Opel Ampera/Chevrolet Volt

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Koliko torej kWh dejasnko porabi ampera do izpraznjenja baterije? (za recimo teh cca. 60 km).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Pred nekaj dnevi sem imel priložnost voziti Ampero. Avto sam me je navdušil, je pa po mojem mnenju zgrešeno, da je preveč gizdalinski. Enostavno kupci ekoloških vozil (recimo, da Ampero sem štejemo) niso takšni nastopači, da bi potrebovali usnjene sedeže, kamere, kupejevske dodatke ... cena tistega, ki ga imajo na Celovški znese 47 kEUR. To je odločno preveč za tak avto.
Čeprav me sama tehnologija precej bolj navduši kot Priusova hibridna, bi v primeru odločanja med njima zagotovo izbral Priusa. Nekaj več sem nakracal tudi na blogu, da ne bo še enkrat pisal.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
baje bo ampera na voljo samo na avtotehni v lj ? v čem je to fora
crazy1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ko si pisal o nekem gizdalinu v Kamniku - po mojih informacijah je ena firma iz Kamnika kupila Ampero, tako da tista verjetno ni testna, če pa je, so jim jo dali za voziti, ker jim ta prave še niso dostavili.

P.S.: Ampera nima avtomatskega menjalnika, ker ga sploh nima. Elektro motor je priključen na kolesa preko planetarnega sistema zobatih koles (kot moj Vectrix ali npr. Prius) in je stalno v eni prestavi. Pač, elektro motor deluje od 0 vrtljajev pa do 160km/h v eni prestavi.
Prestavna ročica je tam samo za izbiro programa delovanja/nastavitev v računalniku.
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ni šlo za njih
cool-1.gif
... tisto podjetje pa je v resnici E-misija in so ga dobili v teh dneh (je popisan "MEGA računalniki"). Poznam direktorja in sem včeraj popoldan izvedel, da ga imajo.

Imaš prav okrog "menjalnika" - sem popravim in v oklepaj dopisal, da ne gre za pravi menjalnik. Hvala.
write.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Verjetno jo je polnil moj sodelavec (ki dela na tisti lokaciji), ki jo bo v nedeljo pripeljal v Vrhniko na dneve Argonavtov, kjer bomo pripeljali razno razna električna vozila.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Ni šlo za njih
cool-1.gif
... tisto podjetje pa je v resnici E-misija in so ga dobili v teh dneh (je popisan "MEGA računalniki"). Poznam direktorja in sem včeraj popoldan izvedel, da ga imajo.

Imaš prav okrog "menjalnika" - sem popravim in v oklepaj dopisal, da ne gre za pravi menjalnik. Hvala.
write.gif


Torej E-Misija je dobila Ampero in ima polepljeno z MEGA RACUNALNIKI ?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Seveda - pa osebno sem bil danes tam
cheer.gif

Sicer mislim, da so "Računalniki Mega".
Aja - saj je že nekdo prilepil sliko.

To je PSP, nimajo ga še.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Nekaj dni sem bil bolj kot ne odsoten. Sedaj ne vem, kakšno je točno stanje, ampak včeraj popoldan sem šefa zagotovo videl na Duplici v beli Amperi.