Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Super, razumem. hvala še enkrat za zanimiv citat. Ampak kot rečeno, tukaj na forumu pa tudi drugje sprašujejo kam vlozit denar, ker v si mislijo da bodo vlozili 500€ in ven potegnili 10k čez mesec. In tukaj ICN trenutno ni najboljsa izbira, to se verjetno strinjamo?
Kot rečeno, tudi sam imam kar nekaj ICN-ja v portfelju, ker verjamem vanj dolgoročno.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
najbolj zabavno je pa to.
Predstavljajte si, da bi Viberate zagnali na Kickstarterju. Ali bi jim uspelo zbrati 12M v 4rih minutah ?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Praktično itak niso zbrali 12mio v 4minutah. Ker so imeli že prej razprodajo pred uradno prodajo, tako da so nategnili javnost, po forumih pa se folk že buni.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Icn je en [cenzura], vrednost pada vedno bolj. Po mojem mnenju se ga je počasi treba izogibat, saj od kar so lansirali platrformo in je icn tudi plačilo za njihove storitve jim je v interesu, da je vlagateljski kovanec na podnu.

Nekdo je celo povedal resnico na twiterju. Baje pa tudi porfelju ne gre vse po planu. Sedaj je to jasno, sicer bi bla vrednost icn-ja precej večja.

Glede na donos ki ga bo folk imel z samo recimo z btc-jem je precej večji kot njihov daa.
Seveda to vlagatelje odbija.

Napaka je tudi da sprejemajo cfi, kar se mu pozna na vrednosti. Folk ga masovno prodaja in je tako kot icn zadnje čase prodaj in pozabi.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Icn je en [cenzura], vrednost pada vedno bolj. Po mojem mnenju se ga je počasi treba izogibat, saj od kar so lansirali platrformo in je icn tudi plačilo za njihove storitve jim je v interesu, da je vlagateljski kovanec na podnu.

Nekdo je celo povedal resnico na twiterju. Baje pa tudi porfelju ne gre vse po planu. Sedaj je to jasno, sicer bi bla vrednost icn-ja precej večja.

Glede na donos ki ga bo folk imel z samo recimo z btc-jem je precej večji kot njihov daa.
Seveda to vlagatelje odbija.

Napaka je tudi da sprejemajo cfi, kar se mu pozna na vrednosti. Folk ga masovno prodaja in je tako kot icn zadnje čase prodaj in pozabi.

Pazi da te Tomi ne pretepe ker si to napisal
evil.gif

Jaz sem imel ful upanja v ICN ampak me skrbi, da to ne bo to kar sem mislil da bo. Ampak pustimo času čas.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Ocitno se nam obeta se en vikend strmoglavljanja cen.

Ali pa so big playerji namenoma zbili cene, da se je aktiviralo nekaj večjih stop loss-ov. Mi se lahko samo igramo, o rasti in padcu pa bodo odločali kitajci in američani. Zadeva je lahko še tako decentralizirana, še tako neizsledljiva - ko in če se bodo velike države dogovorile, da imajo tega dosti in bo recimo lastništvo crypto valut postalo morebiti kaznivo bo šla zadeva do podna - ali pa še dlje. Saj bo že dovolj da zaprejo borze in njihove račune...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Res zanimivo, pa vsi so pravili da bo september velika rast.
Vse skupaj je vedno bolj nepredvidljivo.

Eth se sploh ne more pobrat padca....
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Citat:
Ali pa so big playerji namenoma zbili cene, da se je aktiviralo nekaj večjih stop loss-ov. Mi se lahko samo igramo, o rasti in padcu pa bodo odločali kitajci in američani. Zadeva je lahko še tako decentralizirana, še tako neizsledljiva - ko in če se bodo velike države dogovorile, da imajo tega dosti in bo recimo lastništvo crypto valut postalo morebiti kaznivo bo šla zadeva do podna - ali pa še dlje. Saj bo že dovolj da zaprejo borze in njihove račune...

Menim, da je to nemogoče, saj bi se borze potem selile v druge države. Večja verjetnost, da bodo probali dodatno regulirati ne pa uničiti. Že Bill Gates je govoril, da kriptovalut noben več ne more ustavit. To pa omogoča ravno decentralizacija.

Seveda pa države lahko špekulirajo, se mi zdi, da je ravno Kitajski blef on ban ICO skreširala neota. Takrat je nekdo svinjsko zaslužil.
Take manipulacije pa se bodo dogajale.

Sej tudi denar mutinacionalke držijo v oazah, pa ne Amerika niti Kitajska nič ne naredita, pa je to precej bolj sledljivo kot pa kriptovalute.
Nekatere države celo uvajajo BTC kot plačilno sredstvo.

Skratka edino ne vem kakšna vojna bi vse skupaj obrnila na glavo, samo takrat tudi druge stvari postanejo nične.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Citat:
Ali pa so big playerji namenoma zbili cene, da se je aktiviralo nekaj večjih stop loss-ov. Mi se lahko samo igramo, o rasti in padcu pa bodo odločali kitajci in američani. Zadeva je lahko še tako decentralizirana, še tako neizsledljiva - ko in če se bodo velike države dogovorile, da imajo tega dosti in bo recimo lastništvo crypto valut postalo morebiti kaznivo bo šla zadeva do podna - ali pa še dlje. Saj bo že dovolj da zaprejo borze in njihove račune...

Menim, da je to nemogoče, saj bi se borze potem selile v druge države. Večja verjetnost, da bodo probali dodatno regulirati ne pa uničiti. Že Bill Gates je govoril, da kriptovalut noben več ne more ustavit. To pa omogoča ravno decentralizacija.

Seveda pa države lahko špekulirajo, se mi zdi, da je ravno Kitajski blef on ban ICO skreširala neota. Takrat je nekdo svinjsko zaslužil.
Take manipulacije pa se bodo dogajale.

Sej tudi denar mutinacionalke držijo v oazah, pa ne Amerika niti Kitajska nič ne naredita, pa je to precej bolj sledljivo kot pa kriptovalute.
Nekatere države celo uvajajo BTC kot plačilno sredstvo.

Skratka edino ne vem kakšna vojna bi vse skupaj obrnila na glavo, samo takrat tudi druge stvari postanejo nične.

Če bi se resno lotile tega potem bi lhko naredili eno in drugo. Seveda bo crypto kljub temu obstal - ne bo pa več takšnih nihanj. Saj so tudi o forexu na tem forumu precej debatirali - big boysi še danes živijo lepo in jih bk za "vlagatelje".

PS: Tulipani pa še danes rastejo in so precej poceni (https://en.wikipedia.org/wiki/Tulip_mania)

Imam nekaj tudi v crypto svetu in se niti ne sekiram zaradi teh zadev. Gre za mal adrenalina. Mogoče pa bo kaj iz tega. Bom pa vsekakor začetni vložek vzel ven ko bo čas zato. Samo potem pa ne bo niti adrenalina več
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Zgleda se ze umirja, fake news mogoce
evil.gif

Hehe ampak a ni zanimivo, kako vsaka govorica lahko zatrese celotno sceno.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Ker imam še en višek monitor sem ga obesil zraven na mašino in na "njem" 2x pognal bitstamp web stran z grafi. Prenosnik mi hoče poleteti, tako ga je zagrelo...

Uporabljate kakšno aplikacijo, ki bi znala vleči podatke v živo?