Katero manjšo motorno žago nabavit?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zadnjih nekajkrat sem bil v gozdu s to motorno žago: Shindaiwa 320ts Professional (ne, ni neko kitajsko skropucalo
grin1.gif
, kot sem tudi jaz prvič pomislil, ko sem videl naziv):
http://www.allpower.com.au/product/shindaiwa-320ts-top-handle-chainsaw/
320TS.gif


Je izredno lahka in kljub samo 32ccm motorčku (1,4kW moči) sem praktično skoraj vse delal z njo
shocked-1.gif
, čeprav bi tale zadevca tudi to spravila čez, ampak jo je škoda.
Cena za to je cca. 400 EUR. In ker bo treba nabavit nekaj podobnega me zanima, kaj je pri nas še na voljo, da se izbere najboljšo zadevo, saj se motorne žage pač ne menjava vsako leto.

Še namen rabe. Ni za profi rabo, je pa za tam ene 30 m3 lesa letno za pripravit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Imam podobno (enoročajno) stihl 019.
Kar nekaj sitnosti in stroškov z njo. (oljna črpalka, membrana uplinjača, zadeva je precej kompaktna in precej težje dostopna kot pri klasičnih).
Kljub majhni moči žaga hitreje od večjih žag. Razlog: izjemno ozek meč in veriga posledično tudi rez.
Slabost tega. Meč lahko hitreje zviješ če ti ga kaj stisne, ti pa vlečeš, šponaš....

Za delo na tleh bi jaz raje vzel dvoročajno -klasično in tam potem izbereš čim manjšo po teži in rezalni garnituri (meč+veriga)
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Do konca meseca je kar nekaj motornih žag Makita (Dolmar) še v akciji
zmaga.gif
.
Jo ima kolega, pa tudi jaz eno še pod imenom Dolmar. Nobenih težav z njo.
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Dobro spisano, ampak kot rečeno, bi rad nabavil enoročajno motorko.
Namreč 80% (ali pa še več) je rezanja drevja debeline do 10cm in tam je ta odlična. Ker lahko z eno roko primeš vejo (drevo) in z drugo enostavno očistiš tanke veje in ga potem še razrežeš. Torej lahko to sam delaš. V primeru dvoročajne motorke to ne gre, saj moraš najprej zložit vse na kup, potem si pa še podložit in se lotiš dela. Oz. druga varijanta je, da maš pomagača, ki ti zlaga in drži vejevje.

Makita kolikor sem videl ima le tole enoročajno motorno žago: http://www.makita.si/tool/22010/DCS232T.html
Vendar je ta 22cm3 in 1KM, kar zna biti morda premalo. Cenovno pa je na skoraj isti ravni kot tista zgoraj. Je pa fajn, ker je še celo kg lažja, kar mora biti super.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
za 400€ dobiš husqvarna 435 z 1,6 kW/ 2.2 KM.

mene je prepričala,par lastnosti: pumpico za gorivo za lažji zagon, mislim da 4,2kg brez meča, ter tridelno kovano motorno gred. zdle jo že eno leto uporabljam za klestenje podrtih dreves pa vse živo zraven in mi ni žal da sm se odločil za njo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Evo.....kle so linki....ne vem če boste vidl slike tudi če se ne logirate gor....

Stihl 201T......cena je kar konkretna
frown-1.gif


http://www.arboristsite.com/community/threads/modding-the-new-ms201t-the-truth-inside.185736/

So pa dodatno stunal:
1) Odpiranje auspuha ( slike kje kako)
2)Odstranitev limiterja na frgazarju ( ene majo samo na H vijaku....druge na obeh H in L...glej slike)
3)Snetje vztrajnika dol.....popiliš moznik (lunco) do gredi in zamakneš vztrajnik za debelino do 1/2 debeline moznika da vžiga prej (advance timing)

Citat:
I would not advance the ignition without removing the carb limiter first. I fail to see how a small hole in the muffler and a small neat trim of the clutch cover is hacking the saw up, especially when you benefit much improved throttle response and nearly a 40% gain in power. All you're doing to the carb is drilling out a small rod. It really depends how much you dislike putting up with a saw putting out that much less power than it should be.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Pri nas lahko izbiraš med naslednjimi
http://unicommerce.si/produkti...za_nego_dreves/

Najbrž je 192 narejena v USa (mislim da moja tudi) in je bolj hobby žaga.
201 pa germany.
ampak cena x 2.

No pri meni sem bil za kakšno okvaro kriv tudi sam z svojo (ne)uporabo.

019 lahko prideš sprobat (drva priskrbim jaz
wink-1.gif
, pridnih rok ni nikoli dovolj ), ima pa še vedno nekaj muh, ampak .....
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Si bom kar to temo izposodil.
Zanima me kaj menite o motornih žagah Alpina? Mislim nabavit eno za podiranje dreves za kurjavo.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Kupi si Stihl ali pa Husqvarno dobiš za 400eur res že dobro in lahko za uporabo.
Raje kupi eno leto recimo staro Shitl kot kakšno drugo no name, saj 30m2 kot je rekel eden prej v komentarju ni Hoby.
Imej rad svoje roke do treslajev
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
S 359 se nisem zagal...lahko pa potrdim da je 357xp res zlobna stvar....
zmaga.gif
:
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Tudi Alpina ima antitrsenje.
Več tukaj.
Poleg tega delam cca 30 m3 drv letno tako da super duper ne rabim. Zanima me le kvaliteta izdelave, da ni kak plastik fantastik.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Sem bolj ziher človek......zato je moje razmišljanje bolj v tej smeri.....

Kupim motorko.......z hobby občasno uporabo mi bo začela srat tm nekje proti 10im letom ( oljna črpalka.......sklopka/zobnik...)

Bom čez 10 let še vedno dobil dele za neko "noname" znamko.....al se bom mogu +ebat po E-bayu......preklicat pol SLO da bom našu zastopnika v Zgornjih +ukofcih....pa čakat rezervni del 2 meseca....

Kupiš 1x ornk...vem da zaboli zob ko odkartaš 400eur+........ampak jo maš pa večno