Kolesarji in zakonodaja

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zdaj je vsaj kaj produktivnega iz te teme, drugače bi bila tema oz hvalospev za dopingiranje, res sila hvale vreden dosežek.
Trolaš a? Fitneser.
hysterical-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
A, v tem smislu si mislil. Specialka (dobra seveda) z dobrimi in prav napumpanimi gumami ublaži marsikako nepravilnost na cesti, veliko več kot povprečno družinsko kolo. Se najdejo kle okol nas po dolenjski še vedno kar lepo ohranjene ceste, nekatere so pa obupne in čez tiste gratereje se pač ni za peljat tud z gorcem ne.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zdaj je vsaj kaj produktivnega iz te teme, drugače bi bila tema oz hvalospev za dopingiranje, res sila hvale vreden dosežek.

Edino kar je produktivnega v tej temi je to, da si še zadnje dvomljivce prepričal, da se posamezne mišične skupine v telesu med seboj izključujejo.
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
od kdaj naprej na biciklu v cestnem prometu ni treba več imeti sprednje in zadnje luči, niti odbojnega stekla ?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Še kratek moj komentar:
- v naši vukojebini se kar nekaj vozim po cesti (ne, ni kolesarskih, da ne bo kdo pameten), vendar grem najraje čez mejo v Italijo. Tam 100x bolj pazijo oz. znajo prehiteti kolesarje. Pri nas pa cela jeba, velikokrat tudi prehitevanje par cm od balance, itd...
Se mi je že zgodilo, da je en voznik v italiji rikvercal na glavno cesto in me izsilil, sem moral malo odviti, nič ekstra, je zabremzal takoj, ko me je veidel. Me dohiti čez par 100m, odpre steklo in se opravičuje... Da bi to doživel v Sloveniji...
V LJ veliko uporabljam Bicikelj: osnovna predpostavka je, da nimam nikjer prednosti (tudi na kolesarski, ko imam prednost). Ko tako voziš, skoraj ne doživiš več kritičnih situacij. Če ne voziš tako, znaš biti hitro kje pod avtom.
[cenzura]..ga, ja smo na Balkanu, ker vsak gleda samo za svojo rit in ga boli k... za drugega.
In ja, deb.. so tako med vozniki avtomobilov, kot tudi kolesarji. Evo, enih zadnjih, ki jim je bilo škoda s svojimi specialkami zapeljati na makadam, da bi se varno odpočili... Raje tvegajo življenje, bedaki. Me je skoraj kap zadela, ko sem prišel bližje, ker ko sem bil še daleč, sem predvideval, da so zraven na makadamu širine 3m.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Realnost se nekako ne strinja s tabo. Razen na cestah rezerviranih za motorna vozila in avtocestah je vožnja s kolesom zakonsko dovoljena. Ampak ajde, ti pač ne nese tako daleč (kar je razumljivo, mišice, ki se ji reče možgan se na fitnesu pač ne da natrenirat).
Ne, ni, če je kolesarska, pač ne smeš po ceti. SPrijaznite se že enkrat da niste nilč posebnega na biciklih, Tudi vožnjo po peš conah bi vam morali prepovedat. Lepo dol in peš ob kolesu, kot v tujini.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Kdaj si naredil zadnji kilometer s kolesom po tujini? Jaz sem jih letos spomladi po avstriji kar nekaj. In ko je bila na kolesarskih gužva zaradi električarjev smo se pač vozili lepo po cesti. To je bilo ca. 90% časa. In še enkrat poudarjam, na koroškem, kjer je pregovorno nabolj zagoveden folk in kjer nadutost dobi povsem nov pomen (vsak gleda samo na svojo rit) mi ni potrobil niti eden (z besedo: nobeden).

Enaka zgodba je v italiji.

Moje pisanje se sicer ni v popolnoma nobenem delu nanašalo na kolesarske steze, si pač povlekel iz riti. Isto logiko imate kot stardec ko se na prehitevalnem valja 130 km/h ker itak nihče ne sme hitreje. Tam se mu smejete, tukaj pa vsi fašete živčnega če se kolesar ne pelje tam kjer se vam zdi da bi se moral. Žalost. Vem, zdaj bom označen za idiota v pajkicah ki dela sranje po cestah, ampak ajde, to je pač vaš domet. Serite dalje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Realnost se nekako ne strinja s tabo. Razen na cestah rezerviranih za motorna vozila in avtocestah je vožnja s kolesom zakonsko dovoljena. Ampak ajde, ti pač ne nese tako daleč (kar je razumljivo, mišice, ki se ji reče možgan se na fitnesu pač ne da natrenirat).
Ne, ni, če je kolesarska, pač ne smeš po ceti. SPrijaznite se že enkrat da niste nilč posebnega na biciklih, Tudi vožnjo po peš conah bi vam morali prepovedat. Lepo dol in peš ob kolesu, kot v tujini.
A bova kako o tvojem spoštovanju predpisov blizu Golovca spet rekla?
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kdaj si naredil zadnji kilometer s kolesom po tujini? Jaz sem jih letos spomladi po avstriji kar nekaj. In ko je bila na kolesarskih gužva zaradi električarjev smo se pač vozili lepo po cesti. To je bilo ca. 90% časa. In še enkrat poudarjam, na koroškem, kjer je pregovorno nabolj zagoveden folk in kjer nadutost dobi povsem nov pomen (vsak gleda samo na svojo rit) mi ni potrobil niti eden (z besedo: nobeden).

Enaka zgodba je v italiji.

Moje pisanje se sicer ni v popolnoma nobenem delu nanašalo na kolesarske steze, si pač povlekel iz riti. Isto logiko imate kot stardec ko se na prehitevalnem valja 130 km/h ker itak nihče ne sme hitreje. Tam se mu smejete, tukaj pa vsi fašete živčnega če se kolesar ne pelje tam kjer se vam zdi da bi se moral. Žalost. Vem, zdaj bom označen za idiota v pajkicah ki dela sranje po cestah, ampak ajde, to je pač vaš domet. Serite dalje.

Dokler se ne voziš 2 vštric, pa ne ustavljaš sredi nepreglednih ovinkov, pa ne vijugaš po sredini pasu, ti kar. Mene osebno ne moti - tam, kjer sp kolesarske, je načeloma dovolj placa tudi na cesti, pa ponavadi to ni glih reginonalka z 90 omejitve.
Ampak izgovarjat se na vegast pločnik in uvoze - izvoze je pa glupo. Bodi dec, pa napiši da zavestno kršiš zakon in da če te kdo nasadi, si pač sam kriv.

Pa ne pritožuj se nad odnosom do kolesarjev pri nas, ki je načeloma zelo dober. Pejt se malo k južnim sosedom pejat, pa boš videl, kaj so "jebesemizavse" vozniki, ki mislijo da so najpomembnejši na svetu. Mi smo že daleč od časov, ko je bilo pri nas tudi tako.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Realnost se nekako ne strinja s tabo. Razen na cestah rezerviranih za motorna vozila in avtocestah je vožnja s kolesom zakonsko dovoljena. Ampak ajde, ti pač ne nese tako daleč (kar je razumljivo, mišice, ki se ji reče možgan se na fitnesu pač ne da natrenirat).
Ne, ni, če je kolesarska, pač ne smeš po ceti. SPrijaznite se že enkrat da niste nilč posebnega na biciklih, Tudi vožnjo po peš conah bi vam morali prepovedat. Lepo dol in peš ob kolesu, kot v tujini.
A bova kako o tvojem spoštovanju predpisov blizu Golovca spet rekla?
grims-1.gif
Beri odgovor zgoraj. Ja, kršim predpise in če zajebem, bom sam kriv. In ne bom jezen na tiste, ki so se po predpisih pripeljali tja, kjer sem bil jaz "ilegalno".
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Kot sem ti napisal, ista logika kot jo ima stardec. Dejstvo je, da so na avtocesti hitrejši od 130 km/h (čeprav nebi smeli biti). In dejstvo je, da so na cesti kolesarji (čeprav kdaj tam nebi smeli biti). Stvar pameti in (mentalnega) zdravja je kako preživeti z njimi. Ali delat dramo, trobit, talat fakiče, grozit in vpit "sam si si kriv če te nabašem na havbo". Obnašanje v takih primerih med drugim definira dobrega/slabega voznika.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Ampak če se jih ne "opozori", bodo samo še bolj pogosto in v večji meri to počeli?

Sicer bi morala tu na prvi fronti biti policija, ampak očitno se še jim ne da s tem ukvarjat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Saj ti pravim. Če si dovolj stardeca po duši se kar loti delat red. Dokler se ti dokončno ne odpele in jih 5 ne naložiš na havbo. Ravno civilizirano in uravnovešeno pa to ni.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
ksz

Obvezna registracija koles, iz tega proračuna (in kazni prekrškarjev) naj se gradijo kolesarske steze. Na regionalnih cestah pa seveda obvezno prepovedati kolesarjenje. Tudi rally, F1 ipd. športi se ne odvijajo kar tako med prometom po cesti in ni nobenega razloga, da bi pri kolesarjenju bila kakšna izjema (razen seveda, ko je primerno cesta zaprta - npr. tour, giro,...).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik titov pravi:
ksz

Obvezna registracija koles, iz tega proračuna (in kazni prekrškarjev) naj se gradijo kolesarske steze. Na regionalnih cestah pa seveda obvezno prepovedati kolesarjenje. Tudi rally, F1 ipd. športi se ne odvijajo kar tako med prometom po cesti in ni nobenega razloga, da bi pri kolesarjenju bila kakšna izjema (razen seveda, ko je primerno cesta zaprta - npr. tour, giro,...).

Pa saj niso vsi kolesarji sportniki in dirkalniki
bonk.gif
...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Citat:
Uporabnik titov pravi:
ksz

Obvezna registracija koles, iz tega proračuna (in kazni prekrškarjev) naj se gradijo kolesarske steze. Na regionalnih cestah pa seveda obvezno prepovedati kolesarjenje. Tudi rally, F1 ipd. športi se ne odvijajo kar tako med prometom po cesti in ni nobenega razloga, da bi pri kolesarjenju bila kakšna izjema (razen seveda, ko je primerno cesta zaprta - npr. tour, giro,...).

Kako omejen si v čeladi pove že dejstvo, da ne veš, da se rally deloma dogaja na odprti cesti po prometnih pravilih. Če pa sedim na cestnem kolesu pa ne pomeni, da dirkam. Pa dobro, a te res še niso prišli iskat kaki dečki v belem, pregled podstrehe ti ne bi škodil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Realnost se nekako ne strinja s tabo. Razen na cestah rezerviranih za motorna vozila in avtocestah je vožnja s kolesom zakonsko dovoljena. Ampak ajde, ti pač ne nese tako daleč (kar je razumljivo, mišice, ki se ji reče možgan se na fitnesu pač ne da natrenirat).
Ne, ni, če je kolesarska, pač ne smeš po ceti. SPrijaznite se že enkrat da niste nilč posebnega na biciklih, Tudi vožnjo po peš conah bi vam morali prepovedat. Lepo dol in peš ob kolesu, kot v tujini.
A bova kako o tvojem spoštovanju predpisov blizu Golovca spet rekla?
grims-1.gif
Beri odgovor zgoraj. Ja, kršim predpise in če zajebem, bom sam kriv. In ne bom jezen na tiste, ki so se po predpisih pripeljali tja, kjer sem bil jaz "ilegalno".
Kot si lahko prebral me motijo ljudje, ki me prehitevajo ilegalno, ker si predstavljajo, da kolesarji ne sodimo na cesto. Primerek takšnega možganskega fenomena je dva posta višje. V vseh ostalih situacijah me načeloma ne najdeš, razen če je kolesarska steza neprevozna. V tem primeru štejem, da je ni in se čisto legalno peljem ob desnem robu cestišča.