Smučanje Jahorina

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.469
227
63
Letos je padla odločitev, da gremo smučat (2 odrasla + otrok 5 let).
Zagledali smo se v Jahorino. Preko bookinga sem dobil app z 2 spalnicama za 6 nočitev + polpenzion v hotelu Vučko za 620€.

Sedaj pa me zanima, ali je kdo od vas že bil na na smučanju na Jahorini? Nismo zahtevni smučarji, bomo poleg še otroka učili smučat, tako da nekih hudih zahtev po oh on sploh smučišču nimamo.

Torej, je kdo že bil recimo po letu 2010? izkušnje, mnenja?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
No nazadnje ko sem bil gori so bile še vlečnice bolj jugoslovanske.
Tak da lepo na izi. Če ni gužve je po moje OK
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jahorina je ravnokar sklenila sporazum z Mariborskim Pohorjem o skupni uporabi sezonskih vozovnic (na kratko, če bivaš v Hotelu Bistrica imaš 6 dni zastonj, če ne pa tri, če si imetnik sezonske za Pohorje).

Drugače so pred časom postavili nekaj novih naprav - med drugim šestsedo, se pa smučarji pritožujejo nad nevzdrževanjem prog in, da če ni minimalno pol metra snega na progi je bolj žalost.

Tukaj imaš link na njihov FB pa ti lahko kaj več povedo: https://www.facebook.com/vipjahorina/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

PS: drugače jaz nikoli nebi dal toliko denarja za eno vaško smučišče na Balkanu! Če že priporočam tole: http://www.kopaonik.rs/zicare-tabelarno/
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.469
227
63
Imaš kakšen konkreten boljši predlog za smučarijo za cca 650€ 6 dni 3 osebe polpenzion v hotelu / app z "4 zvezdicami" na smučišču (ne maram se vozit z avtom od app-a do smučišča)? Sem odprt za predloge
zmaga.gif


EDIT: Kopaonik je občutno predaleč. Še Jahorina mi je na "meji" sprejemljivega. Bi raje bližje
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Podpri slovenske centre ali pa kakšen manjši v A ali I, si pa za nastanitve na smučišču že malo pozen.
Mogoče bo cena malenkost višja, ampak kvaliteta smučanja odtehta to.

Mene pride spodnja etaža manjše hiše v centru Morzine-a v top terminu (začetek februarja) 650€ za 4 osebe (dve spalnici), je pa karta za Portes de solei (eno največjih evropskih smučišč) 250€ za 6 dni + prevoz 300€ - mi ni žal niti centa, ampak to so čisto druge dimenzije smuke.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Upam da lahko skenslaš, če ne bo snega. Mi smo imeli pred dvemi leti zimsko pravljico, cel teden sonce in dober meter snega in je bilo super. Lani nič snega, nič smučanja. Oziroma par centimetrov snega, proge odprte, na progah pa sami kamni in se praktično ni dalo smučati. Folka tudi v primerjavi z letom prej, minimalno, lokali oz. gostilne praktično prazni.

Drugače pa ja, mislim da sta 2 ali 3 šestsede, ostalo pa bolj dvosede iz olimpijade. Lokali/gostilne so super, hrana dobra, cene hrane in pijače precej ugodne. Smučišča pa jasno niso primerljiva z Avstrijo pa tudi Slovenijo, je pa čisto OK če je dovolj snega.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.469
227
63
KSZ

Evo, vrnili smo se iz Jahorine, pa da malo povem kako in kaj je bilo, če bo mogoče še koga zanimalo, pa bo našel ta zapis tukaj.

Pot do tja iz Lj (preko SL. Broda, Doboja in Zenice) je trajala cca 7 ur. AC 120-130 tempomat, od meje do Zenice, kjer je regionalka pa po omejitvah. Tukaj pozor, ker so radarji res na vsakem koncu. Nas npr so ustavili " za ziher" - torej ustavili so nas, šele potem je policajev kolega gledal če so nas izmerili /slikali. Seveda ni blo nič. Od Zenice do Sarajeva je AC. Tako da je iz Lj do Sarajeve same regionalke za cca 2,5 ure. Ceste niso uničene (kot je na mnogo straneh možno prebrati) , ponekod so še celo boljše in lepše kot pri nas..

Jahorina kot sama me je presenetila, saj je vse precej urejeno - od gostinske ponudbe, do sedežnc / vlečnic, pakirišč do hotelov. Imajo dve dokaj novi 6 sedežnici, nekaj 2 sedežnic ter krožničke. Imajo tudi tekoči trak za otroke, ter otroške krožničke. Proge so načeloma kar dobro urejene, se pa zna zgodoto, da je okrog 14, 15 ure že nekaj kuclov (predvsem na bolj obremenjenih progah, kjer se furajo starši in otroci). Cena 2 urne karte je cca 12€. Tukaj pozor, katre imajo očitno v sebi nekakšen čip, tako da jo samo približaš avtomatu (ali pa še to ne), in se vrata sama odprejo - ni potrebe po vtikanju karte v avtomat - meni so to seveda morali nazorono pokazati :D Vrste med tednom na napravah nobene. Med vikendom se pozna, da pride precej Sarajevčanov iz megle na Jahorino na sonce, vendar še vseeno ni pretirane gneče.

Kar se hotelov tiče - smo bili v Aparthotelu Vučko. Sobe lepo urejene, hotel topel. Hrane je bilo dovolj in bila je raznolika (cca 7 različnih glavnih jedi) - vse samopostrežno, osebje prijazno. Tukaj pozor - čistilke pridejo samo na zahtevo.

Treba pa je opozoriti, da se pri njih dol v lokalih / restavracijah / bifejih kadi, tak da je notri precej zakajeno in megleno
evil.gif

Se pa najdejo tudi lokali kjer se ne kadi. Hrana / pijača na smučiščih je malenkost nižja kot pri nas v lokalnih (ne na smuæiščih). Torej še vseeno ugodno.

Naslednja stvar, na katero velja opozoriti je, da so precej odvisni od naravnega snega (samo ena proga je umetno zasnežena), tako da če se boste odpravljali tja, probajte rezervirati z možnostjo brezplačne odpovedi (v primeru odjuge ali manjka snega). Mi smo imeli cca 80 sm snežne idile vse naokoli.

Mi se sigurno še vrnemo
smile-1.gif

2538953-rsz_1img_20170124_125103.jpg
 

Priponke

  • 2538953-rsz_1img_20170124_125103.jpg
    2538953-rsz_1img_20170124_125103.jpg
    39,7 KB · Ogledi: 916
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:Tukaj pozor, katre imajo očitno v sebi nekakšen čip, tako da jo samo približaš avtomatu (ali pa še to ne), in se vrata sama odprejo - ni potrebe po vtikanju karte v avtomat - meni so to seveda morali nazorono pokazati
Ali v Sloveniji še obstajajo smučišča, kjer karto vtikaš, da sistema še nisi videl
confused-1.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.469
227
63
Nimam pojma. Še cca 5 let nazaj jih je bilo treba na Voglu vtikat
evil.gif


@Sandra seveda je reklama, dobim zastonj namestitev, karte + ratrak za domov. Če mi kje najdeš kakšen zapis o smučanju na jahorini v zadnjih 2 letih, bom zelo vesel, sam ga namreč nisem našel, ko sem iskal informacije.
bonk.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Pa ja, imam karte iz 2013, ki so že s čipom. Oziroma so veljale do 05/13, torej so bile verjetno kupljene v predprodaji jeseni 2011...
Leta gredo hitreje kot si misliš.