Iščem računalnik za obdelavo videa 4k

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,
kak računalnik mi priporočate, da bi bil sposoben obedelati video v 4k? 10 min trajanja največ.
Če je to možno v obliki kakega luštnega prenosnika (ki ga priklopim na velik ekran), še toliko bolje.
smile-1.gif


Hvala že vnaprej,
M.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Winsi niso problem tut na macu. Kar se pa tiče nečesa z winsi pa zaenkrat nimam pregleda. Ampak sklepam da kak zadnji i7 z gaming grafiko ne more bit zgrešen nakup...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Prenosnik ima nameščen operacijski sistem Windows 10S

da ne bo potem kakšnih presenečenj...
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Prenosnik ima nameščen operacijski sistem Windows 10S

da ne bo potem kakšnih presenečenj...
Zaenkrat je upgrade na Pro verzijo še zastonj.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Samo firbčen sem : kakšna je količina surovega materiala za obdelavo in (če si) na kakšni konfiguraciji si obupal ?
Odvisno od bitrate je pa lahko 4K enako zahteven kot FHD -- npr iz gopro in podobnih zadev.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Samo firbčen sem : kakšna je količina surovega materiala za obdelavo in (če si) na kakšni konfiguraciji si obupal ?
Odvisno od bitrate je pa lahko 4K enako zahteven kot FHD -- npr iz gopro in podobnih zadev.

nekaj ur videa iz Gopro na 4k bi rad spravil na ene 10 minut.
Moj trenutno racunalnik popolnoma pocepne, kar je razumljiv, ker je star.
Tako da bi si zelel nabavit nekaj novega, pa da lahko imam se za bisnis poleg.

Probal sem tudi z ipadom in eno samsung tablico. Oba delata v redu, amapk ce je koncni posnetek 1080 daljsi kot 3 minute, se sesujeta.


A lahko povzamem, da ce vzamem nekaj z procesorjem i7, in vsaj 8G rama, da bo OK za mojo amatersko preigravanje?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Probaj še googla vprašat "Editing 4K Minimum System Requirements" in podobne izpeljanke. Saj en link že imaš zgoraj.
Glede i7 je tudi potrebno biti perviden, ker zna kak i5 biti celo boljši za manj denarja.
Si je kar potrebno vzeti čas in narediti malo raziskavo.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Drugače pa XEON in nvidia quadro. Dosti je odvisno tudi od programa ker ce le ta zna koristiti vsa jedra je definitivno xeon ali dual xeon prava izbira, tolez ryzen in “threatreaper” je tudi za razmisliti saj imajo kar dobro ceno. So pa cene problem ker en spodoben xeon je 1000€ x2 za dual cpu, solidna gpu quadro je pa tudi hitro 1000€, kje je se ram pa ssd pa kake 4 tb hdd x2 v raid0 za video edit, pa si hitro na 6000€, pa se monitora nisem racunal.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Prenosnik bi rekel da pozabi. Kolega se mal za hobi s tem ukvarja. Ima malce starejsi i7, ssd, 24gb rama, nvidia 970. “Navadni” posnetki na vegasu prav lepo zletijo skozi. Ko pa da kaj v polovični 4k iz goproja... se pa zadeve zakomplicirajo. Sej ne da ne gre, samo je tako počasno da je prosil, da naj neko novo mašino mu zložim skupaj. In kolikor sem gledal bo reba kar konkretno naložiti mašino.

Se priporočam za kakšno preverjeno konfiguracijo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
morda bom brcnil mimo, samo nekaj se mi plete po glavi, da se da tudi tako, da original posnetek prekonvertiraš v nižjo resolucijo. Ta novi posnetek zmontiraš, potem pa ta posnetek-datoteko zamenjaš z original 4K in daš renderirat/exportat. Pač ne izgubiš živcev med montiranjem, ko pa računalnik dela, pa ti lahko kaj drugega delaš ali pa spiš:)
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
To kar se ti plete poglavi se je že nekaterim prej : urejevalniki med montažo delajo s proxy datotekami v nižji ločljivosti in šele pri končnem renderiranju se dela z izvornim materialom.

edit : nimam praktičnih izkušenj kako to poteka ko se dela z dolgimi datotekami; moje projekte običajno sestavljajo kratki posnetki, mislim da nikoli nisem imel daljšega kosa od 5 minut, ne vem pa kako izgleda enourni helmetcam posnetek ..

pa še en edit : zmotno sem bil prepričan da je delo prek proxy samodejna operacija; jaz sem mojo verzijo že dobil z dodanim scriptom, ki je to konverzijo opravil med uvozom v projekt.

https://www.moviestudiozen.com...with-sony-vegas
 
Nazadnje urejeno: