Prevozi na letališče

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
797
113
Ja pa halo no, saj ne delajo za hvala lepa. Itak, da se računica za familijo ne izide. Meni se za v Benetke za 2 osebi ni. Pa kaj potem. Opcija.

Meni je uspelo brata od žene naštimat, naju je peljal v Benetke in prišel iskat z mojim avtom, obenem sta pa naredila 2 celodnevna izleta še malo naokoli, nafto častil jaz. Ko pa te opcije nimaš, pride pa tak prevoz prav. A si bo nekdo dopust jemal? Tista parkirišča dol okoli Benetk pa hvala lepa! Avte naštancajo kot sardine, po možnosti ti ga Fabio še malo obuta. Jaz svojega starca nisem dol hotel pustit. Raje tak prevoz plačam.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Saj nisem rekel, da ne smejo delat. Samo napisal lastno izkušnjo.
Na "tistih parkingih" pa nikoli imel problemov. In med avti je več placa kot pred šparom ... Vsaj na tistih, ki jih uporabljam. Vseh itak ne poznam.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Živjo,

da kdo kakšen link ali drugo informacijo o teh parkingih, ki so preizkušeno ok v bližini Benetk ali Trevisa?

Hvala!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Benetke? 2 tedna je cca 50€. Plus 40 za gorivo (max), plus 20 cestnine. Pa si v max treh urah dol/nazaj. Pa nobenega ne čakaš.
Si upošteval tudi strošek vulkanizerja, če na poti priletiš na kak kos železa na cesti?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Tale je malo smesna. Sej mu tudi turbina lahko odpove itd... ena od resnih prednosti je ta, da ko se z dolgega leta spravis ven z letalisca, da ti ni treba vozit. To velikokrat pretehta pri folku, ki bi se mu sicer splacalo it z avtom.

Mas pa pol se daljse relacije (bergamo, milano, bolgna, genova/savona), ko pa se folku enostavno ne da vozit (da bi te en zapeljal se pa ne izplaca vec).... Tam se tudi not prinese promet, ko kak trst izgubo naredi npr...
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Np. Pri aliparku pustiš avto (in ključe) tam. Ter te odfurajo do terminala s kombijem.
Pri Uniontours pa parkiraš (na najbolj oddaljenem parkingu P2) in vzameš listek ter se sprehodiš (10min) do terminala.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
Jst se v benetke skos z europrevozi furam. 20€, pokličem par dni prej in je done deal. Zaenkrat kr zadovoljn
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
pa kaj mu gledate pod prste,....dobro da se je lotil in še vedno fura posel,...če bo samo 1x odpovedal prevoz in nekomu zje....polet bo to naslednji dan v časopisu in konec biznisa,..tega se sigurno zaveda!

me je pa presenetilo število gooptijevih kombijev, matr saj jih je kot listja in trave,..če sem pred leti videval skoz en in isti kombi v Lj z roza feltnami jih je zdaj ohoohooo,..in to po celi slo po vseh avtocestah jih videvam,....očitno je to dober posle inkonkurenca je vedno dobrodošla saj goopti ni več tako zelo ugoden kot je bil na začetku (investicija v posel?) je pa priljubljen ker je zihr in poznan.

lp
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Verjetno nisi videval enega in istega kombija... Prvi kombi je bil prepoznaven po tem, da ni imel GO OPTI XY registrske tablice ampak je imel navadno. Prav tako je imel navadne rad kape gor. Roza feltne so se pojavile z designom v2.0 in mislim da so jih prvi dobili peugeot boxerji. Ko so se boxerji pojavili v floti pa je bilo ze cca 8 traficov v ljubljani (in po cca 4 v MB, KP in na gorenjskem). Koprske si prepoznal po dodatni nalepki benetke.com

Potem si kasneje laho videval tudi hrvaske kombije s tablicami OS in ZG, ki so dostikrat odpeljali relacijo LJ - ZG.

No ko je go opti prodal vsa svoja vozila podprevoznikom pa so izginile go opti registrske in sedaj jih videvas z navdnimi tablicami in tudi z drugimi vozili (transit in mini busi ki niso polepljeni).

Tko da najverjetneje nisi videval enega in istega (ko so se roza feltne pojavile je bilo obdobje ko je imel go opti cez dan na letaliscu marco polo stalno prisotnost cca 3 vozil tko da je bil posel ze kar ulaufan
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
2
18
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Tale je malo smesna. Sej mu tudi turbina lahko odpove itd... ena od resnih prednosti je ta, da ko se z dolgega leta spravis ven z letalisca, da ti ni treba vozit. To velikokrat pretehta pri folku, ki bi se mu sicer splacalo it z avtom.

Mas pa pol se daljse relacije (bergamo, milano, bolgna, genova/savona), ko pa se folku enostavno ne da vozit (da bi te en zapeljal se pa ne izplaca vec).... Tam se tudi not prinese promet, ko kak trst izgubo naredi npr...

Se strinjam. Konkretna izkušnja: GoOpti je za 4 osebe do Benetk in nazaj koštal 122eur, z otroškim zicem in novoletnim popustom. Pri 12 dneh parkinga je bilo to komaj kaj dražje kot vožnja z lastnim avtom - neupoštevaje dejstvo, da je realen strošek vožnje z avtom višji kot le benz in cestnine. Ko nas je po 12urni poti pred letališčem počakal kombi in nas peljal domov, mi je prekleto pasalo, da ni bilo treba vozit meni. Če bi nas bilo manj kot štirje, pa bi bila računica še toliko bolj v korist skupinskemu prevozu.

Je pa fajn, da se pojavlja konkurenca, to nikoli ne more bit slabo.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
za 4 osebe povratna do benetk 122 je malo nizka ,..kar sem gledal se cene začnejo pri 20/na osebo/v en osmer,..tako bi to prišlo 160 eur plus da ponavadi je cen še kar višja ali pa je okno takoooo dolgo da si na letališču 5 ur,.....mi se vedno peljemo z avtom, računam do benetk in nazaj: 35 eur bencin, 20 eur ceste, in dan parkinga po 4 eur. to je to, da sam vozim mi pa paše
smile-1.gif
(dober avto pa to...:) )
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Zmago1 sorry, samo s tvojo matematiko si hitro v minusu. Strosek prevoza je sestavljen se iz cesa drugega, ne samo goriva in cestnin (servisi, gume,...). Pri prevoznikih pa je treba tudi voznika placat.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik NoFear85 pravi:
Zmago1 sorry, samo s tvojo matematiko si hitro v minusu. Strosek prevoza je sestavljen se iz cesa drugega, ne samo goriva in cestnin (servisi, gume,...). Pri prevoznikih pa je treba tudi voznika placat.

ja sej ne rečem,....vsak si naj sam izračuna,..... meni je dodaten plus da se peljem s svojim avtom ker rad vozim in po kombiju me vse boli,....ter sem bolj fleksibilen, kdaj še skočim v ikeo ali outlet village na poti ......ali kakko dodatno kavico

mi je pa zanimivo tole, sem uporabnik poceni letov že od začetka, tam okol 2002 sem prvič šel v london, in potem vsako leto ali dve nekam,...in na začetku sem redno jemal sopotnike s saboi preko prevoz.org,...ti so sedaj izginili,...vsi se peljejo z goo optijem ,....že nekajkrat nisem imel nobenega povpraševanja po prevozu za benetke, milano itd,..pred leti sem imel poln avto in še klicev,....
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ma kdo kako kdo za 20%-50% off za goopti prevoze? Se furam z njimi bolj pogosto kot z LPP
smile-1.gif
.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
za 4 osebe povratna do benetk 122 je malo nizka ,..kar sem gledal se cene začnejo pri 20/na osebo/v en osmer,..tako bi to prišlo 160 eur plus da ponavadi je cen še kar višja ali pa je okno takoooo dolgo da si na letališču 5 ur,.....mi se vedno peljemo z avtom, računam do benetk in nazaj: 35 eur bencin, 20 eur ceste, in dan parkinga po 4 eur. to je to, da sam vozim mi pa paše
smile-1.gif
(dober avto pa to...:) )
Na destinaciji benetke je max cakalno okno 3 ure.