Nadzorna kamera na novogradnji - kaj kupiti?

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Zdravo!

Na novogradnji, kjer sicer še ni interneta, nekoč pa bo brezžčni, bi rad namontiral kamero, ki bi snemala dogajanje pred hišo.
Lokacija je bolj neobljudena, tako da se lahko zgodi, da kdo nepovabljen pride in naredi škodo.
Kaj predlagate, da se namontira pod streho pred vhod?
Elektrika je, reflektor z senzorjem je, pa tudi kmalu bo kakšen sosed imel router, da bi lahko internet od njega ''koristil''
smile-1.gif

Da bi lahko na računalnik domov dobil sliko ali pa celo na gsm?
Prosim za pomoč.

Najlepša hvala.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če imaš mobilin signal, potem imaš dve možnosti:
1. kamero, ki ima režo za sim kartico (zlo omejen s kamerami)
2. IP kamero, katero priklopiš na router, ki ima režo za sim kartico (vrjetno bo dost dražje od 1. primera, si pa ne omejen s kamerami)
 

B81

22. jul 2007
34.613
9.037
113
Amaterska opcija

Malo boljša opcija

Sam bi na novogradnjo dal malo boljši sistem (ne samo spredaj).
Vsaka od teh kamer ti začne snemati, ko zazna gibanje ali zvok, ampak je treba dobro nastavit, da se ne vklaplja za brezveze...

Poišči na spletu kaj podobnega za manjši denar ali pa one kamerce za 70 eur iz prvega linka (obvezno z SD podporo, da se ti shranjuje gor).
 

B81

22. jul 2007
34.613
9.037
113
To nima smisla, ker rabiš SIM...če bo imel WIFI signal, bo prejel slike na email na telefon ali pač kjerkoli. Če pa nima interneta, pa je to res edina opcija.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Se kaj spoznaš na termo kamere jaz bi eno kupil ampak ne dam dveh jurjev zanjo.
A termo kamera ima rdeče pike ali ne?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Se kaj spoznaš na termo kamere jaz bi eno kupil ampak ne dam dveh jurjev zanjo.
A termo kamera ima rdeče pike ali ne?

Termo kamere niso poceni, tako da pozabi da jo boš dobil za ~100€. Še za dva jurja boš dobil neko cheap varianto (če sploh).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tale termo kamera je odlična in krepko predobra za moje potrebe je pa slabe tri jurje.

http://www.voelkner.de/product...ermografie.html

Tam nekje do jurja bi pa dal za neko kamero, ki vidi ponoči tam do 50 metrov.

IR kamero za 150 evrov imam ampak ima rdeče pikice, ki se jih ne da odstraniti in je žal neuporabna.
Brez rdečih pikic bi bila že precej super zadeva.

Treba bo počakati še ene par let, da bodo Kitajci to začeli delati in potem bo cena hitro pod jurja.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Ti zamenjuješ nočne kamere pa IR kamere. To ni isto. IR kamere so zelo drage in se ne bodo kar tako pocenile zaradi enostavnega razloga: ne uporabljajo se masovno.

Če rabiš kamero za ponoči, kupiš nočno.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Imam nočno ccd kamero, ki ima dodano ir osvetlitev.

S samo nočno kamero v temi ne vidiš ničesar(ob polni luni se za silo vidi), če pa vključim ir osvetlitev potem vidim do 50m vse tudi miško.
Ampak ta ir osvetlitev vključi rdeče lučke, ki so vidne vsej okolici in to je potem žal neuporabno-termo kamera pa teh lučk kolikor vem nima in bi bila zato odlična ampak z njo ne bom ničesar služil in zato par jurjev zanjo ne dam.

Če bi pa lahko s termo kamero služil vsaj toliko, da si povrnem nakup bi jo pa kupil-recimo, da bi ljudem ponujal, da jim pregledam hišo kako imajo izolirana okna, fasado, streho....

Druga možnost je nakup močnejše ir osvetljitve, ki sveti do 800m in si toliko stran precej neviden ampak stane skoraj jurja-ampak potem je že bolje razmišljati o nakupu termo kamere.

Škoda, ker ni veliko povpraševanja, da bi jo začeli delati Kitajci, čeprav jih verjetno že delajo samo zaradi kakšnih patentnih rešitev ne smejo prodajati v Evropo.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Jaz bi na tvojem mestu gledal za zadevami z IP podporo, saj boš kasneje, ko boš v hiši živel imel do kamer tudi dostop od kjerkoli.

Začasno si postaviš eno lokalno omrežje, kasneje ko bo internetni priključek pa samo povežeš in omogočiš oddaljen dostop.

Recimo nekaj takega: Klik

Ali pa si sestaviš sam iz posameznih IP kamer in en star računalnik za snemanje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A obstoja kaj takega za podobno ceno pri nas ali pa vsaj v EU?

Če naročaš iz Hongkonga traja celo večnost, da dobiš, potem plačaš še carino, stroške pošiljanja, garancija je tudi vprašljiva...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...nisem strokovnjak za videonadzorne sisteme, vseeno pa imam nekaj izkušenj in navadno velja pravilo 'malo denarja, malo muzike'
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Link, ki sem ga dal je bil samo za prikaz kaj sem imel v mislih. Seveda se pa te zadeve dobijo tudi pri nas, vendar za malo drugačne cene(višje se razume). Iz HK ponavadi dobiš v 1-2 mesecih, res da plačaš carino, ki je za IP kamere 3,7%, nato na skupni znesek plačaš še DDV in nekaj evrčkov za obdelavo carini in to je potem to. Še vedno ceneje kot pri nas.

Kot pa sem že napisal, si lahko sistem sestaviš tudi sam. En star računalnik in kamero pa en program za video nadzor pa si tam.
Mogoče za primer poglej na foscam.si. Dokaj ugodne cene kamer, pa že vse vključeno(DDV in garancija).
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...pomeni, da sem repliciral nate, ker si pač napisla zadnji post v tej temi...

drugače pa imam že dolgo časa sistem namenski komp in nekaj kamerc...