Župniki...

sad

Guru
24. avg 2007
20.534
9.222
113
Vem, da bo tema hitro šla v 3PM
grin1.gif
, ampak vseeno. Najprej par predpostavk:
- če misliš pljuvat po župnikih, si odpri svojo temo
- če misliš pisat o pedofiliji, si odpri svojo temo
- če misliš pisat o kraji milijon EUR, katere je ukradel župnik, poglej sosednjo temo
tongue-1.gif

- ........................

Če gre človek k maši hitro ne ve, kaj bi med molitvijo, pridigo počel. In razmišlja o x stvareh. No, zadnjič sem bil pri eni maši, kjer je bil en župnik in je imel pridigo. Sem prepričan, da ob njej ni nihče ''zalutal'' z mislimi
grin1.gif
. A je še kje kakšen tak župnik, da zna realno pogledat svet okoli sebe in zmotivirat ljudi, da so res prisotni pri maši? Kakšne so vaše izkušnje?

Odebeljeno je TEMA, pa bi bilo fajn, da se je držite.
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
če smo zelo zelo natančni ti čutila onemogočajo videti svet tak kot je...
če smo malo manj natančni: NE
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Kot v vsakem poklicu: so še taki. Denimo, da osebno poznam 5 primerkov in trije odstopajo navzgor kot ti opisuješ.
Predlog za kako diplomsko: primerjava kolik delež ljudi je v določenem poklicu "dober". Ugibam, da ni velike razlike med zdravniki, učitelji, šoferji avtobusov in župniki. Vsepovsod sta na koncu dva človeka. En, ki poklic opravlja in drug, ki ga ocenjuje, kako ga opravlja.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jaz vedno zalutam. razmišljam o..kako bi una uno..pa kaj bi uni..pa a onidve sploh.

vedno pa poslušam..se prav sem..multitasking..večina vernikov mislim, d aje..nisem prepričan.
ponavadi se pa tut od srca nasmejim. sploh pred volitvam znajo zlo realno pogledat ijn zmotivirat farane. ne predlago, da se ne voli nbenga, ker bog ve kaj in kako..in bo poskrbel..ampak zlo navijajo za svojga
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ne primerjaj poklicev, kjer nekdo udobno živi s slabo uro flancanja na dan in nekom, ki trdo dela 8 in več ur.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Kot v vsakem poklicu: so še taki. Denimo, da osebno poznam 5 primerkov in trije odstopajo navzgor kot ti opisuješ.
Predlog za kako diplomsko: primerjava kolik delež ljudi je v določenem poklicu "dober". Ugibam, da ni velike razlike med zdravniki, učitelji, šoferji avtobusov in župniki. Vsepovsod sta na koncu dva človeka. En, ki poklic opravlja in drug, ki ga ocenjuje, kako ga opravlja.

ker kiks..majko mila
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sad pravi:
Vem, da bo tema hitro šla v 3PM
grin1.gif
, ampak vseeno. Najprej par predpostavk:
- če misliš pljuvat po župnikih, si odpri svojo temo
- če misliš pisat o pedofiliji, si odpri svojo temo
- če misliš pisat o kraji milijon EUR, katere je ukradel župnik, poglej sosednjo temo
tongue-1.gif

- ........................

Če gre človek k maši hitro ne ve, kaj bi med molitvijo, pridigo počel. In razmišlja o x stvareh. No, zadnjič sem bil pri eni maši, kjer je bil en župnik in je imel pridigo. Sem prepričan, da ob njej ni nihče ''zalutal'' z mislimi
grin1.gif
. A je še kje kakšen tak župnik, da zna realno pogledat svet okoli sebe in zmotivirat ljudi, da so res prisotni pri maši? Kakšne so vaše izkušnje?

Odebeljeno je TEMA, pa bi bilo fajn, da se je držite.

Kar veliko je takih, ki "realno" gledajo svet in si vse privoščijo.
En primer je aktualen sedaj na Hrvaškem.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Slovar slovenskega knjižnega jezika

ŽUPNIK žúpnik -a m (ȗ) posoda za serviranje župe: župnik in pladnji z jedili
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.534
9.222
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
jaz vedno zalutam. razmišljam o..kako bi una uno..pa kaj bi uni..pa a onidve sploh.

vedno pa poslušam..se prav sem..multitasking..večina vernikov mislim, d aje..nisem prepričan.
ponavadi se pa tut od srca nasmejim. sploh pred volitvam znajo zlo realno pogledat ijn zmotivirat farane. ne predlago, da se ne voli nbenga, ker bog ve kaj in kako..in bo poskrbel..ampak zlo navijajo za svojga
Poslušaš ja... No, kaj je bil point zadnje pridige?
grims-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
point zadnje pridige je bvil

ne živi preko svoj zmogljivosti in ne želi si tistega kar ni tvoje. nikakor pa ne zavidaj bližnjemu in mu ne privošči slabega, ke rima več kot ti.

in sem gledal.
ni bla bogata, ni bla prešolana, ni bla od nbenga, nisem zavidal njenmu bratu in nisem ji privoščil, da ostane devica.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
nekateri župniki hodijo v šole in tiste, ki ne hodijo k verouku sprašujejo zakaj
ne hodijo, pri velikih praznikih, ko je veliko ljudi, pa je pri maši obvezna tema, da naj ljudi darujejo denar, ker je vedno treba nekaj popraviti na cerkvi, tako se pri maši delijo položnice, da bi ljudje darovali
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Vedno me je zanimalo, če imajo na teološki kak poseben predmet, kjer se učijo, kako fehtat denar...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Vedno me je zanimalo, če imajo na teološki kak poseben predmet, kjer se učijo, kako fehtat denar...
Predmeta "Fehtanje" sicer ni, je pa nekaj temu koristnih:
* ene par predmetov s "psihologijo" v imenu
* ene par predmetov s "filozofijo" v imenu
* nekaj s "pedagogiko" in "andragogiko" v imenu
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
kako je s to obnovo cerkva, a res to župnik plača s tistim denarjem, ki so ga darovali farani?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik spanspan pravi:
kako je s to obnovo cerkva, a res to župnik plača s tistim denarjem, ki so ga darovali farani?

Tudi s tistim denarjem.

Nekaj pa da država in občina.