Ruter kot switch in dostopna točka

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Doma imam siolov modem, sinope, ki deluje kot ruter. Kupil sem si še lynksis wrt54gl. Rad bi ga uporabljal kot switch in dostopno točko za wireless internet. Siolov ruter bi bil še vedno glavni ruter.

Sedaj pa je problem, ker ne znam nastavit lynksysa da bo deloval kot switch in kot dostopna točka.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če ne najdeš opcije za to funkcojo, pa vsaj:
- izklopi DHCP server
- preveri, da naslov ruterja ne gre navzkriž z naslovom modema in PC-jev (po potrebi spremeni)
- modem in ruter povezat s kablom v LAN priključek

To bi moralo delati.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik slr pravi:
Doma imam siolov modem, sinope, ki deluje kot ruter. Kupil sem si še lynksis wrt54gl. Rad bi ga uporabljal kot switch in dostopno točko za wireless internet. Siolov ruter bi bil še vedno glavni ruter.

Sedaj pa je problem, ker ne znam nastavit lynksysa da bo deloval kot switch in kot dostopna točka.

Lahko pa pokličeš na siol in jih prosiš, da sinope nastavijo, da deluje samo kot modem.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik slr pravi:
Sedaj pa je problem, ker ne znam nastavit lynksysa da bo deloval kot switch in kot dostopna točka.

V cem je pa tezava ? Saj nimas kaj nastavljati, doloci pac oba naslova (LAN in WiFi), vkolikor sta razlicna, prikljuci kabel iz tvojega routerja (sinope) v enega od LAN portov na linksysu in zadeva mora delovati. In ja, seveda se naslovi ne smejo podvajati.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Samo v opozorilo. Tale Sinope je totalna jajca in če boš dodatno priklopil še linksys router nebo vredu delovalo.

Moj nasvet:
- v Sinope-ju izklopi wireles
- linksysa nastavi na Dynamic IP kot način povezovanja
- linksysa nastavi na 192.168.1.2 (LAN)
- DHCP načeloma lahko pustiš vključen na obeh, vendar z drugim IP range-om (npr. Sinope od 1.100 do 1.149, Linksys pa 1.150 do 1.200)

Tako bi moralo delovati, če boš pa pustil vključena oba wirelesa boš pa imel težave.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
sinope naj dela samo kot modem, naj wrt (tomato fw, priporocam) opravlja nalogo routerja/switcha in wifiAP. jaz imam tako reseno in je zadeva rock solid!
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Ali se je komu dogajalo, da če je imel kombinacijo siol sinope kot ruter in lynksiys kot ruter, da je zadeva prekinjala. Tako da to res ne gre.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Znana napaka na sinope, da dva wirelesa hkrati ne delata, vsaj pri večini ne. Priporočam, da izklopiš na sinope-ju in uporabljaš samo na linksysu, je dosti boljši.