Ponovno nameščanje programa

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Žijo,

predčasom sem na PC namestil program. Ta ob zagonu vpraša za aktivacijsko kodo (sem uporabil crack in uspešno scrackal). Potem se program odinštaliral in sedaj ko ga hočem ponovno inštalirati mi sploh ne ponudi možnosti za vpis aktivacijske kode, ampak je program še kar naprej v demo verziji.

A to ostane v windowsih kaj "v spominu" da je bil ta program že scrackan, pa da sedaj noče ponuditi možnosti za aktivacijo?




--
ps: če uporabljam crack še ne pomeni da ni legalno.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Probaj program na novo instalirat na "alternativno" lokacijo (custom") in če gre, gre. Lahko pa poveš za kateri program gre in OS. Programi marsikdaj pustijo (ali v Win registru sledove) ali v kakšni win sistemski mapi (lahko tudi kje drugje!) ostanke, ki se ne deinstalirajo ob deinstalaciji ali celo zamenjajo kakšno sistemsko datoteko. Pri ponovni instalaciji (če se zgodi kot se je tebi), očitno inštalacijski program pogleda v drobovje Win. Skrajna rešitev je full format + reinstal OS-ja.
uf-1.gif


Dosti pametnejša rešitev je imeti zapečen ISO bootable varnostno in preverjeno kopijo (DVD) celega sistema (+ dodatni navaden DVD/BrD z drugimi pomembnimi podatki) iz časa, ko je še vse delalo kar in kot rabiš in restavracija le-tega.

Uporabno v slučaju havarije sistema, virusa (kriptovirusi!) etc.
rolleyes-1.gif
 

Podobne teme