Magnezij?!

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Pri tej stvari je potrebno pogledat s kakšnimi težavami se ženska srečuje. Donat bo pomagal pri prebavi, Magnesol pa pri krčih. Sicer naj bi pri izbiri znal pomagati zdravnik.
Drugače pa ni nujno, da krči minejo z nosečnostjo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
A ima kdo izkušnje z magnezijevim oljem?
Že od mladosti me matrajo krči (sploh če kak topel.zrak piha na mišice, recimo od kakšnega motorja). Tudi z dohtarca sva pred leti že nekaj dabitirala okoli tega, ampak ni bilo nič iz tega.
Občasno ko se spomnim vzamem kako magnezijevo tableto (škatla za celo leto skoraj),ampak očitno obcasno preveč presvicam ob mojih kilah in bo treba res kako kri v lab dati da vidimo pri čem.smo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Drugačen način vnosa enake učinkovine. Končni efekt je enak.

Kaj pa te moti pri šumečih tabletah?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ampak - jaz tega ne razumem. Prebral sem celo temo in vse kaže, da ste nekakšni vesoljci, ko se futrate po tabletah
17758-icon_confused.gif
.
Mar ne jeste normalne hrane? V njej je čisto vse kar povprečno človeško telo potrebuje, tudi za nosečnice je vsega dovolj v njej. Če dodaš zraven tableto Mg-ja, je velika verjetnost, da si predoziral....

sprasujem se.gif


Ali moderna mladina ne kuhate več? Ker samo v burgerjih in Nutelli pa res ne more biti vsega kar telo potrebuje ...
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
V burgerjih je dosti primernih hranil, če je burger z veliko mesa, tako da ne podcenjevat to vrsto hrane.

hanzi je pa že starešina in zato verjetno težave.

Mg pomaga pri krčih, ki so posledica "nenormalnega" delanja z mišicami, delo, telovadba, ipd in takrat se potrebuje trenuten odziv, ne to kar se dobi preko hrane, hanzi pa mislim da ima neke probelem, zdravstvene.

In ja..ljudje dandaes jedo premalo živalske hrane, premalo mesa, premalo drobovine, in preveč "metro" hrane, zato tudi pomanjkanje marsikaterega minerala/vitamina. ampak niso krivi, smernice okoli zdrave prehane so napačne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Kot sem prejle bral, je problem že v sami hrani. V njej naj bi zaradi čimvečje in čim hitrejše pridelave bilo manj teh zadev kot nekoč.
In ja, jaz sem imel sistem pred 15 leti totalno v razsulu n nikdar ne bo več tak kot je bil. Če ne drugega, žolča in slepiča ni več.

So pa mesečne doze antibiotikov. Jeseni spet probam biti brez njih, pa da vidim če bo 13 leto po začetku jemanja šlo brez njih.

Ampak krči so me grabili že kot najstnika. In to tako da sem se pod mizo valjal.
Najprej v nogo (izpuh kosilnice bcs), potem se roko (izpuh motorke), zdaj je ob večjem.kolesarjenju v noge spet zagrabi. Je pa res da moram premalo, oziroma bi lahko kakšnih 20 kil dol dal pa bi imel še preveč....potem se tudi svica manj.(in s tem manj izgublja magnezija). Čeprav sem.krce imel tudi ko sem imel 60kg....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Otroci res dobro poznajo Nutello, burgerja pri naši hiši pa ne poznamo. Mesa pojemo sicer veliko, ampak bolj ali manj znanega porekla
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Glede Mg in krčev:
V novejših študijah ugotavljajo da, pomanjkanje Mg ni vzrok za krče,....torej jemanje Mg za preprečevanje krčev ni rešitev...
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Dvomim, da je to res, še do nedavnega so tudi nosečnicam priporočili Mg, mogoče kakšna cvetka, dve od študij ki kažejo na drugo, izven konteksta.

Hanzi, nutella pa je strup, samo jedilno olje + cuker, imaš bolj zdrave variante, ampak bo potrebno več € nameniti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Glede Mg in krčev:
V novejših študijah ugotavljajo da, pomanjkanje Mg ni vzrok za krče,....torej jemanje Mg za preprečevanje krčev ni rešitev...

Kaj pa je potem rešitev?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Če nosečnicam filajo magnezij, da preprečijo prezgodnji porod (torej krčenje maternice) misliš, da res ni magnezij rešitev?
smile-1.gif


ampak tam so blazne količine, ti sicer toliko lahko oralno zaužiješ, ampak ne bo telo absorbiralo. Rabil bi direktno v žilo.

Kaj pa pravi stroka, zakaj prihaja do krčev?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Darjan, a ti drugače znaš študije brat? Kaj je kdo ugotavljal po kaki metodologiji in ves dovolj o tem da si do nje kritičen, če je treba? Kje je članek objavljen? Poznaš vsaj 3/4 člankov na temo v zadnjih 5 letih iz kredibilnih virov? Ali samo en članek najdeš, pa ga povzames kot resnico. Ko pa jutri nekdo nekaj drugega napiše, je pa zdaj to res? Ker včasih te berem pa.se mi.zdi da pri človeku dela evolucija tako hitro kot prej v BI v 10000 letih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Saj niti ni dal linka do članka/študije, ampak "educated" guess pač je, da je magnezij še vedno zelo uporaben za preprečevanje krčev.

Pri nosečnicah ni samo študija, tam je kar iz real life, ne vem kaj je boljši dokaz
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
To je enako kot da bi Lady bral...
Kar je recimo se ena stenga nižje od alterja in slednji izgublja na kredibilnosti, ker povzema resnice nivoja Lady
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Če so krči posledica problema prenosa signala po živčnih sinapsah oz. aktivacije mišičnega vlakna potem je lahko kriv magnezij. Če imaš zraven kot vzrok pa še povečano telesno aktivnost ali pa recimo popivanje (dehidracija) je pa skoraj 90% za krče krivo prav pomankanje magnezija.

Krči imajo lahko pa še 100 drugih vzrokov, ampak vsi so posledica nekega zdravstvenega stanje ki ni ok.

Glede hrane dobiš magnezija dovolj tudi če ne ješ zdravo oz. ponavadi še več kot v zdravi hrani. Problem je da ko magnezij pokuriš (recimo telesna aktivnost/dehidracija) ga ne dobiš kar tako nazaj in v teh primerih so potrebno poseč po dodatkih.

Aja pa načeloma izguba magnezija pri aktivnosti/dehidraciji je vezana na izgubo vseh mineralov oz. je vezana na uravnavanje osmolarnosti v krvi oz. plazmi. Če skrbiš za zadostni nivo elektrolitov in tekočine (izotonični napitki) ni treba da ti vsebujejo magnezij (čeprav ponavadi ga) pa bodo ravno tako delovali proti krčem. Skratka če imaš krče ko kolesariš zna delovat tudi pitje fiziološke raztopine blagodejno oz. odpravi krče, čeprav ne vsebuje magnezija.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Jaz sem včeraj zjutraj v 4 urah popil 3l tekočine, se malo več pa od sebe dal. Pa vmes prebrcal našo obalo (75km) Bi bilo zanimivo se tehtati prej in potem.

Si bom moral res omisliti nekaj izotoničnega. Kaj tukaj Darjan svetuje? On najbolj pozna te praske na alterju.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Vprašaj kebra, je ravno pred kratkim pisal o tem. on je od myprotein uporabil namenski izdelek, ogromno tega
smile-1.gif


Drugače pa samo sol. lahko himalajsko, da boš ziher
wink-1.gif
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Hanzi, v splošnem velja 1 bidon na uro. Če pritisne vročina, kot je bila včeraj, je potrebno to količino seveda še povečati. Glikogenske rezerve je v telesu za cca 1h. Odvisno od treniranosti in intenzivnosti vadbe. Torej če je planirana tura daljša od 1h - 1,5h sama voda ne bo dovolj. Po tem času telo začne "kuriti" maščobe, vendar je ta energija bistveno počasnejša. Hujšanje se začne od te točke naprej.
Raznih praškov, gelov, ploščic je na trgu kar nekaj in jih je potrebno sprobati, da vidiš kaj ti paše. Najbolj natur pa je seveda, da sam pripraviš napitek. Tako na hitro sem našel tole: https://www.mojezdravje.net/4-recepti-za-domac-izotonicni-napitek/
Če kupuješ magnezij, naj bo to magnezijev citrat, ki ga telo najlažje absorbira. Ostale oblike so precej cenejše vendar tudi učinka ni takega.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Imel podobne težave... 2 do 3 dcl Donata na dan in ni več problemov.... pa še prebava štima....