povozi te avto - kak dalje?

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
no prej sma se s punco pogovarjala po telefonu, nakar je vsekalo puna na drugi strani in blo vse tiho.. Pol me pokliče da so šle babe prek prehoda za pešče in je neka ženska povozla njeno sošolko pred očmi. Baje jo je vrglo na haubo, šipo je celo zlamalo in jo pol vrglo na hrbet dol. Hitro so jo odpelali vendar zlamanega ni nič blo, zato so jo poslali domov. Nwm zakaj je niso kar pridržali ker bi lahko mela notranje krvavitve, zdravniki naši biseri itq.. Zaj pa me zanima če bi se vam to zgodlo bi stožli do konca ono osebo? Jaz naprimer bi se pobral pa babo tak zlamo ko bika bmk..
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tote ovce na cesti, na telefonu, gledajo v luft/tla, se menijo z mimoidočimi/sami s sabo, poslušajo muziko na slušalke itd... . Ne pravim pa , da ta na haubi spada v to kategorijo, je pa kar možno. [cenzura]...... pol pa si si zajebal 10 let lajfa zaradi takega degeneriranca na cesti.

Dobro , da ji ji nič na videz in upam, da ji je bla to vlka šola.

Pa prosim pozanimaj se , kak točno je prišo do tega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Ali ne obstaja zavarovanje avtomobilske odgovornosti ravno zato, da te nekdo ne more sleči, če narediš na cesti napako?
Sicer če pogledaš sodno prakso za kake odškodnine, se vidi, da te pri nas ne gredo v 100.000 €. Kolikor sem gledal te stare primere in če je iz bolnice šla neposredno domov, dvomim, da lahko dobi na našem sodišču denimo 5000 € odškodnine.
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
no če mb poznaš, tam ko se gre mimo telekoma do zdravstvene, ko je trafika pa prek ceste prehod.. Dostikrat sn že šo tam in tam folk dejansko noče ustavit, tak da mislim da tu babe niso ble nič krive.. Res pa je da so tote lapave, sam mislim da to nere bit krivec.. Saj zaj se dobima pa pol bolj podrobno vse povem..
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
no prej sma se s punco pogovarjala po telefonu, nakar je vsekalo puna na drugi strani in blo vse tiho.. Pol me pokliče da so šle babe prek prehoda za pešče in je neka ženska povozla njeno sošolko pred očmi. Baje jo je vrglo na haubo, šipo je celo zlamalo in jo pol vrglo na hrbet dol. Hitro so jo odpelali vendar zlamanega ni nič blo, zato so jo poslali domov. Nwm zakaj je niso kar pridržali ker bi lahko mela notranje krvavitve, zdravniki naši biseri itq.. Zaj pa me zanima če bi se vam to zgodlo bi stožli do konca ono osebo? Jaz naprimer bi se pobral pa babo tak zlamo ko bika bmk..

Si v realnosti tut tak glasn
confused-1.gif
Drži se tega, pa ti bo lažje v prihodnosti.

Vgalvnem.Če bo karkoli čudnega s poškodovanko, naj nemudoma gre v bolnico.Bi pa jaz osebno vztrajal, da ostanem vsaj eno noč na opazovanju, pa seveda slikanje glave obvezno!

Tožbo pa bi spelal oz. se odločo za njo, če bi se mi res kaj zgodilo in da jaz nebi bil kriv. Drugače bi to vzel kot hudo izkušnjo.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
no če mb poznaš, tam ko se gre mimo telekoma do zdravstvene, ko je trafika pa prek ceste prehod.. Dostikrat sn že šo tam in tam folk dejansko noče ustavit, tak da mislim da tu babe niso ble nič krive.. Res pa je da so tote lapave, sam mislim da to nere bit krivec.. Saj zaj se dobima pa pol bolj podrobno vse povem..

Poznam cesto, je zelo široka ( za 3 pase, ni primerjave z zko, nepregledno cesto pri štuku pri rondoju, kjer je večina teh ovc) in prehod za pešče je dolg.Čudno, da je prišlo do nesreče.Podrobnosti
smile-1.gif
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
ja zaj jo je policija klicala, pa je voznica rekla da sploh niso ble tam na pločniki ampak da so kao sekale pot na cesti proti prehodu.. sam ni možno, ker od zdravstvene gre točno pločnik do prehoda.. nwm ne
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ali ne obstaja zavarovanje avtomobilske odgovornosti ravno zato, da te nekdo ne more sleči, če narediš na cesti napako?
Sicer če pogledaš sodno prakso za kake odškodnine, se vidi, da te pri nas ne gredo v 100.000 €. Kolikor sem gledal te stare primere in če je iz bolnice šla neposredno domov, dvomim, da lahko dobi na našem sodišču denimo 5000 € odškodnine.

ja se to je blem, v totem primeru bi mogla malo špilat, na silo bruhat, omotica, bolečine v vratu, pol pa že špikaš na karto straha pred avti itd.. mislim da če te že avto povozi, te glej da te nene zastonj :D
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Če so prečkale direk na prehodu za pešče ( rdeča) , pol nebi smelo bit problemov, če pa so šle bolj v smeri (zelena) delno po prehodu za pešče, pa ...

 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ne vem kaj je v tem primeru bilo, zato ga ne bom komentiral. Samo kok ena mularija hodi čez prehode, je dobro, da ne povozi kterga več. Dobesedno po pločniku s telefonom... ravnoo... pri prehudu pa na hitr zavijejo na njega. In ko ti tak skoči pred avto, res nimaš velik možnosti, da nekoga ne povoziš. Nažalost. Res da ima pešec na prehodu prednost, sam mal pa treba nakazat, da boš stopu na prehod ne pa kr skočt. Pol pa tožbe in tožbe...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.394
5.899
113
pri taščici
Poznam nekoga ki ga je zbila baba z avtom (kriva baba) pa so ga v bolnici zadzal 359 dni, pa se potem nekaj obrokov po nekaj tednov.
Koliko mislite da je dobil od babe?
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Roky štajerščino.. Mislim da niso prečkalo v smeri zelene ker je cesta kar široka pa gužva je stalno.. Lanos tak je in tak bo, nič nereš tu
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ali ne obstaja zavarovanje avtomobilske odgovornosti ravno zato, da te nekdo ne more sleči, če narediš na cesti napako?
Sicer če pogledaš sodno prakso za kake odškodnine, se vidi, da te pri nas ne gredo v 100.000 €. Kolikor sem gledal te stare primere in če je iz bolnice šla neposredno domov, dvomim, da lahko dobi na našem sodišču denimo 5000 € odškodnine.

ja se to je blem, v totem primeru bi mogla malo špilat, na silo bruhat, omotica, bolečine v vratu, pol pa že špikaš na karto straha pred avti itd.. mislim da če te že avto povozi, te glej da te nene zastonj :D
aha... dodatno za lažne poškodbe nekoga zhebat.
bonk.gif

(ne pišem o tem primeru, ker ga ne poznam-da ne bo spet replike na dani primer)
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
ksz..

lanos bi te rad vijo če bi ti hčerko povozli kak bi še ščito voznico.. Hanzi sumim da premalo.. Bruderu so steklenico na glavi zlamali zvečer ko je šo do svoje punce mimo nekih blokov ko so ga pili, je reko zdravnik da če bi cm bolj proti senci da bi lahko blo smrtno, mel je 10 šivov, na sodišču je že blo skoraj tak da je on bil kriv kaj pa je on hodo tam okoli, dobo pa je 0 eurof.. Tak sodišče nič ne reši nikdar
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
ksz..
lanos bi te rad vijo če bi ti hčerko povozli kak bi še ščito voznico..
Takrat ti je vseeno za posledice, ki bi tebi sledile. Direkt med oči, če bi goflo odprla. Zaradi tega bi verjetno nagradno dobil kratek oddih v eni od prevzgojnih inštitucij.
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
ksz..
lanos bi te rad vijo če bi ti hčerko povozli kak bi še ščito voznico..
Takrat ti je vseeno za posledice, ki bi tebi sledile. Direkt med oči, če bi goflo odprla. Zaradi tega bi verjetno nagradno dobil kratek oddih v eni od prevzgojnih inštitucij.

točno tak! boljše da te kar ova leti, ker če bi jo dobo..
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.061
5.750
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
no prej sma se s punco pogovarjala po telefonu, nakar je vsekalo puna na drugi strani in blo vse tiho.. Pol me pokliče da so šle babe prek prehoda za pešče in je neka ženska povozla njeno sošolko pred očmi. Baje jo je vrglo na haubo, šipo je celo zlamalo in jo pol vrglo na hrbet dol. Hitro so jo odpelali vendar zlamanega ni nič blo, zato so jo poslali domov. Nwm zakaj je niso kar pridržali ker bi lahko mela notranje krvavitve, zdravniki naši biseri itq.. Zaj pa me zanima če bi se vam to zgodlo bi stožli do konca ono osebo? Jaz naprimer bi se pobral pa babo tak zlamo ko bika bmk..

Čim sem prebral sem takoj vedel kdo je, to je naša štajerska legenda brez kravate MX
grims-1.gif