njo.
Kaj pa vem, ni ravno moj tip pisanja....
 

_Lara_

Zelenc'
22. maj 2008
1
0
1
Lovec na kul....fajn knjiga...sm jo js tud prebrala.....v zadnjem mesecu pa sm prebrala Norosti na 10000m (izpovedi in dogodivscine stevarda) in Pozabita na hcer (Sandra Gregory-njena osebna zgodba ki se dogaja vecinoma u "Bangkoskem hiltonu"-knjiga za cisto 10ko!!!)....
smile-1.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Moj zadnji obisk knjižnice se je zaradi pomanjkanja idej (in dobrih knjig med počitnicami
jezen.gif
) končal tako, da sem v obupu zagrabila prvo vrečko presenečenja in notri našla naslednje knjige:
- Avtor: Manfredi, Valerio Massimo ;Bajt, Miro Naslov: Poslednja legija
- Avtor: Pamuk, Orhan ;Zakrajšek, Katja Naslov: Bela trdnjava
- Avtor: Buck, Pearl S. ;Košar, Jože Naslov: Skriti cvet
- Avtor: Armstrong, Lance ;Jenkins, Sally ;Blažič Klemenc, Andreja Naslov: Ne gre samo za kolo : moja vrnitev v življenje
- Avtor: Lenarčič, Matevž ;Škamperle, Igor Naslov: Okrog edinega sveta
- Avtor: Bauer, Jana ;Kraigher, Maja ;Zabukovec, Dušanka ;Zabukovec, Nina ;Okoren, Jana ;Žnidarič, Vitomira Naslov: Zgodbe iz Indije

Dovolj branja za celo družino - za mamo potopisi in zgodbe iz dežel, ki jih ne bo nikoli obiskala, za fotra pa kaj bolj političnega, zgodovinskega ali pa kak res dober roman. Jaz pa itak preberem vse, kar mi pride pod roke
grin1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
a veš ,da mi ptičja hiša ni tako všeč, kot filio ni doma, sam sm jo pa vseeno prebrala
wink-1.gif
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
sicer še berem: Ponesite me domov - Witi Ihimaera

Knjiga o Maorih, o njihovi kulturi itd. Kar berljiva, na momente malo dolgočasna, ker mene pač zgodovina ne zanima...in seveda koliko je bilo kje pobitih pa take. Drugač pa kul
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Gospa v modrem - Javier Sierra (avtor uspešnice Skrivnostna večerja)

Še ena DaVinčijevašifra-lajk knjiga, preplet zgodovinskih dejstev, cerkvenih intrig,ljudskih verovanj, vohunenja, muzikologije in novinarstva. Ste se vedno spraševali, kdo so angeli? Odgovor je v knjigi
tongue-1.gif


Prejemnik južnoameriške literarne nagrade za naj zgodovinski roman
zmaga.gif


in

Skrita nevarnost - Stella Rimington

Angleška varnostna služba MI5 dobi namig, da se v VB pripravlja teroristično dejanje. Le da naj bi ga izpeljal nekdo, ki v okolju ne bo niti najmanj izstopal. In tako se začne igra mačke z mišjo...ali obratno.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Sicer ni, da bi se hvalil s tem, ampak pred par tedni sem prebral prvo knjigo po o-ho-ho letih
redface-1.gif


Sicer bolj za možgane na pašo, je pa še čisto sveža - Run by guy named Jeff Abbot. Ko nalašč za na avijon in plažo
smile-1.gif


B.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
predzadnja: Brina Svit: Smrt slovenske primadone

zadnja: Mark Haddon: The curios incident of a dog in the night time (ne vem kako je prevedena v slovenščino)
Bom ukradel kratek opis iz enega bloga: http://www.rtvslo.si/blog/mari...night-time/6947

Zgodba v sami knjigi se vrti okoli dečka Christopher Boone-a, ki ima avtizem. Fant ima določene težave s sprejemanjem novih ljudi v sebe in ima serijo posebnosti, ki ga ločijo od svojih sovrstnikov. Težko prenaša tudi dejstvo, da več nima matere. Glavni lik je izredno dobro razdelan, tako da se bralec tokom zgodbe prav naveže na fanta.

Ene parkrat sem se prav narežal. Super knjiga.