Pomurska avtocesta - že pred izgradnjo neustrezna

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Pa saj ne morem verjeti. Ta DARS je treba preprosto ukiniti ali pa iz vlade/koalicije vreči kmetavze iz stranke SLS. O SCT raje ne bom. Očitno bo moralo nekoga pobrati v tej firmi, da bo končno mir pred njimi.

Se pa tudi sprašujem, zakaj moramo davkoplačevalci, Slovenci, plačevati stotine milijonov EUR iz svojih žepov, da se po naših avtocestah valijo low life primerki iz vukojebin, kot so Romunija, Bolgarija, Ukrajina in Turčija. To bando je treba zafrkavat na vsakem koraku tako dolgo, da se ji več ne bo splačalo voziti čez Slovenijo. Za začetek predlagam, da DARS in DRCS začneta "obnavljati" ceste pred vsemi mejnimi prehodu z Madžarsko in sicer tako, da bo obvoz prenesel le lažja vozila, ne pa tovornjakov, ki bi morali čakati pred semaforji. Po možnosti s polurnim intervalom.

Nenazadnje oba prej omenjena trenutno izvajata ekstremno količino obnovitvenih del na avtocestah in nekaterih državnih cestah, pri tem pa totalno blokirata promet. Tipičen primer je AC proti Mariboru, kjer od Vranskega naprej stojiš na treh zastojih. Najprej plačaš cestnino na Vranskem, potem eno uro noriš za volanom zato, da lahko na Tepanjah spet plačaš.
 

Tempo

Zelenc'
11. sep 2007
22
0
1
Groenda foerda hoerda
komisijo za preprečevanje korupcije je SDS začel ukinkjati takoj ko je prišel na oblast; v smislu
zakaj bi se z oblastjo okoriščali le levi, dajmo se še mi, dajmo se konkretno.

Zato je ta komisija sedaj bolj v stand by stanju in od nje ni smiselno pričakovati konkretnih dejanj.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Po slovenskem spletu je ogromno forumov na katerih se govoriči o mevzdržnem režimu DARSA in DRSC-ja. Če bi se vsaj 50% nas zbralo, pa ne pred parlamentu, ampak ma pomembnih točkah cest, bi nekaj dobil. Seveda bodo sedaj vsi za, ko je treba pa na cesto it ni pa nobenga.
To smo slovenčki. Za šankom pametni in močni, pred dejstvom pa 3 letni otroci, ki se za maminem cekrom skrivamo.
V kako dejanje nas nebi spravilo iti 100% podražitev cest niti 70% neprevoznost cest.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
To vse že vemo od takrat, ko so začeli delat hitro cesto, to namreč ni avtocesta. Omejitev hitrosti bo 100km/h.

Ker sem doma v G.Radgoni, me prav malo briga če jo bodo popravljali čez leto dni. Stara cesta bo prazna, vendar polna lukenj.

Mi pa je hudo za Prekmurce, ki bodo spet najeb...zaradi pametnih"strokovnjakov" in še visokih cestnin zraven.

Tuji tranzit bi bilo potrebno pokasirat do onemoglosti, tako kot avstrijci.

Lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Hja, lokalna oblast, ki je potrjevala lokacijske načrte, se očitno že ni dovolj zbunila.
Zdaj pa je, kar je.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Mal hecen bi zgledal, če jaz to uštimam, ker si še lastnih žurk brez žene ne morem speljat.
Ok kdo je za?4. julij 2008 ob 14.00 na obovznicah velikih mest
evil.gif
. Mimo spuščamo samo rešilce in gasilce. No lahko tudi pogrebne storitve, njim je itak vseeno .
Tistih par avtekov, ki se bi zbralo itak nebi nihče opazil med deli na cestah.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
To vse že vemo od takrat, ko so začeli delat hitro cesto, to namreč ni avtocesta. Omejitev hitrosti bo 100km/h.

Ker sem doma v G.Radgoni, me prav malo briga če jo bodo popravljali čez leto dni. Stara cesta bo prazna, vendar polna lukenj.

Mi pa je hudo za Prekmurce, ki bodo spet najeb...zaradi pametnih"strokovnjakov" in še visokih cestnin zraven.

Tuji tranzit bi bilo potrebno pokasirat do onemoglosti, tako kot avstrijci.

Lp

Pomurska Avtocesta je od MB dalje...
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Eh, Marjan Maučec je pač tipičen "vse gre v maloro" novinar.



Marsikaj je res, ceste res gradimo počasi, SLS "vpliva" na gradnjo že dolga leta, prekmurska avtocesta (ki seveda ne bo hitra cesta) pa bo imela omejitev pri 100 km/h, ampak da bo čez eno leto potrebna obnova, me pa res zanima kako je to izračunal. Verjetno oni strokovnjak, ki govori o popravilu čez 10 let ni po župi priplaval. Nimam razloga da bi mu sicer 100% zaupal, ampak bolj kot Maučecu pa mu zagotovo.



Kar se protikorupcijske komisije tiče pa je potrebno poudarit, da bi jo bilo treba TAKOJ uknit, ker je brezzobi tiger. Takšne komisije ni nikjer ne svetu, ampak za te stvari mora skrbet policija. Mi pa jo imamo in mislimo da zdaj ni korupcije. Right. Kaj je pa Drago Kos sploh razrešil v vseh teh letih? Vsake toliko nekaj opozarja, zgodi pa se nič.
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
problem prekmurske AC je v tem, da se gradi prehitro, zaradi pritiskov politike. ko se bo AC odprla, se bodo nasipi še vedno posedali, tisoči tovornjakov dnevno pa bodo poskrbeli, da jo bo treba kmalu generalno prenoviti
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Zaradi tega,ker lani ni bilo hude zime so si celo pridelali 3 mesece časa glede na roke.
Zdaj se govori,da bo treba roke celo podaljšat.
bonk.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Zato ker avtomobili ne gredo hitreje. Saj lahko greš na dirkalne piste, kjer drviš s svetlobno hitrostjo 130 km/h. Tako je bilo pred 20 leti in je sedaj. Pri nas nimamo tako dobrih avtov, ki bi šli recimo 150 km/h. Zakaj bi potem tako noro divjali po avtocestah.
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Citat:
Uporabnik Vaio pravi:
Zaradi tega,ker lani ni bilo hude zime so si celo pridelali 3 mesece časa glede na roke.
Zdaj se govori,da bo treba roke celo podaljšat.
bonk.gif

Po mojih virih obstaja verjetno, da bo otvoritev že avgusta in ne konec leta, kot je bilo predvideno.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Kaj pa vem. Sem slišal, da te 140 KM turbo dizel mašine ne potegnejo več kot 100 kmh. Pa saj omejitev itak ne rabimo. Gneča na cestah učinkovito omejuje hitrost na 70 kmh. Vozni pas je partyplace low life tovornjakarjev, odstavni pas zasebnih rešilcev in voznikov Golf III TDI, prehitevalni pas pa za vse normalne in "normalne".
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Tempo pravi:
komisijo za preprečevanje korupcije je SDS začel ukinkjati takoj ko je prišel na oblast; v smislu
zakaj bi se z oblastjo okoriščali le levi, dajmo se še mi, dajmo se konkretno.

Zato je ta komisija sedaj bolj v stand by stanju in od nje ni smiselno pričakovati konkretnih dejanj.

OFF:
Komisija ni nič v mirovanju, ampak dela enako kot prej = skoraj nič!
Koliko avtocestnih zadev pa je komisija vzela v roke odkar obstaja? Enako število pod to in pod prejšnjo vlado = 0!

ON:
Kdo so ti "strokovnjaki", ki ne premorejo kančka zdrave pameti?
Naj že enkrat začnejo poimensko objavljati ljudi, ki so podpisani pod projekt, ki so ga pregledali in odobrili itd. Nato naj se najbolj sumljive zadeve da pregledati kakšnemu Avstrijcu ali Švicarju (kar se tiče avtocest so mojstri 1. kategorije) in če revitija pokaže napake, se te "strokovnjake" od državne pogaæe odreže za n let.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Prekmurci bodo morali nekega dne popeniti in narediti totalno blokado vseh ključnih prometnic. Preveč so ponižni in se ne postavijo za svoje interese, zato so prepogosto je.bena stranka. Ni fer. So Slovenci, a hkrati odrezani od mnogih dobrobiti te države zgolj zato, ker klinčevi kmetavzi SLS in politiki ne zmorejo skupaj zmetati nekaj 10 km imena vredne avtoceste.

Enako odrezani so Posočje, Notranjska pa tudi del Dolenjske.

Pa naj že kdo počasi oteži življenje tovornjakarjem. DARS za to nima ne jajc, ne interesa, saj šteje le cestnine.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Zakaj pa bo (če je res) omejitev 100 km/h?

Ni odstavnega pasu. Nisem pa siguren, da bo omejitev 100 km/h, v teh primerih je to samo priporočena hitrost.