Magnezij?!

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Roblek
Kolesarim tudi.zato.da bi kak.cm.izgubil, oziroma da se vsa ustavi tole nabiranje.
Pa včeraj sem kolesaril do 10 zjutraj....čeprav je bilo.ze kar pasje tudi takrat.
Ampak na vodo pa včasih kak sok res najbrž tole ne bo šlo več.....

Glede soli. Ker imamj pritisk na zgornji meji je zdravnica že tako rekla.da naj jo.omejim. čeprav mislim da nisem ravno potraten z njo. Hrane običajno.ne solim dodatno.
 
Nazadnje urejeno:

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Pri hujšanju je pa tako da ni bližnic in je običajno potrebno spremeniti prehrano. Veliko narediš že s tem da ne piješ sokov (tudi alkohola), ampak vodo iz pipe. Če se izogibaš še kakšnim sendvičem zvečer pred spanjem in zelo slabih kombinacij npr. hkratnemu zaužitju kruh-marmelada... večina že zmaga.
Zraven dodaš še športanje ki naj bo vsaj 1+ uro.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj niti ni dal linka do članka/študije, ampak "educated" guess pač je, da je magnezij še vedno zelo uporaben za preprečevanje krčev.

Pri nosečnicah ni samo študija, tam je kar iz real life, ne vem kaj je boljši dokaz
smile-1.gif

ja, seveda linki, na temo krčev in Mg...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1150229/
http://saltstick.com/2015/12/14/do-electrolytes-help-prevent-cramps/
http://www.snackinginsneakers.com/what-causes-muscle-cramps/ ....na tem linku je skrajno spodaj še 1 kup linkov
 
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Glede Mg in krčev:
V novejših študijah ugotavljajo da, pomanjkanje Mg ni vzrok za krče,....torej jemanje Mg za preprečevanje krčev ni rešitev...

Kaj pa je potem rešitev?


Vprašanje za MILIJON $.
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Proti krčem nekateri svetujejo tudi jemanje B-kompleksa (vitamini).
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Torej pivo?
grin1.gif

zmaga.gif

Veliko, jih prisega na pivo po treningu....pa menda, da zadeva ni ni tako iz trte zvita,......sam preveč ga pa ne sme bit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Saj, ampak tudi veliko jih prisega na magnezij, pa si podal linke, ki pravijo drugače
smile-1.gif


Hvala za to, preštudiram ob priliki.

Hanzo, drugače pa ne pozabi nekaj...če moraš športat da shujšaš, potem je problem drugje. oz če brez športanja ne moreš shujšat. Verjetno veš kje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Manjžri ;l



Malo moram tudi migat, sicer bom še bolj lesen kot sem že.

V sumeckah mi.sladila nič kaj preveč ne dišijo. Ker se že toliko z bio na alterju ukvarjamo.

Moram pogledat koliko ima Donat in koliko Tempelj magnezija. Pivo je cenejše od Donata!

Drug teden grem itak do dohtarca, pa jo bom vprašal če obstaja kak test
Recimo da sixpaca mesečno popijem. Pa še to bolj v obliki radlerja. (Ja saj vem.spet sladila)
bonk.gif


Abstiniram ravno ne
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Maš test za minerale ja, samo je mucho dineros. Če boš šel delat še daj za vitamin d
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
D vitamina dvomim da mi manjka, sploh sedaj poleti.ceprav se zadnja leta sonca bistveno bolj izogibam kot pred 20 leti, ko se ga nisem mogel.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Manjžri ;l
.
.
.
Malo moram tudi migat, sicer bom še bolj lesen kot sem že.
.
.
Abstiniram ravno ne
evil.gif

Verjento je bolj pomembno kot KOLIKO, KAJ,
.
.
Miganje ne škodi(če se ne preirava),
.
.
tud abstinirat ni treba (razen če si zdravljen alkoholik !).
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz sem včeraj zjutraj v 4 urah popil 3l tekočine, se malo več pa od sebe dal. Pa vmes prebrcal našo obalo (75km) Bi bilo zanimivo se tehtati prej in potem.

Si bom moral res omisliti nekaj izotoničnega. Kaj tukaj Darjan svetuje? On najbolj pozna te praske na alterju.
Kot je že bilo omenjeno, cca 500-750ml/h(torej 1 bidon).......do 1h-1,5h ne rabiš 0 oz je voda dovolj, kar je več pa izotonik po izbiri(npr.ISOSTAR dobiš v vsakem Merkatorju, ENERVIT imajo v INtersportu, tudi v vseh kolesarskih tgovinah je pestra izbira...)........če so daljše ture 3-4h kakšna frutabela pride prav , ...tud če ma cukr, sam ga tud pokuriš tako da ni panike.
Samo na vodo sploh pa v tej vročini pač ne gre.

Sem se danes stehtal preden sem šel na kolo in ko sem prišel, prištel vse kar sem spil.....rezultat: "poraba" cca 0,93 l/h !(torej več kot bidon,...ampak je tudi res , da te temp. niso ravno normalne ).

Za kakšen dodaten dkg zgubit se priporoča npr. kolesarjenje(al pa kakšna druga rekreacija) zjutraj na tešče, ....ampak ritem mora bit res umirjen na eazy....urica--2---
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Tud meni diši na nekaj takega.
Corsol
Tole.o.zgubljanju teze na tešče zjutraj sem že slišal in se bom probal tega navaditi.....saj največkrat ne grem "na polno", čeprav v kakšen klanec pa dam včasih res vse od sebe. In če mi klanec ni znan, potem so tudi počitki vmes.....
 
Nazadnje urejeno:

TypeONegative

Zelenc'
28. apr 2017
15
0
1
Magnezij je zakon. Jaz vsakodnevno popijem 2 tableti magnesola. Men pomaga po športnih aktivnostih, mišice manj bolijo. Začel sem ga jemati zaradi srca, ker naj bi krepil srčne mišice.