Kater telefon bi priporočali

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.449
243
63
smile-1.gif
5 let za sodobni telefon dandanes so le pobožne želje. Če pa po nekem srečnem naključju še dela po vseh teh letih, pa se poraja vprašanje, kaj boš čez 4 leta, glede na napredek tehnologije sploh lahko počel s tem telefonom in v kakšnem stanju bo baterija, telefon, delovanje, kakšne storitve bo podpiral, itd. Če nekdo vseh naprednih funkcij ne potrebuje oz. jih danes ne izkorišča, je veliko bolj smiselno na vsake 2 leti investirati v telefon za 200€ kot enkrat 500€ v telefon za 5 let. Dejstvo je, da so danes poceni telefoni, glede na nekaj let nazaj, tako zmogljivi, da so razlike med temi in flagship modeli bistveno, bistveno manjše kot nekoč. Sam trenutno preizkušam model Xiaomi 5X (ki je v bistvu model A1 brez AndroidOne in band20), sicer pa sem goreč lastnik Galaxy Note modelov, pa lahko povsem iskreno rečem, da je tale Xiaomi na praktično vseh področjih, ki so mi pomembna (razen manjka peresa) superioren flagship Samsung Note modelu izpred dveh let in pol. Tehnologija pač napreduje in dve leti za mobilne naprave je danes zelo dolga doba.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Najmanj pet let sem imel C7, verjetno še več, če se bom že moral mučiti s prilagajanjem na dvakrat večjo velikost, potem bom kupil nekaj res dobrega, da bom vsaj lahko rekel, da se splača mučiti s prenašanjem take opeke.

Od najboljših najmanjših je po moje Honor 9 še najboljša izbira.

Je sicer vsaj za cm po dolžini in širini prevelik ampak sicer pa v glavnem ima vse kar bi si želel.

Samo še na dve stvari moram dobiti odgovor pa ga bom najverjetneje kupil.

Ali se da tudi pri tem telefonu nastaviti always on display(da vseskozi prikazuje uro in klice tako kot imajo to novi Samsungi) ter druga stvar, če se tudi zanj da dobiti aplikacija, ki bi omogočala prižiganje in ugašanje lučke samo z dvema giboma?
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.449
243
63
Za "always on" imaš aplikacijo, ki je popolnoma enakovredna alternativa Samsungu, deluje pa seveda le na AMOLED zalonih - KLIK.

Tudi za tvojo drugo željo se seveda najde rešitev - KLIK.

A Honor 9 ima LTPS IPS LCD zaslon, ne AMOLED. Najboljša alternativa v tem cenovnem razredu je seveda OnePlus 5 z AMOLED zaslonom. Se dobi za 392€ s kodo: oneplus5se
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Zakaj kupovati telefon za 400 eur, če nujno rabiš netelefonske funkcije. "Casio" ura in led baterija, ki zasveti na samo en pritisk gumba te ne pride več kot 20 eur.

Eni pa res razmetavate z denarjem
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Najmanj pet let sem imel C7, verjetno še več, če se bom že moral mučiti s prilagajanjem na dvakrat večjo velikost, potem bom kupil nekaj res dobrega, da bom vsaj lahko rekel, da se splača mučiti s prenašanjem take opeke.

Od najboljših najmanjših je po moje Honor 9 še najboljša izbira.

Je sicer vsaj za cm po dolžini in širini prevelik ampak sicer pa v glavnem ima vse kar bi si želel.

Samo še na dve stvari moram dobiti odgovor pa ga bom najverjetneje kupil.

Ali se da tudi pri tem telefonu nastaviti always on display(da vseskozi prikazuje uro in klice tako kot imajo to novi Samsungi) ter druga stvar, če se tudi zanj da dobiti aplikacija, ki bi omogočala prižiganje in ugašanje lučke samo z dvema giboma?

Ampak Honor 9 je skoraj se enkrat tako velik kot Nokia C7
shocked-1.gif


Visual_Phone_Size_Comparison-20171010-083148.jpg
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Fikus telefon, ki bi izpolnjeval zahteve, ki jih imas ti ne obstaja in ne bo obstajal. Prej kot se boš s tem sprijaznil, lažje ti bo. Do takrat pa nabavi ene par c7 na lager

C7 je bil daleč najbolj uporaben telefon, ravno pravih mer, v mojem življenju.
Žal pa ima dokaj slabo kamero, nima LTE, pri prikazovanju zahtevnejših spletnih strani zmrzuje, precej uporabnih aplikacij zanj ne obstoja...
Tako, da ga bom žal moral zamenjati z drugim.

Kak res dober majhen telefon velikosti okrog 4 inčev bomo po moje dočakali šele čez kakšnih par let, ko bo povpraševanje po takih telefonih spet dovolj veliko(zaenkrat še ni velike potrebe, ker je še polno zastarelih telefonov s takimi zasloni).

Že vsega hudega sem se navadil, se bom pa moral očitno prilagoditi še telefonu
10.gif
.

To, kar se je tvojemu telefonu zgodilo, imenujemo tehnološka zastarelost. In to se bo zgodilo čisto vsakemu, ne glede na to, koliko boš dal za njega. Zato je za tebe samo odločitev kako boš čas do zastarelosti z novih telefonom preživel: dobra izkušnja z dragim, slabša izkušnja z poceni modelom. Ampak glede na to, da gor ne boš deval boga in pol, bo en povprečen Huawei čisto ok za tebe.

Dobrega 4 inč pa pomoje ne bomo več dočakali, ker povpraševanja očitno ni. 5 inč je standard, vsi smo se navadli na njih ob prehodu iz majhnih. Vsi smo cvilili in jokali kot ti, ko smo jih prvič vzeli v roko, po 2 dneh se navadiš in si srečen da imaš tako super ekran. Enih par jih sicer ostane nesrečnih, ampak jih je res malo. Za take je tisti mali ajfon recimo, pa še za tega ni naslednika na vidiku, tako da očitno vseeno ni ravno veliko povpraševanja.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Res je, vredi si to napisal! Sam se še nisem čist privado na velikost lg g6, ampak bo počasi. Android mi je pa že čisto priraso k srcu in mi ni žal, da sem prešaltal. Apple pa dodaja stotine novih emoji v nadgradnje, namesto da bi naredil kaj konkretnega in uporabnega. Niso normalni..
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Iz Goldway shopa pride MI A1 z DHL poštnino dobrih 215€. Fantje, ki so naročali, iz drugih forumov pravijo, da na ta način ni dodatnih stroškov pri uvozu, je pa obvezno potrebno doplačat DHL dostavo.

Po moje je pametneje kupiti telefon v Sloveniji in ni nobenih problemov z garancijo, pa še "rezervne dele" se lažje dobi.
Špar ima podoben telefon kot je tale Xiaomijev v akciji za 219 evrov.
Stran 18 tega kataloga:
http://www.sparslovenija.si/sp...1-17/index.html

Tole ni bil predlog za tebe ampak samo odgovor na to, kje se (še) dobi Mi A1. Kaj so prednosti nakupa pri nas in drugje ter enega in drugega telefona pa naj vsak sam preceni. Tist Samsung iz Špara ima še vedno slabši proc, pol manj RAMa, 4x manj spomina, zaslon z nižjo ločljivostjo, bolj nabloatan OS, itd.

V velikosti, ki bi jo ti želel, pa kot si že ugotovil, telefonov praktično več ni. Imaš iPhone SE, za katerega praviš, da je HW ena velika žalost, ampak še vedno je svetloba leta pred tvojo Nokio.

Tudi sam nisem bil nikoli navdušen nad prevelikimi telefoni. Pred leti sem imel Qteka 9090 in mi je po določenem času velikost že motila. Je bil pa kljub 3,5" zaslonu širši od današnjih 5" telefonu, pa tudi 1x debeljši in precej težji, tako da je težko primerjat. Predvsem se nas je pa večina enostavno navadila na večje telefone, ker jih ne uporabljamo več samo za klice in sms. Kar nekaj časa se mi je zdel velikost iPhone 5 idealna pa mi prehod na 6ico ni bil problem. Sedaj bi si včasih želel kvečemu še kake pol inča večji zaslon, ker je enostavno uporaba bolj udobna. Razne 6" variente pa se mi zaenkrat zdijo prevelike (bi moral nekaj časa uporabljat, da bi se lahko odločil).

Po mojem je trg za te mini telefone enostavno premajhen. Nekaj ljudi s tem namenom pač fura iPhone SE ali stari 5S, ostali smo večinoma šaltali na nekaj okrog 5". V tem rangu imaš s top HW kak Google Pixel 2, Samsung S8, tudi stari Pixel ni švoh, iPhone 7/8... ampak imajo tudi premium ceno. Huawei Honor 9 sploh ni švoh, na velikost se bo treba pač navadit. Vseeno pa ne računaj, da bo za 5 let.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
smile-1.gif
5 let za sodobni telefon dandanes so le pobožne želje. Če pa po nekem srečnem naključju še dela po vseh teh letih, pa se poraja vprašanje, kaj boš čez 4 leta, glede na napredek tehnologije sploh lahko počel s tem telefonom in v kakšnem stanju bo baterija, telefon, delovanje, kakšne storitve bo podpiral, itd. Če nekdo vseh naprednih funkcij ne potrebuje oz. jih danes ne izkorišča, je veliko bolj smiselno na vsake 2 leti investirati v telefon za 200€ kot enkrat 500€ v telefon za 5 let. Dejstvo je, da so danes poceni telefoni, glede na nekaj let nazaj, tako zmogljivi, da so razlike med temi in flagship modeli bistveno, bistveno manjše kot nekoč. Sam trenutno preizkušam model Xiaomi 5X (ki je v bistvu model A1 brez AndroidOne in band20), sicer pa sem goreč lastnik Galaxy Note modelov, pa lahko povsem iskreno rečem, da je tale Xiaomi na praktično vseh področjih, ki so mi pomembna (razen manjka peresa) superioren flagship Samsung Note modelu izpred dveh let in pol. Tehnologija pač napreduje in dve leti za mobilne naprave je danes zelo dolga doba.

Moja Lumia 925 je v 5. letu starosti, brezhibno še vse, isto sem prej imel Nokia E71.
Lahko imaš več let, če je kvaliteta pri nakupu.

Z lumijo še vedno lahko "vse" počne, maili, surfanje, yt, koledar, klicanje, sms, predvsem fotografiranje...ima celo LTE, ki deluje v nulo.

Manjko so seveda aplikacije, ki bi jih morda še lahko imel, samo to je hiba WPja od štarta. Baterija dela isto kot prvi dan.

Ne vem, kaj bi lahko pridobil z novim telefonom, če ga sedaj nabavim...boljši fotkič (zanemarljiva razlika).
Nič več ne bi z njim počel.

Performanse so z leti na telefonih res narasle, ne pa tudi neke nove funkcionalnosti in uporabnosti, ki stagnirajo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Snečko, imaš svojo temo o superiornosti tvojega zgodovinskega primerka. Tak ne zdaj tu predlagat da fikus menja telefon iz 500 a.d. z modelom iz 400 a.d.

Kar pa se velikosti tiče, pa je vse stvar navade. Ne bom nikoli pozabil, ko sem iz 3.5 ekrana šaltal iz 4.4. Se mi je zdelo nemogoče se privadit. Pa sem se. Skok na 5.5 je bil spet ekstremen, pa sem se navadil. Zdaj sem na 5.7 in se ne morem navadit. To je preveliko. Tako da za mene je 5.5 idealka, sploh v kakih LG modelih, ki imajo minimalne robe
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Po mojem je trg za te mini telefone enostavno premajhen. Nekaj ljudi s tem namenom pač fura iPhone SE ali stari 5S, ostali smo večinoma šaltali na nekaj okrog 5". V tem rangu imaš s top HW kak Google Pixel 2, Samsung S8, tudi stari Pixel ni švoh, iPhone 7/8... ampak imajo tudi premium ceno. Huawei Honor 9 sploh ni švoh, na velikost se bo treba pač navadit. Vseeno pa ne računaj, da bo za 5 let.

Trenutno so še v modi čimvečji telefoni, ker folk misli, da večji kot je zaslon, boljši telefon ima.
Prejkoslej se bodo ljudje prenašanja takih ceglov naveličali in bo trg postal zasičen z njimi, takrat se bo zagotovo spet našel kak proizvajalec, ki bo skušal narediti čimboljši mali telefon.
Še ene dve do tri leta pa ga bomo dočakali.
Zaenkrat so za take na voljo še kolikor toliko dobri stari telefoni in zato pravega povpraševanja še ni ampak praktično s komerkoli se pogovarjam vsi iščejo čimmanjši telefon.

Večina uporabnikov nima telefona zato, da bi ga imeli za brskanje po spletu namesto pravega računalnika(samo takim res prav pride velik zaslon-torej praktično vsem državnim birokratom, da lepo med službo uživajo na netu...).

Google pixel 1/2 mi nista všeč, ker nimata po spodnjem robu tipk ampak neke glupe virtualne tipke, ki mi gredo na k.....
Samsung s8 mi je prevelik in predrag, ker čez 450 evrov za telefon res ne dam,
S7 mi je kar všeč zaradi always on zaslona pa kar ok kamere, žal ima pa še vedno tisti glupi micro usb vtič, ki mi gre na k....
Applovi telefoni mi pa nikoli niso bili všeč, ker nudijo krepko premalo glede na ceno, pa niti NFCja nimajo, da bi imel lahko vsaj urbano na telefonu.
SE je pa sploh taka žalost, da ga v marsičem poseka celo moja prastara Nokia C7.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.551
2.410
113
Kr misli si....še zložljivi bodo.

image.jpg


Sedaj sem imel prenosnik na servisu, sem vse internet zadeve gledal na telefonu. (No maile, sem na drugem računalniku pošiljal).

Čist se navadiš brez računalnika živet.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:


Večina uporabnikov nima telefona zato, da bi ga imeli za brskanje po spletu namesto pravega računalnika(samo takim res prav pride velik zaslon-torej praktično vsem državnim birokratom, da lepo med službo uživajo na netu...).

Predvidevam da si minimalno okoli abrahama star, ker drugače si ne morem razlagat zakaj tako zelo mimo sekaš. Ti se pogovarjaš s svojo generacijo, od te generacije dalje, bolj greš z leti dol, bolj uporabljajo samo in izključno telefon za dostop do internega. Sploh v državah z nižjim standardom. Tam folk nima keša za telefon in še laptop zraven.
Malo poišči na spletu koliko internetnega prometa gre preko telefonov. Če me spomin ne vara, konkretno preko 50%. In zato se rabijo veliki ekrani in niso niti slučajno neka modna muha.
Če pogledam recimo svoje navade, definitivno naredim 90% na telefonu. PC res redko prižgem.

Na virtualne gumbe se boš tudi moral navadit, velika večina itak več nima fizičnih
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Res je, vredi si to napisal! Sam se še nisem čist privado na velikost lg g6, ampak bo počasi. Android mi je pa že čisto priraso k srcu in mi ni žal, da sem prešaltal. Apple pa dodaja stotine novih emoji v nadgradnje, namesto da bi naredil kaj konkretnega in uporabnega. Niso normalni..

Točno to kar si napisal glede Appla.
Folku so očitno bolj pomembni emoji, kot pa uporabnost telefona.

Android je super, ker ima morje dobrih aplikacij, te so pa bistvene za pravo uporabnost telefona, če bi imel na Symbianu lahko vse te aplikacije potem bi Nokio C7 imel ša par let.

Nikoli pa nisem razumel zakaj bi se moral prilagajati velikosti telefona.
Nismo več v času NMT telefonov, zdaj obstoja tehnologija, ki omogoča izdelavo 3,5 inčnega telefona praktično s strojno opremo Samsunga S8 in res ne razumem zakaj tega ni.

Kot bi imeli vsako leto samo še večje in večje avtomobile(imamo tako večje kot tudi manjše recimo kak smart in si vsak izbere tistega, ki ga želi, pri telefonih pa te izbire sploh nimamo).
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.449
243
63
Tale debata se že malo vleče... Defenitivno ima vsak svoje zahteve in želje in to je treba spoštovat, nima smisla prepričevat ljudi v svoj prav. Dejstvo pa je, fikus, da boš telefon, ki dejansko sovpada z vsemi tvojimi zahtevami med novejšimi modeli zelo težko našel. Skratka, ali sprejmeš kakšen kompromis ali pa na ebayu kupiš starejši model telefona, ki ti je prirasel k srcu.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Glej jaz sploh nimam nič proti temu, da obstojajo vedno večji telefoni z vedno večjimi ekrani.
Vsak naj kupi tisto kar mu odgovarja.
Nečakinja že nos obrača, ker ji je že 5,5 inčni zaslon premajhen, po drugi strani pa jamra, da ji baterija crkne po dveh urah uporabe in zato nosi s seboj še en cegel, ki se mu reče powerbank.
bonk.gif


Če jim je to ok, briga mene, zaradi mene lahko imajo 14 inčne tablice s funkcijo telefona in naj to nosijo naokrog.
Sam sem raje brez telefona, kot pa, da bi nosil tak cegel naokog, pa mi na srečo še kar nekaj manjka do abrahama.

Virtualnih gumbov ne prebavljam, glavni morajo biti vedno na istem mestu tako kot pri Samsungu, Xiaomiju, Applu, stari Nokii;)...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Trenutno so še v modi čimvečji telefoni, ker folk misli, da večji kot je zaslon, boljši telefon ima.
Prejkoslej se bodo ljudje prenašanja takih ceglov naveličali in bo trg postal zasičen z njimi, takrat se bo zagotovo spet našel kak proizvajalec, ki bo skušal narediti čimboljši mali telefon.
Še ene dve do tri leta pa ga bomo dočakali.
Zaenkrat so za take na voljo še kolikor toliko dobri stari telefoni in zato pravega povpraševanja še ni ampak praktično s komerkoli se pogovarjam vsi iščejo čimmanjši telefon.

Večina uporabnikov nima telefona zato, da bi ga imeli za brskanje po spletu namesto pravega računalnika(samo takim res prav pride velik zaslon-torej praktično vsem državnim birokratom, da lepo med službo uživajo na netu...).

Google pixel 1/2 mi nista všeč, ker nimata po spodnjem robu tipk ampak neke glupe virtualne tipke, ki mi gredo na k.....
Samsung s8 mi je prevelik in predrag, ker čez 450 evrov za telefon res ne dam,
S7 mi je kar všeč zaradi always on zaslona pa kar ok kamere, žal ima pa še vedno tisti glupi micro usb vtič, ki mi gre na k....
Applovi telefoni mi pa nikoli niso bili všeč, ker nudijo krepko premalo glede na ceno, pa niti NFCja nimajo, da bi imel lahko vsaj urbano na telefonu.
SE je pa sploh taka žalost, da ga v marsičem poseka celo moja prastara Nokia C7.

Ne gre se samo za brskanje po spletu ampak tudi uporabo vseh ostalih appov (maili, koledar, notesi, navigacija, mobilna banka, remote dostopi, vremenska postaja, appi za spremljanje aktivnosti... na poti pa tudi kakšne novice, YouTube, EON, itd.) takrat, ko pač nisi za mašino. Dosti večjega telefona si zaenkrat res ne želim (sploh pa ne zato, ker bi se mi to zdelo kul), na manjšega pa tudi ne bi šel, saj se enostavno razvadiš. Za neke osnovne funkcionalnosto, kjer velikost zaslona ni pomembna, pa boodo počasi več kot dovolj pametne ure in telefona sploh ne boš rabil pri sebi.

Cene Applovih telefonov ne mislim komentirat, ampak je dejstvo, da so vsi flagshipi danes (bolj ali manj enako) dragi, imajo pa eni in drugi svoje prednosti in slabosti. Je pa res, da Apple praktično nima budget telefonov.

No daj povej še to, v čem tvoja predpotopna C7 poseka SE, ker me res zanima? Pa ne govorimo o ceni, FM radio pa leta 2017 tudi ne smatran za nek pameten argument.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Kr misli si....še zložljivi bodo.

image.jpg


Sedaj sem imel prenosnik na servisu, sem vse internet zadeve gledal na telefonu. (No maile, sem na drugem računalniku pošiljal).

Čist se navadiš brez računalnika živet.

Ja tile zložljivi telefoni pa bodo dejansko velik napredek naprej in komaj že čakakm, da pridejo končno ven.
Bodo končno spet neke normalne velikosti(recimo 12 krat 6 cm, krat 1,5 cm).

Na zunanji strani bodo imeli nek majhen ekran recimo 3 inčni, kjer bodo prikazane bistvene informacije, ura, datum, klici, sporočila...

Ko boš pa hotel brskati po netu boš pa telefon odprl in imel res velik zaslon, potem pa ga lepo zaprl in dal lepo v vsak žep.

Za resno delo pa jaz rabim pravi računalnik, velik monitor vsaj 24 inčni, tiskalnik, zaenkrat še skener, pa mirno pisarno
wink-1.gif
.
Telefon je res uporaben samo za nujne primere ter nekaj aplikacij, ki jih žal na računalniku ne obstoja.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:


Večina uporabnikov nima telefona zato, da bi ga imeli za brskanje po spletu namesto pravega računalnika(samo takim res prav pride velik zaslon-torej praktično vsem državnim birokratom, da lepo med službo uživajo na netu...).

Predvidevam da si minimalno okoli abrahama star, ker drugače si ne morem razlagat zakaj tako zelo mimo sekaš. Ti se pogovarjaš s svojo generacijo, od te generacije dalje, bolj greš z leti dol, bolj uporabljajo samo in izključno telefon za dostop do internega. Sploh v državah z nižjim standardom. Tam folk nima keša za telefon in še laptop zraven.
Malo poišči na spletu koliko internetnega prometa gre preko telefonov. Če me spomin ne vara, konkretno preko 50%. In zato se rabijo veliki ekrani in niso niti slučajno neka modna muha.
Če pogledam recimo svoje navade, definitivno naredim 90% na telefonu. PC res redko prižgem.

Na virtualne gumbe se boš tudi moral navadit, velika večina itak več nima fizičnih

Ne nas metat vse v isti koš
smile-1.gif
Eni gremo s časom naprej.