krvodajalske akcije

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A ni zanimivo? Nek cajtng z dvomljivim slovesom objavi neke informacije brez kakršnihkoli dokazov (razen z izjavami nekih prič) in potem to vsi poberejo in nastane glavna novica dneva, pa če je res ali ni.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Res, samo prvi stavek je treba prebrati, da se vidi, kateri vir je kredibilen.
rolleyes-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Seveda ne.

Ampak ti mediji so danes krasni za diskreditirat kogarkoli na podlagi "govoric iz ulice". Čisto vsi so povzeli pisanje Požarreporta, a nihče ni tega preverjal, ali drži ali ne. Nikjer nobenih dokumentov ali dokazov, samo "baba čula, baba rekla".
Saj to niti ni važno, a drži ali ne, važno, da se prodaja.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Na Upravi za izvrševanje kazenskih sankcij, so sporočili da zaporskim delavcem ne pripada več dan dopusta ob darovanju krvi. Češ da ta dodatni dan samo še povečuje maso nadur, ki jih opravimo pravosodni policisti
confused-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Nikka pravi:
Glej iz lepse strani. Potem, ko ne bo vec noben hodil, bomo spet dobili nazaj 2 dni
grin1.gif

.... edino kar bo te bodo vsak teden klicarili za krvodajalske akcije ... 2 dni pa lahko samo sanjamo ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Na Upravi za izvrševanje kazenskih sankcij, so sporočili da zaporskim delavcem ne pripada več dan dopusta ob darovanju krvi. Češ da ta dodatni dan samo še povečuje maso nadur, ki jih opravimo pravosodni policisti
confused-1.gif

Krvodajalstvo in prost dan sicer podpiram, razumem pa tudi delodajalca: v teoriji (!) če je ljudi že tako premalo, da se tolčejo drage nadure, pa nekdo dobi prost dan za krvodajalstvo, država sicar povrne ta stroške delodajalcu, a le stroček normalnega 8-urnega šihta, ki ga je treba nadomestiti z 8 nadurami ki so pa dražje - in je deladajalec v minusu, kar se pa ne bi smelo zgoditi. Kot rečeno - v teoriji, če je res toliko dela, nadur, če so te sploh plačane in so primerno palčane ipd ...
Še več: če bi vas šklo (spet teoretično, se pa lahko zgodi) na krvodajalsko več, bi se lahko zgodilo, da delavcev enostavno zmanjka, saj je tudo št. nadur na delavca zakonsko omejeno ...
Tako da ta problem ni tako zlahka rešljiv, dokler delovne razmere sicer niso dokaj normalne ...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Na Upravi za izvrševanje kazenskih sankcij, so sporočili da zaporskim delavcem ne pripada več dan dopusta ob darovanju krvi. Češ da ta dodatni dan samo še povečuje maso nadur, ki jih opravimo pravosodni policisti
confused-1.gif

Krvodajalstvo in prost dan sicer podpiram, razumem pa tudi delodajalca: v teoriji (!) če je ljudi že tako premalo, da se tolčejo drage nadure, pa nekdo dobi prost dan za krvodajalstvo, država sicar povrne ta stroške delodajalcu, a le stroček normalnega 8-urnega šihta, ki ga je treba nadomestiti z 8 nadurami ki so pa dražje - in je deladajalec v minusu, kar se pa ne bi smelo zgoditi. Kot rečeno - v teoriji, če je res toliko dela, nadur, če so te sploh plačane in so primerno palčane ipd ...
Še več: če bi vas šklo (spet teoretično, se pa lahko zgodi) na krvodajalsko več, bi se lahko zgodilo, da delavcev enostavno zmanjka, saj je tudo št. nadur na delavca zakonsko omejeno ...
Tako da ta problem ni tako zlahka rešljiv, dokler delovne razmere sicer niso dokaj normalne ...

Glej, med smenami imamo dva dni fraj. In velika večina to je cca. 90% ljudi, je dajala kri na enega od že tako ali tako fraj dni, tako da delovni proces ni bil moten. In prav tako po 2 odstavku 169. člena zakona o delovnih razmerjih pripada ta dan, ki se krije iz zdravstvenega zavarovanja. Pri nas so si pač nekaj namislili in tega pa ne bodo krili, kljub temu da za to ni nobene pravne podlage, ter da v sloveniji že tako ali tako primankuje krvi.

In verjemi, vsi darovalci bodo pravtako darovali še naprej, kajti nihče ni daroval zaradi tega dneva fraj (morda zaradi klobase
grin1.gif
), gre se za princip samovoljnega odločanja, brez bilokakšne zakonske podpore ipd., kot je že navada v naši preljubi sloveniji.

Glede kadrovskega manjkota, samo pravosodni policisti z doba, so v januarju in februarju natovkli preko 3600 nadur. Ta problem bi bilo potrebno reševati kadrovsko in ne z nekim kvazi varčevanjem pri darovanju krvi.
 

Nikka

Pripravnik
8. avg 2007
531
11
18
MB
kid.kibla.org
Lahko me klicejo vsaki dan, ampak ce ne bo prostega dneva, mene zal pac ne bodo videli, ker jaz tisti dan za delo nisem sposobna, me kar izcrpa in ponavadi po akciji doma spim.

Najbrz bodo morali potem preracunat ali se jim bolj splaca placat prosti dan ali kupovat kri/plazmo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Zadnje 2 leti povečini hodim samo še na citoferezo. Zadeva mi vzame približno 2 uri. Sam odvzem med 1h-1'5h, pred tem še laboratorij. Sem se že navadil na to, da ne dobim prostega dneva, ker šef ni pristaš teh akcij, tako da to ponavadi naredim pred službo in manjko ur tisti dan pokrijem z nadurami.
Nikoli nisem dobil prostega dneva zaradi krvodajalstva, pa vseeno precej redno hodim tja! Če pa nekoga darovanje krvi tako izmuči, da ne more nazaj v službo, pa tako ali tako ni primeren za krvodajalca, ker zadeva očitno preobremeni njegov mehanizem. Do sedaj še nikoli nisem imel težav s tem in sem vedno normalno oddelal svoje v službi, popoldne betoniral doma in dan zaključil z intenzivnim treningom.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
http://www.zurnal24.si/ali-poslujejo-s-krvjo-krvodajalcev-clanek-152954

Glede nato da že od svojega 18 leta darujem kri 3 krat letno me verjetno ne bodo več videli če je to res

lepo od tebe
aplauz.gif
Zato premisli dobro in se pravilno odloči .Svojim dejanjem rešuješ mnoga življenja zato te naj ta afera ne spravi z tira.

pozdrav.gif

Komu gre kaj v nos me v bistvu ne zanima važno je edino če se res preseravajo s tem ali ne. Če se ne pa naj tistega ki serje s takimi tožijo kar si tudi zasluži. Neumno pa bi bilo zato ker jaz hodim dajati kri da nekdo na ta račun na Bahame hodi na dopust.

p.s Kar se pa tiče dneva dopusta zaradi mene tudi če ga ni vsaj jaz ga ne koristim pač povem šefu da bom zjutraj verjetno zamudil uro odvisno koliko se zavleče.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Oni se bodo bogatili na tvoj, moj, naš račun, mogoče še kako export/inport krvi.

Ma ko ji yebe. Ne grem več, ko jim bo zagustilo, bodo še v hrbet metal ta dan dopusta. Beremo kako ravna država z nami a mi pa s sklonjenimi glavami naprej? Seveda
ne-ne-1.gif