[NAVIGACIJA] I-GO pocket PC

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Software so razvili Madžari in moram reči, da kar uspešno in se lahko kosa z ostalimi.

Obstaja tudi prevod v slovenski jezik in slovensko glasovno vodenje.

Pokritje držav je izvrstno in tudi Slovenija je dobro zastopana.
Obstaja cel kup skinov (drugačen pogled), ki so home made, tako da si vsakdo lahko prilagodi svoj pogled.

Navigacija je turn by turn kar pomeni, da te vodi od ovinka do ovinka in glasovno opozarja kdaj moraš zaviti, prekoračitev hitrosti, radarji na cesti itd.

Torej, to je dober rutabilni navigacijski program.

Več bomo pa skozi debato zapisali.

6447_start_4.gif

6447_about_6.gif

6447_credits_3.gif

6447_address_5.gif

6447_exit_2.gif

6447_poi_4.gif



943-andy1.jpg
 

Priponke

  • 943-andy1.jpg
    943-andy1.jpg
    25,4 KB · Ogledi: 721

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Algoritmi za navigacijo niso ravno najboljši, so zelo pogumni pri izdajanju zemljevidov (veliko napak), veliko nastavitev, neintuitiven vmesnik.
Sicer pa, hvala bogu prvi, ki so grafično ustrezno podprli Slovenijo.

Ampak TT je še vedno boljši, sploh s to novo karto.

Sicer pa: imaš pač oba gor in rabiš takrat ko je treba pravega.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Trenutno ga sam uporabljam, pa morm rect, da mi je dokaj simpaticen...Res je, da se nobenega drugega nisem uporabljal, vendar je narejen tako, da si ga vsak lahko komot nastima (osebno me je malo hecal GPS port, ter nadalna nastavitev), vendar stvar sedaj lepo laufa, uporabnost prav tako... Bolj bodo povedali tisti, ko so uporabljali se kaki drug navi program...

Lp, Ovca
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Trenutno malo sprobavam igo oz. miomap, pa mi je iGO boljši. Ne vem no, z njim sem bolj učinkovit lol :D
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Zadnja verzija programa:

igoscreen14j9x.jpg


Namesto iGo, raje uporabljam MioMap. Trenutno pa je v "uporabi" TomTom, ker ima precej boljšo karto Slo. Do konca leta pa bodo verjetno poštimane tudi karte za iGo in MioMap.
 

patriot56

Zelenc'
17. apr 2008
9
0
1
koroška
Bom še jaz podal svoje mnenje
Igo uporabljam počasi že eno leto. Prva opazka je resnično kot minus in sicer pokritost slovenije. Teh 43% je po eni strani res bolj malo, spet po drugi strani (vsaj zame) več ali manj dovolj. Večja mesta so pokrita - ostalo se da znajti. Uporabljal sem ga bolj v tujini, kjer sem bil z njim zelo zadovoljen. Predvsem sem ga veliko uporabljal po Avstriji (največ Dunaj), in moram rečt da je dobro pokrit in točen. Pač vse je odvisno od kart
Kar se grafičnega in uporabniškega vmesnika tiče se mi zdi (vsaj meni) od Garminovega, vendar pa je Garmin z AR bistveno boljši pri kartah

Vedno so plusi in minusi
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Patriot, leni je napisal samo to kar je res.
Velika večina vas zaradi slabe pokritosti kartografije napiše; iGO je slab, TT je slab, ker to in ono.
Dejansko je tako, kot je leni napisal. Eno je kartografija, drugo pa je program.
iGO bi ti pokazal karto z 100% pokritostjo Slovenije, če bi njihovi pogodbeni ustvarjalci kart naredili več na pokritosti slovenije.
 

nabo

Zelenc'
30. dec 2007
6
0
1
Pozdrav,
imam eno vprašanje oz. bi rabil vašo pomoč. Uporabljam Igo navigacijo, ki jo imam nameščeno na dlančniku. Zadeva je lep čas delala O.K., b.p., v piko. Zdaj pa kar naenkrat ne najde več satelitov, iščem tudi po par ur, tudi na različnih lokacijah, stacionarno in v gibanju pa nič. Če že, jih najde par, točnost je slaba, ko pa se začneš premikat jih izgubi.

Hvala.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik nabo pravi:
Pozdrav,
imam eno vprašanje oz. bi rabil vašo pomoč. Uporabljam Igo navigacijo, ki jo imam nameščeno na dlančniku. Zadeva je lep čas delala O.K., b.p., v piko. Zdaj pa kar naenkrat ne najde več satelitov, iščem tudi po par ur, tudi na različnih lokacijah, stacionarno in v gibanju pa nič. Če že, jih najde par, točnost je slaba, ko pa se začneš premikat jih izgubi.

Hvala.
COM port je ta pravi? Včasih tudi kdo naštima preveliko ali premajhno hitrost komunikacije. Probaj na 19200 ali 4800 ali mogoče 9600.. različne hitrosti.. mogoče najde.
 

nabo

Zelenc'
30. dec 2007
6
0
1
Com port in hitrost si sam nastavi, vedno je COM 3 (luka 3) in hitrost 4800. V začetnem meniju grem spodaj levo na satelitsko anteno/oddajnik in potem zazn. -zaznaj, nekaj časa išče po vseh portih in hitrostih (GPS je interni). Vedno dobim sporočilo, GPS je uspešno zaznan. V istem meniju zgoraj kjer je globus in desno od njega kjer so vrstice z številkami satelitov, vidi tudi do pet satelitov kjer so tiste vrstice obarvano sivo, enkrat več drugič manj (vendar ne črno), tudi sateliti se spreminjajo (21,11,9,13,16,..)
 

nix

Pripravnik
8. maj 2008
40
0
6
dokler nisem nalozil garmina na telefon mi je bil zmaga igo. se vedno se mi bolj dopade od garmina, ker si lahko vse sam nastavljas, pa vodenje se mi zdi predvsem po mestih ko zavijas v eno pa pol direkt v drugo pa ta tretjo ulico, dosti boljse ko pa pri garminu.
uporabljam ga po vecini po avstriji za slo pa mi sluzi garmin
 

nabo

Zelenc'
30. dec 2007
6
0
1
Zdravo,
naredil sem total reset na dlančniku, ponovno instaliral IGO software in zadeva spet dela.
Hvala
LP!