Steklokeramične plošče in pečice

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Ploščo neseš v trgovino kjer si jo kupil in rečeš da boš uveljavljal stvarno napako ter zahtevaš menjavo plošče.

Dobiti moraš pisno potrdilo da si uveljavljal stvarno napako.

V 8 dneh ti morajo pisno odgovoriti kako so se odločli.



Če uveljavljaš garancijo imajo 45 dni časa da popravijo ploščo.



Na tvojem mestu bi se poskušal še s šefom prodaje pogovoriti če bi lahko menjali takoj...

Če nebo šlo ti pa preostane stvarna napaka...





P.S



Ploščo si kupil osebno v trgovini ali ne ?
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ploščo sem kupil osebno v GA v Novem Mestu. Sem klical strica ki mi je prodal (od sodelavca prijatelj), pa mi je rekel da bo hitreje če grem na servis kjer mi napišejo ne vem en list ki ga pošljejo v Bosch in bi moral v 2 dneh dobit novo plato, lahko jo tudi njemu prinesem da on napiše vendar bi se zavleklo par dni več.
Samo pazi zdej težave, starega kuhalnika ne morem dat nazaj ker sem moral povečat luknjo, ta teden ima samo dva dni,se pravi da bi v najboljši varianti lahko ploščo dobil v petek, kar pa močno dvomim, se pravi v ponedeljek ali torek drugi teden, hčerka to soboto praznuje rojstni dan in kje naj kaj skuhamo ???

Okej bom pač stari kuhalnik postavil provizorično nazaj, tolk za silo. Ker bom rajkši uveljavljal stvarno napako kot pa garancijo. Imam rajši novo plato kakor pa nekaj popravljanje, edin spet imam problem ker nimam več embalaže, upam da ne bodo še zarad tega kompliciral.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Varijante s papirjem pa ne poznam.
Sem mislil da bi se dalo zmenit da ti takoj dajo drugo
wink-1.gif


Priklopljena je bila pravilno ?
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Bi bila varianta če bi trgovina imela zalogo, tako pa GA nima zaloge, ker je vse v centralnem skladišču in je potrebno najprej opraviti pregled plošče s strani servisa, ta poda poročilo, ki ga pošlje uvozniku in trgovini, uvoznik ga pošlje naprej proizvajalcu in ta potem nazaj uvozniku potrdilo, da lahko menjajo, uvoznik da komando servisu, ta pokliče mene in dobim novo ploščo, postopek se zato lahko zavleče do 30 dni . No tako je bilo meni včeraj razloženo, zato sem rekel naj popravijo, ker ne morem biti brez štedilnika toliko časa pri dveh majhnih otrokih. Sicer mi je prodajalec rekel da to ne more biti da se to lahko zavleče največ teden dni.

Bom pa danes poklical in če jo bodo lahko popravili takoj jo naj popravljajo, sicer bom zahteval novo, pa naj traja kolikor hoče, ker bom itaq moral stari štedilnik nekako zmontirat nazaj, bomo pač še nekaj časa na plin kuhali.



Pozabil andreju odgovoriti.

Ja priklopljena je bila pravilno saj nimaš kaj za****t faza na fazo, nula na nulo, zemlja na zemljo. Pa tudi delala je že saj je moja že skuhala čaj na tej plošči. zvečer ko je bil čas za večerjo pa je bila plošča mrtva ko da ne bi bilo elektrike, ampak elektrika je bila.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Vidiš v takih primerih imam rajši Gorenje ker gre dosti hitreje skozi s servisom.


Mogoče je samo kakšna varovalka na plošči šla
smile-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Kolker mi je reku ta prodajalec je z gorenjem še večji sraje, kar se papirologije tiče, kar posredno vpliva na čas. Razen seveda če kupiš v njihovi trgovini. Saj tudi verjamem da če bi zadevo kupil v kakšni trgovini kjer imajo zalogo da bi jo tudi tam lahko zamenjal. Ampak GA pač nima zaloge.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mani je pa ploščo Bosch prodal uradni serviser Boscha, ki je tudi posrednik, jo brezplačno zmontiral, treba je bilo žagati pult) in preizkusil.

Vodo za kavico za 1 osebo zavre v 50 sekundah. Sedaj vse lepo dela. Potrkam.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Mi pa iščemo in iščemo lonček (đugum) za kavo. Boljši proizvajalci ga nimajo, ker ne pijejo turške kave
bonk.gif
, ostalo pa ni za indukcijsko.


Tudi meni Bosch dela, čeprav ali pa prav zato, ker sem ga sam zmontiral.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
A lahko še kdo pove, kolikšna je poraba energije pri kuhanju z indukcijo v primerjavi z drugimi načini kuhanja - plin, steklokeramična plošča...
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Moja ima eno đezvo, ki je čist navadna in podobna spodnji iz tistele slikice in sploh ni namenska za indukcijo, ampak ji dela brez problema, niti nima debelega podna ali kaj podobnega, čist navadna đezva.
Aja da povem konec zgodbe z mojo ploščo. No na servisu so mi zrihtali ploščo že naslednji dan tako da sem jo vzel popravljeno, so pa zamenjali modul (pamet po domače), jo doma priklopil in sedaj dela. Ja tudi jaz sem sam izvedek montažo, pa saj ja ne moreš biti tak levak da to ne bi znal.
Pri gorenju in boschu je velika razlika predvsem v robu stekla, bosch ima obrobljeno z nerjavečo pločevino in je zato ojačan rob, gorenje pa ima pretenko brušen rob in se zato rad okruši, mi je prodajalec pokazal kako hitro se ga da okrušit. Elektrolux ima istega dobavitelja stekla le da je za njih debeleje brušen rob in se zato to ne dogaja.