BlackBerry Bold 9700 OS6

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Nobenega z omenjenim modelom
grin1.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana

Zakaj bi enostavno, če se da zakomplicirat, a?
BB priključiš na BB Desktop SW v6, ta javi da so na voljo posodobitve, potrdiš in greš na kavo.
Ko se vrneš, vtipkaš PIN in PASS ter uporabljaš BB OS 6. Lepo zgleda in zaenkrat dobro deluje.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@Megapixel: ne bo držalo in izgleda govoriš na pamet..

OS6 ni uradno izšel (noben operater ga ni naredil "official") zato ga tudi preko desktop managerja ne bo našel. Razen če imaš ti neke posebne veze direktno iz RIMa in ti oni potiskajo OS?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
@Megapixel: ne bo držalo in izgleda govoriš na pamet..

OS6 ni uradno izšel (noben operater ga ni naredil "official") zato ga tudi preko desktop managerja ne bo našel. Razen če imaš ti neke posebne veze direktno iz RIMa in ti oni potiskajo OS?

Hmmm, res sem pozabil omenit, da sem najprej zagnal datoteko z linkov, nato priključil BB na USB in zagnal BB SW 6. Od tu
naprej gre enostavno...
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@Megapixel: sorry nisem hotel napadat,..
smile-1.gif
samo drugače posodabljaš.. na koncu greš v DM namesto v Loader.

Jaz raj dolgo pot zmeraj povem, če se kaj zatakne in DM nagaja.. se itak morajo vrnit vsi na old school.

Samo da dela, imaš kaj problemov z browserjem?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
@Megapixel: sorry nisem hotel napadat,..
smile-1.gif
samo drugače posodabljaš.. na koncu greš v DM namesto v Loader.

Jaz raj dolgo pot zmeraj povem, če se kaj zatakne in DM nagaja.. se itak morajo vrnit vsi na old school.

Samo da dela, imaš kaj problemov z browserjem?

Vse cool... deluje lepo in tekoče, browserja sicer nisem kaj preveč preizkušal, ker imam zato Desire-ja.
Včeraj sem doma malo preko wifija odpiral razne strani in se mi zdi opazno hitreje. Šminka je
lepo popravljena, bližnjice do funkcij z osnovnega ekrana priročne, nove melodije zvonjenja fantastične :)
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Super! Jaz bom svojega dobil jutri ali najkasneje v petek.. :/

Še tole.. Si restoral celotni backup iz 5.0 ali si samo nujne stvari (imenik, koledar, ipd.)?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
Super! Jaz bom svojega dobil jutri ali najkasneje v petek.. :/

Še tole.. Si restoral celotni backup iz 5.0 ali si samo nujne stvari (imenik, koledar, ipd.)?

Saj veš... skrajno poenostavljeno... priključil na BB SW6, ostalo se je naredilo samo, od backupa do restora.
smile-1.gif

Še progsi delujejo vsi, vključno z nastavitvami.
zmaga.gif
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Ne vem kaj naj rečem, pomoje si imel srečo..

Ker folk tako joka da res ni.. Večina se celo vrača na OS5, ker jim ne dela: browser, socialna omrežja pa še kaj bi se našlo.

Upam da bo tudi meni šlo gladko. Se javim.
 

talker2

Zelenc'
26. jan 2010
6
0
1
RIM še ni odprl svojih strežnikov v IP naslovni prostor Mobitela glede service book-ov za browser v OS6 in zato browser v OS6 še ne deluje kot bi moral na Mobitelovem omrežju. To se bo verjetno uredilo, ko bo Mobitel začel uradno prodajati Blackberry Torch 9800 (ki že ima OS6). Menda že v novembru 2010.

Do takrat pa je začasna rešitev za nedelujoči browser v OS6, da se zbriše dva service book-a.

Pojdi na Options > Device > Advanced System Settings > Service Book in izbriši
Blackberry Internet Browsing Service [BrowserConfig] in Blackberry Internet Browsing Service 2 [BrowserConfig]
Po tem browser deluje brez problema. Čez čas (ali po restartu) se bosta omenjena service book-a spet pojavila. Torej, ko vam browser spet neha delovati ponovite vajo.

Drugače pa meni OS6 na Boldu 9700 deluje brez problemov. Tudi veliko hitreje kot OS5. GUI je fantastičen proti OS5. Prav tako nimam nobenih problemov z aplikacijami, ki jih uporabljam. Skratka RES SUPER zadeva!

wink-1.gif
 

MayheM

Pripravnik
9. nov 2008
151
0
16
men BBmaps niso delovale na OS 6 na simobilu.. očitno še nimajo poštimanih service bookov...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Danes je na voljo uradno SW za BBB9700 različica 5.0.0.862 preko BB Desktop.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Jaz sem na Mobitelu, morda pa pri Mobitelu niso tako ažurni. A je to sploh od njih odvisno? Ima morda Mobitel kaj podobnega na svoji spletni strani?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@talker2: jaz sem probal iz 5.0 vse service booke backupirat (alt + SBEB) in potem na enak način restorat v OS6. Zadeva deluje ampak le do prvega restarta, potem pa ko se prijavi zgleda potegne "neke napačne" knjige.. Upam da kmalu uredijo.

Do takrat pa bo pač tvoj fix moral pomagat
smile-1.gif


Drugače mi je OS všeč, le malo se bo treba navadit. Prej sem recimo tudi veliko potrjeval z tipko enter, sedaj skoraj nič ne prime samo še trackpad
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno: