Petrol in kvaliteta

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Petrol ima res slabo kvaliteto izdelkov. Recimo pri enaki porabi naredim z Petrolovim tankom 730 km, OMVjem 900 km ter Shellomvim (Avstrija) 1060 km. Poleg tega pri Petrolu sem z njihovim Vitrexom zelo ne zadovoljen. Sam Vitrex na šipi pušča sledi in po 3-4x pranjih šipe, šipa postane motna oziroma se naredi kot nek filter Vitrexa. Z tem recimo nimam problema če vzamem OMV čistilo ali pa Shell čistilo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Tole okoli goriva je totalen bullshit! Že leta vpisujem porabo goriva (diesel) na poraba.com, pa v cca 500k km nisem opazil bistvenega odstopanja med Petrolom in OMVjem
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Tole okoli goriva je totalen bullshit! Že leta vpisujem porabo goriva (diesel) na poraba.com, pa v cca 500k km nisem opazil bistvenega odstopanja med Petrolom in OMVjem
Razlika je okrog 100 km, samo če ti mesečno narediš med 2000 in 3000 km se tudi ta razlika pozna.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Not this shit again.

Saj veš, da Petrol in OMV dobivata gorivo iz istega skladišča v Kopru?
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Jaz sem slišal zgodbo, da ima OMV manj biodizla v svojem gorivo. Tudi znotraj skladišča imajo lahko različne rezevoarje z gorivom različnih kvalitet.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja ampak na OMV vsujejo not čarobni prašek za zmanjšanje porabe!
Da se ne menimo o MOLu, tam je šele manjhna poraba, samo od črpalke do črpalke.

Kot rečeno, not this shit again!
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Jaz sem zadnjič tankal v Avstriji, pa je avto samo na poti nazaj domov pridelal dodatnih 6 litrov!
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
nardim mesečno cca. 3500km.
ni razlike med gorivi petrol, omv, mol,....konec koncev pojdi v Sermin, pa boš videl na isti črpalki filat cisterno za vse omenjene (razen za mol ne vem).

glede vitrexa pa ti ne znam rečt.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Not this shit again.

Saj veš, da Petrol in OMV dobivata gorivo iz istega skladišča v Kopru?

To mi je pred nekaj leti tudi zatrdil možakar, ki vozi cisterne za oba.

Sem pa takole subjektivno tudi sam ugotavljal, da delam po nemčiji z enim rezervoarjem več km kot pa pri nas. Seveda, subjektivno, saj - roko na srce, vozim po nemčiji bistveno manj nervozno kot pa pri nas. Čeprav je tam zgornji limit kao neomejeno (oz. 250/h), v praksi voziš samo 120/h. Vse kar je več, je smotan občutek, so ceste prenatrpane.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mol za SV države vozi z Madžarske (zalaga tudi nekatere druge črpalke), ostalo mislim da iz Sermina ali Reke.

Je pa to takole: enkrat grem s kolegom na nemško-nizozemsko mejo po en avtodom; tja sva kar dirkala in sem s tankom komaj prišel skozi, tam sem tankal na "vaški" čip šit črpalki in imel v Tržiču še goriva za slabih 400 km. Seveda sem ves čas vozil po tempu avtodoma.
wink-1.gif
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Jaz tankam v Avstriji vedno na Shell-u ali pa Eniju in imam doseg do 1150 km vožnje. V Sloveniji pa na OMW največ je bilo 980 km.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Meni statistika kaže po cca 20 tankov pri vsakem ponudniku za OMV 0,04 l / 100 km večjo porabo (diesel). Da o tem, da se mi je lansko zimo OMV gorivo strdilo v filtru in sem obstal niti ne govorim. Počasi prihaja tisti čas, ko glede na lastno izkušnjo do pomladi ne bom zavil na OMV.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Jaz sem slišal zgodbo, da ima OMV manj biodizla v svojem gorivo. Tudi znotraj skladišča imajo lahko različne rezevoarje z gorivom različnih kvalitet.

Točno to naj bi pred leti bil tudi razlog, da so imeli Renaultovi dizli precejšne težave. Ampak zakaj samo s Petrolovim goriovom, če je na vseh črpalkah enako?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Jaz tankam v Avstriji vedno na Shell-u ali pa Eniju in imam doseg do 1150 km vožnje. V Sloveniji pa na OMW največ je bilo 980 km.

Problem je da si že sam povedal kje je razlika. Ali misliš da imaš v avstiji enak režim vožnje kot v sloveniji? Recimo da v avstrijo hodiš na šiht, to je klasična relacijska vožnja ki ima najnižjo porabo. Po sloveniji se voziš pa od štacune do štacune in od kafane do kafane ... ugani kdaj bo višja poraba? Na petrolu tankaš pa samo kadar ni OMWja blizu, kar pomeni da moraš bit v neki hudi vukojebini. Aja v vukojebini ponavadi tud cesta ni ravna ampak je ponavadi zavora-gas ... spet višja poraba!

Skratka vozite se po isti trasi in tankajte različno gorivo, če tak način pokaže razliko potem je razlika. Ampak je ne bo!

S statistike tako na random imate pa vmes problem ker je v igri tretji dejavnik. Sam sem tudi iz vukojebine in tankam vedno na Petrolu, ker je pač to edini tip tankštel daleč naokoli. Če grem pa na pot tankam pa kdaj tudi na drugih črpalkah, in pravioma je poraba takrat nižja. Ampak to samo zato ker je drug režim vožnje!
grims-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Petrol ima res slabo kvaliteto izdelkov. Recimo pri enaki porabi naredim z Petrolovim tankom 730 km, OMVjem 900 km ter Shellomvim (Avstrija) 1060 km. Poleg tega pri Petrolu sem z njihovim Vitrexom zelo ne zadovoljen. Sam Vitrex na šipi pušča sledi in po 3-4x pranjih šipe, šipa postane motna oziroma se naredi kot nek filter Vitrexa. Z tem recimo nimam problema če vzamem OMV čistilo ali pa Shell čistilo.

Če pri enaki porabi prevoziš različno razdaljo, potem more bit količina različna. Torej manj/več natankaš oziroma greš prej/kasneje tankat. Če bi v vseh primerih porabil enako recimo 50l, bi imel enkrat porabo 6,6 (petrol) in drugič 4,7 (Shell), kar je pa ogromna razlika (40%).

Torej, če je poraba enaka, je enaka in tudi z isto količino prevoziš isto razdaljo. Če pa ni enaka, pa dvomim, da gre za enak način vožnje. Sam večkrat vozim na isti relaciji in tankam na različnih črpalkam, pa pri istem tempu nisem opazil nekih razlik. Je vedno +- kak deci, ne glede na to kje tankam (40% razlike bi sigurno opazil). Se bolj pozna razlika poletje/zima. Lahko pa z različnim načinom vožnje naredim razliko v porabi x2, to pa ni problem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Petrol ima res slabo kvaliteto izdelkov. Recimo pri enaki porabi naredim z Petrolovim tankom 730 km, OMVjem 900 km ter Shellomvim (Avstrija) 1060 km. Poleg tega pri Petrolu sem z njihovim Vitrexom zelo ne zadovoljen. Sam Vitrex na šipi pušča sledi in po 3-4x pranjih šipe, šipa postane motna oziroma se naredi kot nek filter Vitrexa. Z tem recimo nimam problema če vzamem OMV čistilo ali pa Shell čistilo.

Pol pa svizec zavije čokolado v folijo
hysterical-1.gif


Tankam tam, kjer pade, kilometri so od 850-950 vedno, neodvisno od firme. Da se vam sploh da stalno na števec porabe gledat. Prodaj avto, bo bolje.

Vitrex je pa zanič ja, je OMVjev bistveno boljši. Nafta je pa identična, natočena iz istega tanka v Kopru.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Petrol ima res slabo kvaliteto izdelkov. Recimo pri enaki porabi naredim z Petrolovim tankom 730 km, OMVjem 900 km ter Shellomvim (Avstrija) 1060 km. Poleg tega pri Petrolu sem z njihovim Vitrexom zelo ne zadovoljen. Sam Vitrex na šipi pušča sledi in po 3-4x pranjih šipe, šipa postane motna oziroma se naredi kot nek filter Vitrexa. Z tem recimo nimam problema če vzamem OMV čistilo ali pa Shell čistilo.

Pol pa svizec zavije čokolado v folijo
hysterical-1.gif


Tankam tam, kjer pade, kilometri so od 850-950 vedno, neodvisno od firme. Da se vam sploh da stalno na števec porabe gledat. Prodaj avto, bo bolje.

Vitrex je pa zanič ja, je OMVjev bistveno boljši. Nafta je pa identična, natočena iz istega tanka v Kopru.

No pa da še tebe vprašam, zakaj so imeli Renaulti pred leti težave samo s Petrol dizlom, če je kao nafta pri vseh enaka?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
težavo so imeli na določeni črpalki zaradi mikroorganizmov, ki so bili prisotni v točno tisti cisterni
se spomnim tega pri enem od diesel serviserjev

PD in VP pumpe so se zmazale, CR na renaultih pač žal ne
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ker so bli tanki na nekaterih starejših pumpah usrani in so spuščali not vse sorte. Ti pa vseeno še naprej misli, da ima OMV nafto iz Bangladeša in zlato.
 
Nazadnje urejeno: