Pravi čaji

Ateist

Fizikalc
9. jan 2009
2.254
0
36
Na svojem
Poznavalci kateri pravi čaji se pijejo z limono in kateri z mlekom

Za EARL GREY vem ,da se pije z limono.
In katere čaje priporočate sam kupujem TWININGS.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Probaš pa vidiš, kje paše mleko in kje limona. Nevem od kdaj je točno določeno, kaj h komu spada. Sicer pa dodam mleko čaju sam takrat, ko je prevroč, da bi ga na hitro vlil v sebe. Pa po gostilnah, če mi dajo kak zeleni čaj 1001 cvet, podravka, tuš & co. moram zraven obvezno vlit mleko, ker drugače je preveč nagravžno.
Z limono pa še nisem probal nobenega. Mi ne paše zraven. Twinings je ql. Ga tudi sam uporabljam. Zadnje 2 mesca sem mel doma hoferjeve črne čaje pa so tudi bli boljši kot 1001 cvet&co, sam sem si mogo vedno 2 vrečki dat noter, da je mel neki okus.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Odvisno od okusa. Osebno v noben pravi čaj ne dajem mleka, samo kanček sladkorja po potrebi. Mogoče v kakšnega osvežilnega aromatiziranega zelenega stisnem limono.
Sicer pa so najboljši sipni čaji, pravih čajev v vrečkah ne maram.

Za kaj več pa lahko tule pogledaš http://www.cajnisvet.si/
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Čaji CHA so zakon . Twinings je samo "modna" linija angleških čajev, kvalieta pa ni na nivoju čaja.

hmmm, dejva rajš rečt povprečni
wink-1.gif
.....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Čaji CHA so zakon . Twinings je samo "modna" linija angleških čajev, kvalieta pa ni na nivoju čaja.

hmmm, dejva rajš rečt povprečni
wink-1.gif
.....

Pustima Yamahito Fujian ali celo Tieguanyin. Kot da sem rekel "bmw je zakon" ti pa si mi rekel da je povprečen in imel
v mislih "ferarija in lamborginija".

Pač kaj se tiče vsakodnevnega pitja za povprečnega človeka so CHA čisto super, glede nato da slovenci vemo o čajih
toliko kot cigani o francoski revoluciji so CHA vrhunski za "nas" kmete, ker druga nismo ko se govori o čajih in sloveniji.

Predvidevam da veš nekaj o čajih, da si probal par dragih skodelic, ampak moreš mi vrjet, da če ti
jaz pripravim doma recimo da imaš srečo China Top Ti Kuan Yin, boš mi rekel p*čkamaterna malkom kaj maš to,
daj še eno skodelico.
smile-1.gif
Pa ti bom reko ja kaj, CHA, druga ne pijemo pri nas.

Je pa res da je CHA pač neka "kia", dost okusa za soliden denar. Zdaj v tem času gospodarske krize, ni ravno
interesa mesečno zabit stotko za žaje. Je pa res da jih ene 30 sigurno
redface-1.gif
Zdaj s toplimi dnevi nekaj manj.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Kakšne pa imate kaj izkušnje s spletnimi prodajalnami čajev pri nas?

So vsi kul, vsaj kaj sem naročal, čez 2 dni imaš na vratih modela z rumenim kolesom. Jaz mam svojga "dilerja"
ki me zalaga s CHA robo in včasih kaj prav kitajskega, ampak vedno manj, ker ni din-din za take štose.

jaz si naredim 3 čajne skodelice (deci in nekaj mini čez) z 4,5-5g "robe" ker imam rad močno močno, taka porcija
treh skodelic (3,4dl čajnica) me stane cca. v povprečju 60 centov. Sem računal gor in dol, pa so te spletne na isti
finančni ravni, govorimo 5 centov razlike na čajnico.
Če nisi preveč zbirčn gre tut 20 centov na čajnico, ampak če si malo gurmana in človeka z okusom prec šaltaš
na nekoliko dražje čaje, po enem tednu takoj veš zakaj.