Opel Ampera/Chevrolet Volt

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Andy, ti si si v bloku uredil štrom priklop v garaži ali zunaj? So kje zbrane informacije okoli tega. Mene bi potencialno zanimala opcija glede garaže; kakšna soglasja so potrebna, nova omarica, kakšen priklop se potrebuje (da bi bilo recimo dovolj da se EV nafila čez noč), kakšni kabli, etc. Ker parking filanje izven garaže odpade.

Ali je bolje, da bi se odprla nova tema, ker to bi znalo marsikomu prit prav?

Jaz sem si zrihtal prillop v drugi kleti garaze, kjer imamo stanovalci vsak svoj parkirni prostor. Naceloma gredo kabli po 'skupnih prostorih' zato bi moral dobiti soglasje vecine stanovalcev, ampak, ker mi ni bilo do fehtarjenja po bloku in ker je bil takrat blok se novogradnja, mi je upravnik svetoval, naj se obrnem na projektanta bloka in dobim soglasje od njega.
To sem naredil, mu podal podatke, kje bi kabli sli. Odobril mi je, najel sem elektricarja, ki pogodbeno za blok ureja elektricne napeljave, napeljal in montiral mi je tako, kot sem si zamislil, uredil PID in to je bilo to.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Opel introducing Ampera-e at Paris Show; European cousin of Chevy Bolt:

http://www.greencarcongress.com/2016/08/20160824-bolt.html

30m drag race
hysterical-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Special Coverage Adjustment Campaign #38170: Special Coverage Adjustment - Accelerator Pedal Stalk Fracture

Citat:
Condition: On some 2011-2015 Chevrolet Volts and 201-16 Cadillac ELR, the accelerator pedal can break at the stalk just below the housing due to the driver entering or exiting the vehicle with their foot resting on the accelerator pedal. If the pedal breaks, it would not be possible to operate the accelerator once the stalk has broken off. The vehicle would return to idle regardless of transmission gear position.

Corrective Action: Dealers are to inspect and if required, replace the accelerator pedal position sensor assembly. The repairs will be made at no charge to the customer.

Special Coverage Adjustment: This special coverage covers the condition described above for a period of 10 years or 120,000 miles (193,000 km), whichever occurs first, from the date the vehicle was originally placed in service, regardless of ownership.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ima soft touch gumb za odpiranje, nima pa motoriziranega odpiranja/zapiranja, če si to mislil.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Možno. Ena metalik modra je bila prodana nekje v prvi polovici 2013 in čakalna doba je bila nekje okoli pol leta, če se prav spomnim.

In če prav vidim tablico, ima okvir Avtotehne Vis, tako da verjetno je to kar ta.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Tega belega je skoraj sigurno kupil od te firme,sem malo brskal po avto.netu par mesecev nazaj,in sta se prodajala bel in srebrn...no srebrnega imajo še vedno v prodaji:
2490030-volt.jpg
 

Priponke

  • 2490030-volt.jpg
    2490030-volt.jpg
    122,5 KB · Ogledi: 229

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Andy, kaj ampera ima možnost namestitve električnega odpiranja prtljažnika, ne mislim v ceniku, ampak naknadno, če si kdaj kje zasledil to?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Če imaš denar, ti naknadno naredijo vse. Tudi avtobus iz Ampere... Tako da ne skrbi, samo denar pokaži in se naredi vse.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Eno hitro vprasanje... Malo si delam izracune, je kje (realen) podatek, koliko je poraba Ampere, ce bi jo vozil ves cas kot hibrida - brez da tankas elektriko? Torej cisto "klasicna" voznja na bencin (vem, da se dejansko vozis na elektriko, ampak, you get the point). Kot vidim, pri hibridih nekje navajajo malo neverjetne cifre...menda ni res samo dober liter?
grin1.gif


(Ker sebe nikakor ne vidim v vlogi odvisneza od elektro infeastrukture in pri 300km kar nekajktat na mesec, raje racunam s tem, da bi se kar nekaj vozil na bencin kot da bom 3x na dan tankal...)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tisti liter/100km je kombinacija elektrike + bencina.

Za čisto vožnjo na bencin ti ne morem povedati, koliko bi te prišlo povprečje, ker do sedaj sem vozil na čisto bencin v glavnem po avtocesti, po tem, ko se sprazni baterija, in pri 145km/h (140km/h po GPS), je poraba le vožnje na bencin 6l/100km (izmerjeno na vožnjah 470km do Paga, 400km do Muenchna ali Dunaja).
Računaj, da je v splošnem poraba samo v hibridnem načinu, brez polnjenja na vtičnici, nekje malo nad navadnim Prius hibridom (MY2010).

Drugače pa vsekakor nisi edini. Nekateri uporabniki Ampere imajo polnilni kabel priključen samo doma v vtičnici 24/7 in ga ne vozijo s seboj, tako da polnijo samo doma. In to je lepota Ampere. Polniš, ko imaš čas. Avto te ne omejuje.
Tako da, ti kar kupi Ampero in uživaj v avtu.

Samo od poletja naprej vem za 4, ki so me kontaktirali (ali preko Alterja (ZS) ali preko GSM-a (mojo telefonsko imajo na AT Vis)) za informacije, ker so uvozili rabljeno Ampero in še nihče ni bil razočaran
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tnx! Vidim da imajo amerosi ful radi statistiko
smile-1.gif


Podatek MPGe je verjetno preračunan strošek vožnje, ne dejansko porabljen bencin (98MPG = 2,4l/100km) in je za naše razmere nepomemben, ker imamo drugo ceno elektrike? Plus da zaenrkat ga na javnih polnilnicah polneš đabe
smile-1.gif


@Andy: hja, to je le en izmed pomislekov... drugo je, kje "doma" ga bi polnil - sem v bloku, brez garaže. Ne vem pa, če si upam čez balkon vržt kabel in ga tako polnit, čeprav lahko parkiram praktično 5m od svojega balkona
grin1.gif