Novo pri Mobitelu V.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Radirko, vprašaj Izimobil, kaj je to aktivni uporabnik
wink-1.gif
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
KSZ

Mobitelovci a že odkupujete rabljene aparate?

EDIT
Odgovor je DA.

Kakšna je pa procedura? Kakšen telefone lahko prinešeš in koliko dobiš za njih?
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Poglej, cene določa Flipswap in se pri tem res ne ozira na slovenske posebnosti trga rabljenih telefonov. Vsi ti telefoni gredo v tujino v Flipswap. Normalno je tudi to, da lahko posameznik za svoj telefon pri direktni prodaji iztrži več. Tudi ko prodajaš avto, iztržiš kakšnih 20% več, če uspeš prodati sam neposredno kupcu. Od nekod se pač mora ustvarjati zaslužek. Flipswap je podjetje in tega ne dela zastonj. Torej je njim cilj, da telefon poceni odkupijo, dražje prodajo, z razliko pa kot prvo financirajo vso logistiko - pobiranje telefona pri operaterjih, fizični pregled telefona s strani dovolj usposobljene osebe v tujini, obnova telefona, njegovo pakiranje in distribucija do novega prodajalca ali kupca v kakšni manj razviti državi. Po vsej verjetnosti morajo zagotoviti še kakšne krajše garancije, plačati provizije lokalnim partnerjem ipd....ter na koncu še nekaj zaslužiti.

Dodana vrednost je, da se prodajalcu ni treba zajebavati s fotkanjem telefona, objavljanjem oglasa, poslušanjem kupcev, njihovim cenkanjem, izgubljati čas za oglede telefona, znova prenašati balkansko cenkanje (pa ajde daj malo jeftinije ovu Nokiju, nima æirilice), kasneje špilati tehnični support novemu kupcu, ki ob vsakem problemu kliče prodajalca itd. Jaz še avta ne želim več prodajati na takšen način ker načeloma sovražim ljudi, ki se gredo zbijanje cen in mislijo, da jim moram biti do smrti hvaležen, ker so od mene kupili vozilo. Ga raje peljem v avto hišo, izgubim nekaj denarja, ampak mi dol visi. Dam ključe, avto odpeljejo, čez uro in pol se odpeljem z drugim. Mojega vidim le še, ko preložim stvari iz enega v drugi prtljažnik.
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Teh 30€ k bi jst dobu za svojo Nokio pa ni slabo. Sem mislil da jo lahko ze stran vrzem.
 

fara

Pripravnik
15. sep 2007
130
0
16
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Ne vem, kako določajo vrednost telefona ampak
bonk.gif


Apple iPhone 3G S 16GB = $145.80
HTC HD2 = $170.27
Google Nexus One = $220.59

kaj se cudis?..čisto pravo zaporedje je
wink-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Ne vem, kako določajo vrednost telefona ampak
bonk.gif


Apple iPhone 3G S 16GB = $145.80
HTC HD2 = $170.27
Google Nexus One = $220.59

Saj je že coolpower napisal, da uporabljajo cene na tujih trgih in ne upoštevajo lokalnega trga. Globalno gledano je pač veliko več iPhonov in zaradi "poplave" le-teh imajo pač nižjo ceno (poleg tega so v tujini močno subvencionirani). Pri nas so pač bolj eksotični in posledično dražji.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Pa upoštevaj logiko "novega modela", enako kot pri avtih. iPhone je zelo zelo specifičen mobilnik. Pri njem veljajo enake tržne zakonitosti kot pri avtomobilski industriji. Ko se je začelo šušljati o iPhone 4 je cena iPhone 3 in 3Gs začela padati, sedaj pa bo padla še bolj ker jih prodaja veliko ljudi in si s tem sami zbijajo cene.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Ne vem, kako določajo vrednost telefona ampak
bonk.gif


Apple iPhone 3G S 16GB = $145.80
HTC HD2 = $170.27
Google Nexus One = $220.59

Saj je že coolpower napisal, da uporabljajo cene na tujih trgih in ne upoštevajo lokalnega trga. Globalno gledano je pač veliko več iPhonov in zaradi "poplave" le-teh imajo pač nižjo ceno (poleg tega so v tujini močno subvencionirani). Pri nas so pač bolj eksotični in posledično dražji.

Sej mi je jasno, da je zaradi večje količine iphonov, htc več vreden. Čudi me samo, kako poceni bi oni to odkupli.Itak, morjo še poleg zaslužit, samo cene bi morale bit vsaj v eur, če ne kar funti. Mislim, da bodo hitro zaprli "prostore". heh
 

irgolim

Pripravnik
3. feb 2010
38
0
6
36
ms
pri mobitelu bodo s 1.8 spremenili pakete povezani in itak džabest
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.