Mag gn 2020

Acoustic

Zelenc'
17. sep 2010
6
0
1
Izola
www.eddie-meandmyguitar.tk
Lep pozdrav vsem!
Imam navigacijo Mag GN 2020 ki sem jo kupil pred tremi leti. Naprava je imala naložen program iGO2006. Lani sem naložil nove mape in zadeva je funkcionirala. Pred parimi dnevi sem dobil program iGO8 in mape 2010. Ko sem poskusil zadevo naložit se je vse skupaj sesulo. Ko zdaj zaženem napravo se mi prikaže sporočilo:" the storage flash has no invalid data now format it and program it trough SD/MMC card. Ali bi gdo vedel kaj mi je storiti?
L.P.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pravilno moraš namestit program na sd. Najbrž ti dela preglavice sys.txt v kateri je zapis,kje in kakšne nastavitve naj išče program. Lahko imaš kompletno delujoč iGO8 z vsemi najnovejšimi kartami in licencami, vendar če je v sys kakšen napačen vpis, zadeva seveda ne deluje oz se sesuje pri zagonu. Predlagam ti, da za začetek uporabiš kar sys od verzije 2006. Vsekakor pa je pomembno razumevanje vseh relevantnih zapisov v tej datoteki in jih seveda po potrebi spremeniti.
 

Acoustic

Zelenc'
17. sep 2010
6
0
1
Izola
www.eddie-meandmyguitar.tk
Lep pozdrav!
Moram vam povedati da mi ni uspelo zbuditi naprave od mrtvih. Zvedel sem da te naprave imajo vse naloženo na sd kartici - tako OS kot navigacijo. Prosil bi imetnika iste take navigacije, če bi bil tako prijazen in kopiral svojo sd kartico in mi vsebino poslal. Pri tem naj upošteva tudi skrite mape. Za kontra uslugo mu lahko pošljem programe in navodila za odklenit napravo - paket ki sem ga kupil od unlockpna (igo 8.3.2 10.03.2009 : ozice help ; software od allreder-ja , java, flash ... velikost mape z programi = 95 mb-rar)
lep dan
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Takole je...Sicer ne najdem nobenih karakteristik za tvojo napravo, vendar če je na njej kdajkoli laufal iGO, potem pomeni, da je/je bil na sami napravi instaliran operacijski sistem Windows CE 5.0 ali bolj verjetno 4.2. Močno dvomim, da je kdajkoli na napravi (tega še nisem slišal) operacijski sistem tekel iz SD kartice - to je rahlo nelogično in skoraj neverjetno. V vseh podobnih primerih je na SD samo navi program z vso potrebno dotično vsebino. Ti imaš po mojem težavo, da si izgubil samo vse relevantne datoteke oz mape, ki so povezane z samim navigacijskim programom in ta kot že rečeno teče iz SD kartice.

Zanima pa me, kako tvoj PC vidi napravo, ko ju povežeš med sabo. Ti pokaže kakšno vsebino flasha same naprave?
 

Acoustic

Zelenc'
17. sep 2010
6
0
1
Izola
www.eddie-meandmyguitar.tk
Imaš prav. Dobil sem napačno informacijo. Na kartici je bil naložen Igo. Os je win ce net 4.2 core. Napravo sem jaz osebno zj...l ker sem po nesreči zbrisal VSE. Zdaj se mi ob zagonu naprave pokaže sporočilo: the storage flash has no invalid data now format it and program it trough SD/MMC card. Za tem naprava prebere SD kartico, napiše "update done!" neodvisno od tega kaj je na kartici, in zmrzne na start screenu. Računalnik naprave ne zazna z nobenim programom saj naprava nima driverjev. Ideja je taka če bi nekdo ki ima isto napravo skopiral firmware in mi poslal. Mislim da ni druge rešitve saj proizvajalec nima podpore firmwareja , pisal sem celo zastopniku v EU toda ni odgovora.
karakteristike naprave:
-procesor: samsung 2440/400MHz
-zaslon 3.5" (4:3) touch screen
-resolucija 320x240
memory : SD ram 64Mb
flash do 2Gb
usb: 2.0
OS: wince net 4.2 core

Lep dan!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jap, zdaj maš pa res problem, ker očitno si pobrisal flash naprave, kjer je tudi OS. Načeloma se naprave in PC poveže s programom ActiveSync (če imaš XP), drugače pa Vista in 7 načeloma morata napravo videt kot externi disk preko windows mobile device centra brez kakršnih koli driverjev.. Če je flash naprave res prazen, potem ti ne preostane drugega kot da dobiš nekoga z enako napravo, da ti pošlje backup flasha, ni druge opcije...je pa potem spet jeba četudi to dobiš, vprašanje kako to spravit nazaj na flash, glede na to, da praviš da ne moreš do flasha...
 

Acoustic

Zelenc'
17. sep 2010
6
0
1
Izola
www.eddie-meandmyguitar.tk
Active sync naprave ne zazna. Backup bi pa gor spravil z sd kartice..nekako. Verjetno bi našel kaj na spletu saj surfam že 2 meseca in iščem ta firmvare. Misliš da bi odgovarjal firmware z kakšne druge naprave z istimi specifikacijami?? Naprava je namreč od prijatelja ki me je zaprosil da mu dam nove karte gor. Zdaj mi ne preostane drugega kot probat zadevo izpeljat ali pa kupit drugi gps.
Mimogrede... kako se naredi kopija flasha?
L.P.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Škoda cajta za takšno napravo. Daj kolegu 50€, pa naj bo vesel, da se jo je znebil. Drugič se pa ne praskaj, kjer te ne srbi.
cool-1.gif


Lahko pa mu kupiš tole.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme