Zima 2014/2015

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
sneg.png
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ma to ni vseskup nič. Še v hribih je pretoplo (in to ne samo pri nam), da niti umetnega snega ne morejo delati.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.685
6.570
113
V soboto sem imel namen v Salzburg, pa zna biti na Katschberg-Tauren tunelu sneg.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Se lahko pojavi tudi na AC, recimo tam okoli trojan, oz tisti tunel, ki sledi (proti LJ) je nekje slabe 600m nadmorske?

ps, drugače pa vreme se še kar ne da, celo poletje ščije, celo jesen, pa še zima si ne da mira...vlažno k hudič
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
A kdo kaj ve kako je stanje čez Ljubelj? Mal smo mislili skočit do Celovca v soboto, vendar me malo skrbi glede na to napoved. Verig pa lih ne bi na vrhu natikal. Na promet.si ne najdem nič.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Saj imaš tam tudi spletne kamere, ljubeljska je postavljena kak km pred predorom in lahko oceniš stanje.

Sicer pa je danes sreda, kaj bo čez tri dni nima veze z današnjim stanjem.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Hehe, se spomnim zadnje ljubeljske izkušnje s "podobnim stanjem". V Celovcu začne snežiti med dežjem, jaz pa asap proti Ljubelju. Bližje sem bil, bolj je padalo, a cesta je k sreči ostajala bolj ali manj črna. Na vrhu si oddahnem, zapeljem v tunel, na izhodu pa šok... 10cm mokrega, posedenega snega, spodaj poledenela cesta, 50m po začetku spusta pred menoj slalom sledi, malo naprej pa kombi "parkiran" levo v bregu. Spust z 20km/h, pa še je drselo. In kopica vozil parkiranih ob cesti, k sreči vsi na poti navzgor, za razliko od prejšnjega kombija.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Jah, saj sem rekel "ponavadi podobno". So pa tudi izjeme. Če s severa leti, je pa ravno obratno od tvoje izkušnje - takrat je letelo pač z juga. So pa Karavanke tam ravno prav visoke, da lahko zabremzajo oblake na eni ali drugi strani.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Hehe, se spomnim zadnje ljubeljske izkušnje s "podobnim stanjem". V Celovcu začne snežiti med dežjem, jaz pa asap proti Ljubelju. Bližje sem bil, bolj je padalo, a cesta je k sreči ostajala bolj ali manj črna. Na vrhu si oddahnem, zapeljem v tunel, na izhodu pa šok... 10cm mokrega, posedenega snega, spodaj poledenela cesta, 50m po začetku spusta pred menoj slalom sledi, malo naprej pa kombi "parkiran" levo v bregu. Spust z 20km/h, pa še je drselo. In kopica vozil parkiranih ob cesti, k sreči vsi na poti navzgor, za razliko od prejšnjega kombija.

Mene sta ob podobni situaciji že kar avstrijska žendarja v podljubelju obrnila. Zaprta cesta.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Hehe, se spomnim zadnje ljubeljske izkušnje s "podobnim stanjem". V Celovcu začne snežiti med dežjem, jaz pa asap proti Ljubelju. Bližje sem bil, bolj je padalo, a cesta je k sreči ostajala bolj ali manj črna. Na vrhu si oddahnem, zapeljem v tunel, na izhodu pa šok... 10cm mokrega, posedenega snega, spodaj poledenela cesta, 50m po začetku spusta pred menoj slalom sledi, malo naprej pa kombi "parkiran" levo v bregu. Spust z 20km/h, pa še je drselo. In kopica vozil parkiranih ob cesti, k sreči vsi na poti navzgor, za razliko od prejšnjega kombija.

Mene sta ob podobni situaciji že kar avstrijska žendarja v podljubelju obrnila. Zaprta cesta.

Kam si sel potem? Na predor karavanke? Zato, ker se sam dosti vozim to relacijo pa mi je po sreci vedno uspelo priti cez, ampak nikoli ne ves.
Rabis vinjeto?