Kateri protivirusni program

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Ne da silim ali govorim da je najboljsi samo sporocam ce bi koga zanimalo mcaffe antivirus plus 7eur licenca za en racunalnik z racunom lahko tudi za podjetja
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne ti Pando... pred dobrim letom smo s pomočjo te vrhunske tehnologije bili pripomorani delati restore vseh produkcijskih strežnikov in delovnih postaj pri stranki, ker je enostavno sesula OS...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem od plačljivih sprobal NOD32, McAfee, Norton, Kaspersky in Bitdefender. Sicer je to v obdobju nekje 15 let in se programi seveda spreminjajo, ampak od vseh teh je Norton edini, ki mi je delal 100% zanesljivo, brez vpliva na zmogljivost in brez enega samega posredovanja - sam je vedno vse počistil, blokiral, nikoli ni bilo treba recimo kliknit glupega obvestila v stilu ''našel sem trojanca, a ga želite odstranit?'' Ne, pusti mi ga na računalniku za spomin
rolleyes-1.gif


NOD32 je bil prvi, na začetku super, potem pa je skoz bolj pogosto skozi spustil kaj in začel bremzat računalnik, sem menjal za McAfee-ja. Je opazno bremzal računalnik, sem potem iz jeze sprobal vse možne brezplačne AV, z nobenim 100% zadovoljen. Kupil Nortona, 3 ali 4 leta imel mir. Sem hotel pogledat kaj počne konkurenca, imel 1 leto Kaspersky-ja, s katerim je bil vedno neki hudič, spraševal je vse živo (želite to, želite ono, daj mi mir pa opravljaj svoje delo), sprobal sedaj Bitdefenderja, kjer pa me moti recimo, da vsak vstavljen USB ključ na novo skenira v celoti (zelo prijetno, ko moraš potem vsakokrat najprej izklopit skeniranje ključa, da ga lahko varno odstraniš pa ko ti dela hudičevo počasi dokler skenira). Norton si je zapomnil kaj je že poskeniral in je preveril samo kar je bilo na ključu novega. Pa še to takrat, ko ključa nisi uporabljal, da ga ni bremzal.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne ti Pando... pred dobrim letom smo s pomočjo te vrhunske tehnologije bili pripomorani delati restore vseh produkcijskih strežnikov in delovnih postaj pri stranki, ker je enostavno sesula OS...

Men je vse crackane programe onesposobila...
bonk.gif


Npr. Proengineer, solidworks.... nevem kako jim je tole ratalo.
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Uporabljam Avast Free že kar nekaj let in nimam pripomb. Seveda pa pazim, kaj odpiram in kam grem...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
To je bila res grda napake Pande.Vendar je tudi rešitev ou. navodila kako in kaj prišla kmalu ven, da če si počakal na njihova navodila se je vse samo poštimalo. Če si pa prčkal nekaj po svoje je bil pa potreben restore.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Kaj komplicirate za domačo rabo. na mojem in sinovem imam tako konfiguracijo in že leta nobenih problemov. Še win defender mi je zadnjič kriptovirus na USB ključku pobrisal, kje sem ga fasal, nimam pojma.

1. zdrava pamet
2. Win defender ali MSE na starejših op. sistemih
3. chrome in firefox vtičniki Bitdefender trafficlight, uBlock
4. občasni scan z Malwarebytes antimalware in Emsisoft Antimalware
5. win firewall

Win defender uporabljam predvsem zato, ker ima daleč najmanj vpliva na sistem, sprobal sem pa praktično vse brezplačne rešitev, pa sem z tem še najbolj zadovoljen. Nekaj procentov slabšo detekcijo učinkovito nadomeščam z zdravo pametjo.

Kdor pa hoče dobro kontrolo nad tem kaj lahko otrok odpre na netu, pa priporočam Fortinet free, daleč najboljši starševski nadzor.

http://download.cnet.com/FortiClient/3000-2239_4-75532356.html
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Do zdaj najbolj zadovoljen s Kaspersky. Zahteva nekaj nastavljanja oz prilagoditev uporabniške izkušnje. Vse ostalo BP že vrsto let. Na vsaj 15ih računalnikih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Do zdaj najbolj zadovoljen s Kaspersky. Zahteva nekaj nastavljanja oz prilagoditev uporabniške izkušnje. Vse ostalo BP že vrsto let. Na vsaj 15ih računalnikih.

+1

Ravno ta teden se mi izteka licenca, vsako leto kupimo licenco za 3-4 PC-je za eno leto, 100% zadovoljen pa še relativno poceni te pridejo te multi user licence.