Opel Ampera/Chevrolet Volt

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Zanimivo dojemanje kvalitete avtomobila!
To,da je avto tebi vizualno top,pa da je bolj prostoren in udoben,na splošno gledano še ni in ne more biti noben preskok v kvaliteti,sploh pa ne za nekaj stopničk...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Shark, sem prvo napisal objektivne razloge, potem pa subjektivne.

Jason, vprašaj me ko bo menjava za mano
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Nekaj se igram s to idejo, ampak je "problem", ker je v homo samo R17, pomeni da bi moral nabaviti nove felne + homo vpisat. Ve kdo kakšen je sploh postopek kar se tega tiče? Bral sem, sicer za priusa, da je folk zelo pohvalil nokian gume. R17 pridejo 170+, kar seveda ni ROI, R16 pa so že za pod 100, tak da bi se kar splačalo. Pa en je komentiral da so mu preko 43k zdržale.

Moram sicer prvo videt, kolik bo doseg s trenutnimi, R17, pa se potem odločiti. Opcija je še tudi LRR letne + nokian celoletne za zimo (pa verige če zagusti).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Dotično tale ne, verjetno diler ni homologiral vseh dimenzij. Ravno zato sem vprašal.

ampak ker imam namen temnit stekla, bi lahko homologiral hkrati tudi druge gume, če je potem kaj ceneje
smile-1.gif


Na gm-volt forumu sem tudi zasledil, da lahko gume naredijo celo 10% razlike v dometu, tako da v mojem primeru bi bilo resno za razmisliti o tem...Res pa je, da tam večina folka vozi LRR A/S gume...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Daj glej. Najprej avto kupi. Pol se pa obremenjuj s tem katere gume kupit.
Diler pa nič ne homologira dimenzij. Ampak se na homologaciji avta vpiše to kaj je njihovi bazi za ta avto.
Jaz mam za priusa tudi samo 17 vpisano, čeprav so bile tudi 16 original (ampak druga številka avta). Ampak pač ta oprema pride z 17 in je to to. 16 bo treba posebej vpisat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa se ti zgodi kot nam - P3008 HY - vpisane samo 17", čeprav imajo vsi drugi modeli serijsko 16", ampak Peugeot SLO pravi, da za hibrida so samo 17 in basta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
ja meni se je ratalo zmenit na Toyota Adria in so mi poslali original Toyotin papir (homologacija avta ko je prišel na trg) iz katerega je razvidno da lahko tudi 16 dam gor. In je reko da s tem brez problema homolgiram na avto Krka
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Zakaj pa zgornje ampere ne greš gledat? IMHO je zelo poceni.

Nagledanega imam Volta, ki je zgleda v zelo dobrem stanju in še model 2013, kar pomeni 0.5 večja baterija.
Baterija je skoraj kot nova, servis je nameril stanje 98%, kar je spet perfektno. To pa zato, ker je avto bil večinoma vožen na ICE in je baterija bila vedno v idealnem stanju.
Pa še oni kabel je zraven, za polnit "na hitrih", mogoče pride kdaj prav.
Servisna zgodovina je tudi tip top, razen vpoklicev brez popravil, zadnji vpoklic lani.

Pa volt mi je vizualno lepši
smile-1.gif

Pa še dobro ceno so mi dali
smile-1.gif


Malo je too good to be true, ampak tudi 508 RXH sem dobil poceni in v top kondiciji, pa je še zdaj takšen, tako da mogoče pa pri nas ni slabo iskati eksotike, se da najti veliko pametnega.

Vprašanje edino ostaja kaj se bi zgodilo ob morebitni okvari baterije, garancija sicer je, ampak ni veljavna v SLO, najbližje je AT, dunaj.. Dobim pa zraven avta tudi CarGarantie, tako da neko kritje pač je in glede na to, kako top je baterija in da bom v prvem mesecu (koliko velja prodajalčeva garancija) naredil vsaj 2000km, se bodo prve hibe takoj pokazale. In če je baterije res tako dobra, sigurno ne bo potem kar odpovedala čez noč.

Drugače je pa tista ampera dobra ponudba ja, škoda da je ne prodaja pravna oseba, da bi vsaj mesec garancije bilo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ne, na sliki mi pa ni glih všeč, mi je Ampera, ki bi jo pred dvemi leti po skoraj enotedenskem testiranju kmalu kupil, veliko bolj.
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glej, če gledaš belega, se ga spokaj kupit! Do sobote ti dam čas, če ne ga grem jaz - zdaj ko si že itak vse preveril - hvala meni ni treba.
grims-1.gif