Pravna zaščita Arag

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
jaz sem nekaj pred cca 14 denvi spraševal javil pa se mi je en uporabnik, ki je s potekom sodbe do tistega trenutka bil zadovoljen. Sam se še nisem odločil še vedno malo niham med da in ne.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
za koliko let pa se moraš zavezat? če ni pogojev se zaveži za tisto leto, ki je zastonj
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
511
79
28
Lansko leto smo imeli sklenjeno pogodbo znjimi, vendar jih ni bilo potrebe klicat, ker si pač ni nič takega zgodilo. Vse kar sem dobil od njih je čestitka za praznike :D

Drugače sem jih pa hotel prašati za eno zadevo, ki se je zgodila že več let nazaj in se še kar vleče, vendar so rekli, da to ni vključeno v to pogodbo, ker se ukvarjajo z dogodki, ki so se zgodili v tistem letu v katerem imaš sklenjeno pogodbo. Za nazaj pač nevelja.

Je pa dobro naprimer, ker vključuje tudi ožje družinske člane.
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Za kaksno dobo ste pa podpisali. Če bi hotel da imam eno leto zastonj bi moral podpisati z njimi za 10 let, to se mi pa zdi malo dolga doba.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.265
270
83
38
Ljubljana
BREZPLAČNA 1 LETNA PREMIJA!

Vsem, ki se bodo do 31.12.2008 odločili in sklenili zavarovanje pravne zaščite Arag d.d., v obliki popusta podarimo 1.LETNO PREMIJO! Pohitite.

Izpolnite obrazec INFORMATIVNI IZRAČUN

(Popust velja ob sklenitvi zavarovanja za 10 let, katerega lahko prekinete kadarkoli)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
in kaka je pogodbena kazen če prekineš po 1 letu, tistem brezplačnem?
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Mal smo zamesal, oni ti dajo 10% popust na teh 10let. Tko da nimaš zastonj prvo leto, ampak ti dajo na celotni znesek za 10 let 10% popusta. Se pravi če plačuješ 160 € na leto, 10 let = 1600 €, plačaš v 10 letih 1440€. Ker če ne bi vsi se zavarovali za 10 let, dobili 1 leto brezplačno potem pa prekinili pogodbo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.265
270
83
38
Ljubljana
Tud jz sm tko mislu
smile-1.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
hehe vaginalko,,, ti kr misl....
pred podpisom, kakršnekoli pogodbe, ti svetujem, da se posvetuješ z nekom, ki se spozna...

pa ne zamert, to je frendly advice......., da ne boš spet teorije zarot iskal.....
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
jest odsvetujem... znajo bit ti njihove tarifne točke, precej nižje kot jih ima tvoj odvetnik... Marsikateri odvetnik bo tud zavrnil pravno pomoč ob podatku, da mu bo izplačala zavarovalnica....

druga stvar je ta, da so tile povezani z zavarovalnicam, to se govori....
Že pri samih zavarovanjih vemo, kako hitro te nategnejo zavarovalnice (seveda ne vse), ampak večino in tudi marsikaj zamolčijo...

še enkrat mislim, da je vseno bolje če varčujete ta denar in ob morebitni rabi pravne moči izberete primernega odvetnika, ki je specializiran za posamezno področje.. kot so za kazensko pravo... itd itd..

to je moje mnenje....., ker ko boste rabil tako pravno pomoč, boste rabil storitev kvalitetno in takoj... ta verzija vam bo to samo onemogočala, vsekakor vam bojo probal podturit vnaprej določenega (njihovega) odvetnika...

ob morebitnem izgubi ali obsodbi, je vprašanje če vam bodo še hotli pomagat z pritožbami na višje sodišče in naprej....
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
sem enkrat samo spraševal kako pa kaj in dobil konkreten odgovor na pm! Verjetno si mislil da za nasvet vprašam tebe? Hvala za pomoč in nasvet!
Pa tut pogodbe z odvetniki baje obstajajo, lahko pa si izbereš tut kakega po svoji izbiri, odvetniki pa se plačujejo po tarifah al kako že?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
spet posplošuješ, kje sem reku, da bi za nasvet prašal mene..

odgovori na vprašanje........

Točno odvetniki se plačujejo po tarifah, samo nekateri računajo več...... nekateri po tarifah (praviloma slabši)..... Sodišče pa ti prizna za odvetnike samo plačilo po tarifah..... če nastopaš v vlogi tistega, katerega moraš poravnat stroške tožeče stranke ali tožnika.... Večrat le ti zahtevajo večje stroške, sodišče pa potem odloči, kaj prizna in kaj ne, osnva pa so tarife...


Veliko odvetnikov pri odškodniskih tožbah ali pri poravnavi računa po procentu ne po tarifah...... Tudi v mojem primeru, k smo imel prometno nesrečo je vzel 10 procetov od priznanega odškodniskega zahtevka.... Vendar se mi je splačalo, ker sem pač imel precej visok zahtevek, ki ga marsikateri odvetnik nebi spravil skoz zavarovalniško sito....

toliko o tem, se nočem spet bosti stabo, ker očitno niti na tem področju nisi domač...

še enkrat te sprašujem, kje sem preudiciral, da bi za karkoli spraševal mene..

Očitno je to tvoj velik problem, nekaj govoriš ker enostavno ni res...

Jest sem ti na tvoj vprašanje konkretno odgovoril...

zdej pa še ti men odogvor na vprašanja, lahko tudi iz prejšnih postov

naj ponovim

kje sem napisal nekak o mičotu in ombebah o mičotovih inovacijah
po čem sklepaš da so izraelci naši
in prejšne
....

skratka vidim, da imaš osnoven problem, kr nekej govoriš, kar sploh ni res.. Al pa tako pavšalno mečeš vse, kot v vseh temah...
Svetujem ti da prebereš post... in vsaj pravilno citiraš, če pa ne veš pomena pa vprašaj....

pa nisem mislu nč slabega.....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Merilo "slabši" odvetnik ni v načinu plačila storitve, ampak v izvedbi same storitve.
Ultra drage odvetniške hiše (ne bi po imenih) niso nič boljše od povprečja. Enako dobivajo in izgubljajo sodne postopke, pri tem pa mastno računajo.

Če dam primer Čeferina npr., ki je medijsko precej izpostavljen. Ja njegovi klienti v kazenskih zadevah so v odmevnih zadevah dobili visoke kazni, tako da ima lepo zbirko 30. (npr. Perič).

V drugi temi sem napisal kako se plačujejo odvetniki.

1. po veljavni odvetniški tarifi ali
2. po dogovoru glede na uspeh v procentu od 1% do 15%

Kako se stranka in odvetnik zmenita je pa njuna zadeva.

Zadeva "Arag" v tujini normalno funkcionira. Stranka si izbere kateregakoli odvetnik, njegov račun (samo po tarifi) pa plača zavarovalnica. Tu ni velike umetnosti.
To da imaš pa neke nasvete gratis parkrat na leto pa je samo dodatna ponudba zavarovalnice in to storitev izvajajo pogodbeni odvetniki, ne moreš h kateremukoli. Logično.

Tako sploh ni potrebno, da bi odvetnik vedel, ali bi ga zanimalo, kdo in na kak način bo plačal račun. On mora izstaviti stranki račun, če pa ga plača tudi papež, je povsem vseeno.

Odvetnikova terjatev izhaja iz podpisanega pooblastila - dogovora o plačilu storitve. Če se npr. zmenita s stranko za pavšal, bo zavarovalnica pokrila le znesek po tarifi, ostalo bo doplačala stranka sama.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Sem napisal da praviloma boljši, bolj priznani odvetniki računajo več... to je res, da dražje ni nujno boljše...

Glede odvetnikov, kdo je boljši ne morem komentirat, je pa dejstvo, da je vsak dober za neki...

Sigurn sem, da odvetnika plačajo le po tarifi, kar se večina naših odvetnikov sigurno ne bo strinjala.. Kr se tiče tujina... lep primer je naše zdr. zavarovanje.. v tujini, če si zavarovan ti je vsaj zdravstvo ki je napisan da ga krije zavarovanje omogočeno..

pr nas recimo stomatologija.. je bolj pravljica za lahko noč.... in si večinoma prepuščen zasebnikom.. in mislim, da je tako tudi pri odvetnikih....

Če pa doplačuješ.. pa nima pomena, da si zavarovan, raj varčuješ omenjeni denar....

Zanimivo je tudi do kam ti nudijo pravno pomoč....

te vodijo čez predkazenski postopek, potem kazenski in morebitne pritožbe
pri odškodninah pa če zgubiš, kje ostaneš.. potem...

veliko je čejev, ki ga kot samoplačnik veš in dejansko je to to..... Tud samozvane družbe odškodnina d.o.o. sem slišal več negativnih kot pozitivnih stvari.......
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
ti imaš resne težave tu spašujemo o ARAG u ti meše mičota in inovacije pa izraelce zraven vprašaj me to tam kamor to sodi!
bonk.gif

Vidim da se tut na odvetniške stvari spoznaš, napisal si tak prijateljski nasvet da sem mislil da moram vprašat tebe očitno te nisem razumel. Pravno pomoč imaš skozi celoten postopek in vse je brezplačno, ker krije zavarovalnica. Obstaja pa več vrst zavarovanj in vsako zavarovanje pokriva svoje področje. Pa si mislit da je čeferin najboljši če bi to res bil pol nobeden ne bi bil obsojen na 30 let tako da reklama po tv tut ni nujno da je najboljši kot je že nekdo napisal primer se dobi al pa izgubi to je dejstvo!Podlaga za vse pa je zakon!