Izola - Pag, po kateri poti?

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Se odpravljamo na Pag (Šimuni), pa mi viamichelin ven vrže dve varianti za pot do dol
- po jadranski do Prizne in čez s trajektom
- po AC od Reke do Zadra in potem čez most nazaj gor po otoku

Štartamo iz Izole, gremo ponoči da ne bo gužve na cesti. Pot po AC je precej daljša, ampak časovno smo pa na koncu tam-tam glede na izračun. Pri obeh so dodatnis troški (trajekt oz. AC).
Kakšen nasvet bi mi prav prišel, kje it - da ne bom potem klel po poti
smile-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Mi smo vedno hodili po jadranski magistrali in na trajekt.. Če greš čez most narediš prevelik krog. Sploh v tvojem primeru, ker greš iz Izole.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Jaz bi sel s trajektom po prvi varianti
Edino prej preveri vozni red trajkta ponoci. Ceprav po spominu nekoc ni bilo panike niti ponoci.
Google pride po magistrali pol ure hitreje kot po AC, pa 180 km je blizje.
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Imaš še tretjo pot - Izola - Reka - Krk - Rab - Pag.
wink-1.gif


Trajekt čez Prizno seveda, je dosti ceneje kot AC in bistveno hitreje.
 
Nazadnje urejeno:

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Jadranska magistrala se vleeeče, vijugasta cesta, če je komu rado slabo.

Jaz rajši na AC.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Glede nato da grete na dopust in ne na sluzbeno konferenco lahko komot greste do Prizne po jadranski magistrali. Sej nikjer ne pise da mora clovek vozit vse "v komadu". Vmes se lahko vec krat postane, spocije itd.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Hodimo že 10 let na Pag, prva leta na trajekt, zadnja leta pa samo še po AC. Od kar je sine z nama, štartamo ob 3 iz Radovljice, ob 8 pijem kavico na terasi in grem za 2 urci spat, potem pa nekaj pojest in na plažo.
Za trajekt nikoli ne veš koliko časa boš čakal, ponoci verjetno ni guzve ampak vseeno, enkrat je bila burja in niso vozili, tko da grem pac na ziherco, 460 kilometrov, pol pa kljuce v predal in to je to...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Za trajekt nikoli ne veš koliko časa boš čakal, ponoci verjetno ni guzve ampak vseeno, enkrat je bila burja in niso vozili, tko da grem pac na ziherco , 460 kilometrov, pol pa kljuce v predal in to je to...
Mogoče jaz ne poznam razmer tam dol... ampak..... a ni tko da če je burja v Prizni, je tudi na Paškem mostu? Se mi nekje v spominu valja, da je bil lani kar nekaj časa zaprt ravno zaradi burje. No, ne samo most, bolj ali manj vse kar je med Sv. Rokom in Zadrom.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Odvisno od jakosti vetra oz. sunkov. Lahko se naredi, da ne greš nikamor z otoka, ampak to je ektremen primer. Ponavadi velja zapora za trajekt, camperje, motorje in prikolce, za osebne avtomobile redko zaprejo paški most, jaz v teh letih tega še nisem doživel.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Kakovost magistrale med Crikvenico in Maslenico je vec kot ok. Edino Maslenicki most trenutno ni prevozen in je potreben obvoz po avtocesti.
Pred dvema tednoma sem se vrnil po tej poti in zaradi prepovedi voznje tovornim vozilom je bila pot cisti uzitek.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.097
113
joj joj kakšna drama, ljudje si predvsem sami zakuhamo vse tegobe...

na Pag hodim 10 let in samo parkrat silom prilike nisem še po magistrali in nikoli se od doma nisem spravil prej kot ob 9.00. no v soboto smo šli ob 10.20 in bili ob 14.30 v Novalji. In nimam sina ampak dva in še hči za povrh.

trajekti v sezoni vozijo in gužve že dolgo nisem videl. v Prizni se usedemo v bar popijemo pivo in otroci pojejo sladoled in je že treba lufat po avto.