Novo pri T2 II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
A to zato, ker se v telekomunikacije vrača N. Simič?
shocked-1.gif
 

insajder

Zelenc'
14. avg 2009
3
0
1
iz preverjenih krogov je slišati da je Smartkom iz vsem znanih razlogov ($$$) prekinil projektiranje za T2 UMTS oziroma da so se komplet umaknili iz posla z njimi.

bad, very bad..
frown-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
To, da je Smartkom nehal projektirat za T2, je še najmanjši problem tega operaterja. Who cares, Smartkom, NSN ali pa sosedov Jožek s knjigo UMTS za telebane. So neprimerno večji problemi ...

Ogo
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Ja ja, Remškar se je fajn nategnu z oranžnimi, ne samo da so mu dolženi milione, sedaj so ga odjebali, šli direkt v kontakt s proizvajalci. Tle bodo še kakšne tožbe padale. Telekom jih pa niti povohal več ne bo, ker so na začetku potegnili s T-2jem. Eee ja ja, kako hitro ostaneš brez kupcev. Stanovanja v kranjski gori pa tudi samevajo v današnjih časih. Zaposleni pa, no, nekateri so že bivši zaposleni.
 
Nazadnje urejeno:

insajder

Zelenc'
14. avg 2009
3
0
1
1. da bi remškar šel v tožbo T2 je pomojem malo verjetno, ker v istem trenutku zgubi velikega stalnega najemnika, kateremu oddaja ogromno poslovnega prostora (samo na brnčičevi so oranžni raztreseni po dveh smartkomovih stavbah). ipak mu tukaj kapne vsak mesec lepa številka, kar je zelo pomembno sploh če imaš kak kredit.
2. zdi se mi da večji problem za T2 predstavlja Gratel, ki dejansko polaga infrastrukturo na svoje (?) stroške (kable, optiko, stolpe za umts..) in potem to prodaja t2-ju.. Tu je baje skupna cifra še parkrat višja. Od kolega sem slišal da ne delajo več spljoh..

ps.
stanovanja v Kr.Gori ma remškar očitno že prodana ( http://www.smart-ing.si/index.php?x=2&id=2&v=tl )..
sem ravno mislu svoji dragi za roj.dan kupit enga al pa dva..
hmm, zdej se bo pa morala z bombonjero zadovoljit
smile-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Dolg do Gratel je že na trimersti milionski cifri. Zadnjič sem se pogovarjal s T-2 jevcem, je potrdil da so usavili vse dela z zunanjimi izvajalci po celotni državi. Vse se je ustavilo, gradnja, kanalizacija, optika, stop, konec! Kao bodo najosnovnejše krpali sami.

Še zanimiva komentarja od shamana:
Citat:

Krambi fura en sumljiv, meglen, od zunaj v kontekstu normalnega razmišljanja precej hazarderski model osvajanja trga, ki na momente diši po "s tujim po koprivah je lahko mahati", ki se ga običajno gredo tisti, katerih poglavitni oz. primarni cilj je z de facto dampinškimi cenami čimhitreje pridobiti čimveč naročnikov, da se firmo čimbolj proda.

Nekoč je veljal RoT, da je operater, ki ima v ponudbi takoimenovani "triple play" vreden toliko kolikor znese multiplikator števila naročnikov s cifro 2000 EUR. Danes, ko so številni baloni počili je to gotovo veliko nižje, ma še vedno obstaja ista logika izračuna, ni važno kakšna je konkretna provizorična RoT vrednost enega naročnika, ki jo trg danes priznava.

Zato so vsi takšni, kot je trenutno videti T-2 ("videti" pravim zato, ker je predpostavka, da se lastniki gredo pitanje purana za prodajo, pač zgolj nepotrjena špekulacija) zgolj hiteli nagrmaditi veliko število naročnikov, lahko tudi s povsem obskurno nizkimi cenami, ki jih racionalen lastnik, ki tako firmo kupi, pač ne more obdržati, tako kot je Vojko moral povišati cene Telemachovih storitev in ene storitve začasno umakniti iz ponudbe, da bi firmo naredil za profitabilno.

Moje mnenje je, da so nekatere cene T-2 nedopustno nizke. Nenormalno in nepotrebno nizke. Noro in iracionalno nizke.

RoI obdobje je pri tem tržnem in poslovnem modelu, ki ga fura Krambi, (siva eminenca kao iz izadja), pri posameznih segmentih tako dolga, da v kombinaciji s kruto realnostjo hitrega razvoja globalne IKT industrije in kratkih življenjskih dob infrastrukture, lahko mirno konstatiramo, da je RoI doba usodno predolga oz. neskončno dolga, oz. se investicija ne more niti teoretično povrniti. Amen.

Za neko takšno investicijo mi je ob podobni krvni sliki projekta, en možakar visoko v DT managementu na Hrvaškem nekoč lakonično priznal - "...ta del naše dejavnosti ne more biti profitabilen niti teoretično, razen, če agenti v klicnem centru začnejo dilati kokain" , he,he.

Krambi trdi, da v globalu, torej v seštevku na ravni firme obstaja RoI doba, "inflekšn point", he,he, ki je povsem "normalno dolga". Ali mu jaz verjamem? Ne, mu ne, Presneto.

Mimo samega optičnega kabla, ki je infrastruktura, ki prav gotovo ne sodi v kategorijo onih delov omrežja, ki imajo de facto neskončno obdobje povrnitve investicije, je vse drugo sumljivo.

Krambi sicer nakupuje dokaj ugodno, ker zna stisniti vsakega dobavitelja, ma sam je s temi iracionalno nizkimi cenami pač šel predaleč.

Delno se problem blaži s pomočjo natega, ker se recimo SLA ne lifra "as advertised", pa so linki na takoimenovnaih "hitrih dostopih za male pare, takorekoč đabest", pač preprosto načrtno in namerno močno "over-subscribed". Tega natega se sicer, roko na srce poslužujejo vsi in to ne le v Sloveniji. Če ne do centra pa naprej po medmrežnih povezavah vsi zavestno goljufajo.

Za sabo je v to norijo, Herr Kramberger žal, logično in po inerciji potegnil cel trg, na katerem je Telekom spričo svojega psevdo-monopolnega položaja pri nekaterih svojih produktih lahko ostal, oz. si je gladko privoščil ostati izven te cone popolne cenovne norosti ne da bi tvegal, da ga naročniki zapustijo.

Ravno zaradi te spirale norosti, v kateri zdaj plešejo vsi operaterji v precejšnji meri pa tudi Telekom iz te igre ni možno izstopiti brez kartelnega dogovarjanja. Z drugimi besedami, ni važno ali je fokalni cilj lastnikov T-2 tudi v resnici zgolj "nafutrati purana za prodajo", poslej je to edina rešitev za to podjetje, kajti videti je, da se izgube lahko samo še kopičijo.

S stališča finančnega analitika njihovega "balančnega šita", he,he, se tam notri v številkah vidi ena sama grda in dolgoročno grda reč - Oni zgolj žgejo keš lastnikov in ničesar v njihovi krvni sliki ne kaže na to, da bi kdaj v bodočnosit obstajalo kaj, kar bi ta trend in takšno krvno sliko spremenilo.

No ja, teoretično je nekaj zadev (Roko na srce v glavnem v domeni znanstvene fantastike, he,he):

(1) Morda je Krambi lastnike nasral, da bodo s takšnim cenovno-tržno-poslovnim modelom kmalu imeli 60% naročnikov, pa bodo oni nekak, na čudežen način uspeli trgu zdiktirati cene s pomočjo recimo Vojkovega pristopa preoblikovanja in prepakiranja produktov. Zdiktirati cene, ki zadeve spravijo v red in lastnikom začnejo nositi zlata profitna jajca. Kaj porečem na to. he,he, in he,he. Potem malo utihnem, pa bruhnem v buuuuuhahahaha. Torej se grohotom, histerično nasmejem. Tako kot se bodo tudi sami histerično smejali, če res računajo na to.

(2) Lahko, da je v ozadju kakšna huda zarotniška zadeva, kjer je projekt T-2 zgolj vlaganje v marketinško infrastrukturo s katero bo recimo RKC Slovenijo zopet pokristijanila. V takšnem zarotniškem modelu se na te investicije ima gledati kot na pripravo tržnih poti za veleprisotnost v domovih in podjetijih Slovencev. Sam sicer ne vidim, zakaj bi RKC oz. Opus Dei in druge temne sile Vatikana ravno v SLO metala peneze za to, ma to noro teorijo zarote sem slišal večkrat krožiti po svetem slovenistanskem etru, pa jo eto tudi tu v sajberbufeti razodevam. Moj komentar je tako kot prej - Buuuhahahahaha! Moraš biti bebo, da kaj takega verjameš, še večji bebo pa da verjameš, da kaj takega lahko v SLO izvedeš.

3) Evo še ene teorije zarote. Slovenski nazi-interesni kleptokrati, ki včeraj zvečer recimo javno na TiVu priznajo, da so trg "nepredušno in varno zaprli proti vstopu kseno konkurence", kot bi priznavanje kartelno-monopolnih orgij bilo "meni-nič-tebi-nič" v EU, so Krambija in "zavedne Slovence" na strani investitorjev "konkrento prosili", da jim pomagajo ohraniti monopol Telekoma tako, da pred EU zaigrajo "hudo konkurenco", možno je celo, da so jim kanalizirali peneze za investiranje, ker se zavedajo, da bodo če bo treba in ko bo treba, vso infrastrukturo prevzeli in ne nujno v prvem koraku, ali sploh, v Telekom. Recimo možno je, da bo to vse skupaj nekega dne najprej odkupila firma "De Ultra Diensten Nederland", od tu naprej bo pa možnih na tisoče kombinacij "zaščite nazi-onalnega interesa".
Komentar? Jahh, v glavnem inu pretežno je tudi to en sam Buuuuuhahahaha!

4) Podvarijanta te teorije zarote je, da se T-2 in Tuš gradi za primer, da se Telekom mora, ali zaradi prevare hoče uvaliti nekemu kseno pizdeku, pa se eto mora imeti alternativne domaæe ponudnike, ki bodo, nazi-onalno zavedne kot so, pač nekega dne po diktatu Partije in vobče zavednih mikropartij, prevzele od prodanega Telekoma vse "zavedne naročnike med podjetji recimo".

Pa bo kseno pizdek prišel, plačal, ugotovil, da je nepojasnjivo izgubil glavne in skoraj vse kupce, pa tako kot ona Vega dol zaprl in šel. Naša incestna slovenistanska kesnofobna kartelna orgija se bo pa nadaljevala, le da bomo v žepu imeli kupnino od Telekoma.

Takorekoč nadmudrili bi tote kseno pizdeke. Grejt sakses.

Komentar? Buuuuuuuuuuuuhahaha, Presneto!

Čeprav naši klepto-kartelniki teh misli so še kako sposobni, ma izvedba takšne zarote je vseeno videti nekam prezahtevna celo v našem nazi-zavednem okolju, ki ima v DNA zakodirano "Kupuj kar ti agitprop in mnenjski voditelji naročijo da kupiš!".

In tako dalje.

Skratka T-2 je vse samo normalna zgodba ne.

Vmes ko jim lastniki v lampočke dolivajo petrolej se jim tote lampočke malo ugasnejo, vrvice malo posušijo, naročniki pa visijo na omrežju brez podpore dobaviteljev. Living dangerous, torej!

Oni dan so se mi eni zaupali, pa sem poklical še ene, da preverim in da se tudi sam ne zajebam. Pravijo, Krambi odpovedal ves support. Ne plačuje robe in jo tudi ne more, bluzi o dokapitalizaciji in celo pričakuje, da bodo dobavitelji kar "delili njegovo usodo" ter brezglavo vstopili v to igro jebe lud zbunjenog.

Rezultat - oba dobavitelja Krambiju razložila, da ko stopi v kurbišče v glavnem mora imeti keš, da plača fuk, če ga pa nima, a gre s pupo v sobo, ga bodo vunbacitelji prefukali. In oba Krambiju najavila tožbe za neplačano realizacijo. he,he.

P.S.

Rešitev? Odvisno pač kaj od teh fantastičnih zgodb drži. Najbrž pa - prodaja daj-kar-daš, ali prositi mamico državo za zaščito preko bankrota.

LP shaman

Citat:

Pjervoje - Zame je T-2 kot tržni igralec generalno še kako big fakin good news. STOP.

Ftaroje - Konkurenca na SLO trgu mora biti, drugače bodo komunajzer kleptokamariljna kartelna bratstva ležeča v zasedi izza Telekoma grabila in izsiljevala odjemalce kot se jim zljubi. Točno tako se tudi obnašajo in točno za to si tudi prizadevajo. Žal se jim v tem načinu obnašanja drugi vstopajoči na sceno samo pridružijo. STOP.

Tretje. - Zgodba T-2 je ipak obskurna. STOP.

Četvjortoje: - Zgodba T-2 je ipak bizarna. STOP.

Pjatoje: Zgodba T-2 je v ekonomskem smislu nezdrava, dolgoročno nevzdržna in sumljiva. STOP.

Šestoje: Smrdljva logika destruktivnega tekmovanja na trgu z nerezonskimi dampinškimi cenami, ki nimajo zveze niti z zdravo pametjo, kaj šele s kakšnimi ekonomskimi izračuni cene in stroškovne strukture imajo dvastacijske učinke v celi verigi in trg rušijo, tržno tekmo pa dolgoročno ne le slabijo, pač pa jo v violentnem in bridkem koncu razni tedvajev docela eliminirajo.

Zastonj kosila ni in je vsaka igra na karto zastonj kosila nezdrava in protiodjemalsko naravnana. STOP.

Sedmoje: Meni so vsi pobalini, ki se na tak šiæarđijsko-branjevsko-prevarantski način gredo divjaško predatorsko kvazi prostotržno tekmo pač ena sama nedogovorna sodrga. Odtod "antipatije" do T-2. Naj se izkažejo z realnim znižanjem cen v realno-vzdržni in regularni tržni igri, v kateri lastniki-investitorji v nekem daljšem časovnem obdobju izkazujejo od trga sicer z malo žličko in škrto odrezanim profitom, krihom z devetimi skorjami, ma ipak s profitom.

Zgodbe v katerih niti v dvajsteletnem odbodbju ni nikjer na vidiku dobička za lastnike niso biznis, ampak nekšno bolano onaniranje mentalno motenih pacijentov po trgu, ki škodi resnim igralcem in dolgoročno tudi odjemalcem. Če oni imajo investitorje, ki jim denar prihaja na kurcu ali pa kaplja kar za nič truda, ga normalni investitorji nimajo, torej škodujejo celi verigi normalnih poslovnih subjektov in inicijativ. STOP.

Vasmoje: Od T-2 sem pričakoval, da bo svojo cenovno optimizacijo iskal v pogumni implementaciji novih učinkovitejših in disruptivno naravnanih tehnologij; v kot britev ostro in decidno eksekutirani organizaciji dela; v vzvišenosti in zavračanju do marmornatih palač od poslvnih prostorov in dragih službenih avtomobilov; v odsotnosti nekšnih sponzorornaj, ki se jih na vleiko z našim denarjem gre telekom vse skupaj pa presliak v cene do odjemalcev; v vrhunski, na modernemu CRM zasnovani komunikaciji in vodenju igre s svojimi klijenti; V brezhibni organizaciji marketinga, prodaje, implementacije in poprodajne podpore z odpravo vseh nepotrebnih izgubljanj časa in drugih resursov med delovnim procesom, skratka od njih sem pričakoval, da bodo varčevali na vsemu, na čemur se sme šparati, ter da ne bodo rezali vogalov tam, kjer ni treba in da bodo iskali svojo cenovno konkurenčnost magari tudi v namerno nižje postavljenih profitnih targetih v prvem desetletju ali celo dveh.

Nikakor pa ne morem pozdraviti barbarskega lomastenja po trgu brez zdrave logične ekonomsko-racionalne podlage. Kar tako s produciranjem vedno večje izgube mene ne pritegnejo, so mi sumljivi in ja, ne da se mi ž njimi tvegati, da bom jutri firmo moral obrniti na glavo, da se prevekslam na Telekom, ko bodo propadli.

Približno enako razmišljam o Tušu. Če bi pa eni in drugi nastopili zmerno, ter cene nižali na zdrav način, kot se to počne v UK, v Belgiji, v USA, v Italiji celo, bi pa med prvimi presedlal k alternativcu, ker mi Telekom gre na [censored] vsaj po tisočih kriterijih. In še vendo sem v preži, da to storim. In tam v preži in nizkem startu bom vse dokler se bodisi Telekom ne proda kakemu velikemu globalcu ali pa T-2 oz. Tuš postaneta "normalna". Do takrat pa "Aj em sori", ampak ne da se mi drkati s temi pizdarijami. Sem preveč komot za to. Ko jih jeba vse skupaj, naše podalpske drkađije, ki se gredo svoje male obskurne in neutemljive nizkocenovne igrice brez rezona. To zame ni bizines in amen!

Krambiju sem večkrat razodel, da se mi zdi njegova cenovna igra butasta in povsem čudna. Za katero celo v primeru njegovih lastnikov menim, da ne bo večno trajala.

Ob tej krizi se pač nadaljuje dokapitalizirati, ker zdaj prodati pomeni de facto zavreči že najbrž več kot sto milijonov investicij, ki jih na trgu kot vrednost ob prodaji ni moč trenutno uveljaviti. Eto tudi zato je fajn če se biznisa greš tako, da vedno imaš magari en sam cent dobička.

Pač oni ta moment ne vedo, ali bodo preživeli naslednji atak insolvence. In ali ne bodo odstopili čez par iteracij. Pičijo dalje, a v bistvu so se sjebali v kot in situacijo, da zgolj lovijo priliko, da bi se nekomu prodali.

Tako kaotično nesigurna je njihova trenutna situacija.

P.S. S Krambijem in še par njegovimi tedvajefci smo celo "na pasmater". Dobro & so fakin what, a si bomo zato med sabo lagali?! :)

LP shaman
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.492
5.483
113
Citat:
Uporabnik insajder pravi:
1. da bi remškar šel v tožbo T2 je pomojem malo verjetno, ker v istem trenutku zgubi velikega stalnega najemnika, kateremu oddaja ogromno poslovnega prostora (samo na brnčičevi so oranžni raztreseni po dveh smartkomovih stavbah). ipak mu tukaj kapne vsak mesec lepa številka, kar je zelo pomembno sploh če imaš kak kredit.
Najemnino torej plačujejo, storitev pa ne?
confused-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tudi če dela mesečno 10.000 EUR prometa z oddajanjem prostorov, je to še vedno malo glede na promet z blagom. In če posatne oddjanje le % vsega dolga, je bolj smotrno prekinit. Sploh pa ni pametno imeti podnajemnika ki nima denarja, ne smo da ne plačuje, še na koncu vem noče.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Dolg do Gratel je že na trimersti milionski cifri. Zadnjič sem se pogovarjal s T-2 jevcem, je potrdil da so usavili vse dela z zunanjimi izvajalci po celotni državi. Vse se je ustavilo, gradnja, kanalizacija, optika, stop, konec! Kao bodo najosnovnejše krpali sami.
Fuj te blo s takimi!
crazy1.gif


(Tale del tvojega posta, ki si ga napisal, sem tule shranil, da ga ne boš nekoč pobrisal in potem zanikal svoje besede. Shamana pa pusti pri miru, saj se ti očitno niti približno ne sanja kdo je.)
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tole pripisujem tvoji preveliki srčni vnemi za podporo svojim delodajalcem.

Hočeš reči, da se je tvoj sodelavec kar tako zlagal ker ima čas? Ah dej nehaj, sej je polno tega tudi po vašem forumu. Vse se je usavilo.
 
Nazadnje urejeno:

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
No, danes je končno odprt nov kraj, ki ima T-2 UMTS - ORMOŽ.
cool-1.gif


Naročnina na glasovne komunikacije je 4 € mesečno. Klici so brezplačni v T-2 mobilno IN fiksno omrežje (!). Vsi klici v Telekom so po 0,0124 (en cent in četrt), klici v Mobitel, Simobil, Izimobil in Debitel pa po 0,09. Vsak mesec je vključenih do 50 MB podatkovnega prometa.

Naročnina na podatkovni paket je 10 € mesečno. Zajeto je neomejeno podatkovnega up- in down-loada s hitrostjo do 10/2.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.