Ženske od moškega hočejo ...

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Ksz

Ce je zenska navajena na povprecni life, bo srecna. Ce bo life postal boljsi, bo srecna. Ce bo vmes postal podpovprecni, pa bo sla
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Me prav zanima, koliko jih podre tale:


2467398-P1010433_resize.JPG
 

Priponke

  • 2467398-P1010433_resize.JPG
    2467398-P1010433_resize.JPG
    143,7 KB · Ogledi: 132
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Samo izpostavljam kar se razbere iz tvojih zapisov.
Je pa v njih tudi opaziti splošno žaljenje mladih.


S tem pa se strinjam. Na mladih pač svet NE stoji več... Mogoče še nikoli ni...

In zelo verjetno tudi nikoli ne bo. Dokler bodo tako dovzetni za nenehno nove tehnologije, za "pokemone"...


2467406-xobo.jpg.pagespeed.ic.YhNdQb4bm3LVxCOB7jjX.jpg
 

Priponke

  • 2467406-xobo.jpg.pagespeed.ic.YhNdQb4bm3LVxCOB7jjX.jpg
    2467406-xobo.jpg.pagespeed.ic.YhNdQb4bm3LVxCOB7jjX.jpg
    77,8 KB · Ogledi: 104
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Tak mladi bo v 2 urah ali pa še prej poštudiral xyz tehnologijo, ki jo ti ne boš skapiral v enem mesecu. On bo uporaben, ti ne boš. Toliko o tem.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tak mladi bo v 2 urah ali pa še prej poštudiral xyz tehnologijo, ki jo ti ne boš skapiral v enem mesecu. On bo uporaben, ti ne boš. Toliko o tem.

Aha, kdor ne zna upravljati z raketo, je neuporaben. Večje neumnosti v živlejnju še nisem slišal!

Komot bi živeli s tehnologijo iz 1980, 1990.

Novega Samsungovega hlädilnika, ki ima na VSAKI polici video kamero in se poveže preko interneta na tvoj androidni telefon, ki ti na tržnici v aplikaciji pokaže, ali je v hladilniku solata in čebula, je ponudba za tehnološke BUDALE, ki OB VSEM SILNEM ZNANJU o tehnologiji NE ZNAJO (niso sposobni!) na listek ali v memo telefona napisati, da morajo na tržnici kupiti čebulo in peteršilj.

In če bo nekega dne crknil internet, bodo sicer šli na tržnico, vendar ne bodo tam nič kupili, ker ne bodo videli posnetkov 1., 2., 3. in 4. police v hladilniku...

Toliko o perspektivi človeštva, toliko o mladi generaciji in njihovem popolnoma NEPOTREBNEM tehnološkem znanju.

Za hec jih vprašaj, ali mislijo, da se krompir seje, ali sadi...
evil.gif


In avtomobil namreč ima, zelo zanimivo, po 120 letih, tako kot prvi dan, ko so ga naredili, še vedno brzine za naprej, eno za nazaj, sklopko, gas in bremzo... Zanimivo.
evil.gif


Toliko o tem.

Na mladih torej svet NE MORE stati.
Ker jih, in to večino, dosti preveč odnaša v virtualo.

In tudi zato, ker se ukvarjajo, predvsem fantje, dosti preveč s tehniko, tehnikalijami, aplikacijami, premalo pa s seboj...

Punce pa se "ukvarjajo" dosti preveč s svojimi telesi (teža, brazilska depilacija in še 100 podobnih stvari), z iskanjem primernih cunj in obutve, z šminkarjenjem.

In, da se vrnem na temo, z iskanjem "sponzorjev", ki bi jim finančno olajšali lajf, da jim sploh ne bi bilo treba delati, ali pa, da bi z kakim občasnim delom preko študenta lepo živele. In žurale...

Mimogrede še to:
novinarka Ellen Goodman je podala zanimivo izjavo o absurdnem začaranem krogu:

»Normalno je, da si oblečen v obleke, ki jih kupiš zaradi službe, se voziš v službo v avtu, za katerega še vedno odplačuješ, da lahko prideš do službe, v katero hodiš, da si lahko kupiš obleke, avto in hišo, katero pustiš prazno večino časa, da si lahko zaslužiš življenje v njej.«

Nekateri se bodo nad zgornjim pisanjem zamislili, drugi pa me bodo, v pomanjkanju protiargumentov, spet začeli žaliti...

Kajti resnica boli. In peče...



2467462-x5485ace9b3fef-st.jpg.pagespeed.ic.DqpNqzqoIwRyAUrjiqcw.jpg
 

Priponke

  • 2467462-x5485ace9b3fef-st.jpg.pagespeed.ic.DqpNqzqoIwRyAUrjiqcw.jpg
    2467462-x5485ace9b3fef-st.jpg.pagespeed.ic.DqpNqzqoIwRyAUrjiqcw.jpg
    92 KB · Ogledi: 97
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Ja, ampak pri prvi sliki je zadaj nek hud dogodek, pri drugi sliki pa je zadaj FB post: "čakam na postaji, da se dobim s kolegi/cami. Stisni like...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Citat:
Aha, kdor ne zna upravljati z raketo, je neuporaben. Večje neumnosti v živlejnju še nisem slišal!
To neumnost si napisal ti. Bravo.

Citat:
Komot bi živeli s tehnologijo iz 1980, 1990.
V tistih časih so pa rekli, da bi komot živeli s tehnologijo iz 1930, 1940. In takrat da bi s tehnologijo iz 1900. In takrat...

Citat:
Novega Samsungovega hlädilnika, ki ima na VSAKI polici video kamero in se poveže preko interneta na tvoj androidni telefon, ki ti na tržnici v aplikaciji pokaže, ali je v hladilniku solata in čebula, je ponudba za tehnološke BUDALE, ki OB VSEM SILNEM ZNANJU o tehnologiji NE ZNAJO (niso sposobni!) na listek ali v memo telefona napisati, da morajo na tržnici kupiti čebulo in peteršilj.

In če bo nekega dne crknil internet, bodo sicer šli na tržnico, vendar ne bodo tam nič kupili, ker ne bodo videli posnetkov 1., 2., 3. in 4. police v hladilniku...

Toliko o perspektivi človeštva, toliko o mladi generaciji in njihovem popolnoma NEPOTREBNEM tehnološkem znanju.

Za hec jih vprašaj, ali mislijo, da se krompir seje, ali sadi...

Čestitam. Iz primera enega izdelka uspeš posplošiti, da so mladi neuporabni
hysterical-1.gif


Btw, takega hladilnika ne kupijo mladi, ampak 30-50 letniki.

Citat:
In avtomobil namreč ima, zelo zanimivo, po 120 letih, tako kot prvi dan, ko so ga naredili, še vedno brzine za naprej, eno za nazaj, sklopko, gas in bremzo... Zanimivo
Ja, pa kolesa ima tudi. Potem se podobnosti počasi že nehajo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ja, ampak pri prvi sliki je zadaj nek hud dogodek, pri drugi sliki pa je zadaj FB post: "čakam na postaji, da se dobim s kolegi/cami. Stisni like...
Bi rekel, da se gre v večini primerov za branje novic.
Ok, eni v cajtngu iščejo tudi vice in nago babo
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tak mladi bo v 2 urah ali pa še prej poštudiral xyz tehnologijo, ki jo ti ne boš skapiral v enem mesecu. On bo uporaben, ti ne boš. Toliko o tem.

No ja, moja sestrična in bratranec bi se lahko reklo, da sta mlada. Pojma nimata o tehnologiji, vse meni težita, če kaj ne dela, kar je pa zadnje čase kar pogosto, ko vedno več stvari prej crkne
smile-1.gif


Je bilo prav zanimivo, kako sem 1h razlagal malemu, kako povezati router z modemom, čeprav ima prvi tipko za "auto setup".

Problem mladih je da tehniko poznajo le preko igerc in facebooka. Mi smo vseeno še morali kaj bolj praktičnega.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tak mladi bo v 2 urah ali pa še prej poštudiral xyz tehnologijo, ki jo ti ne boš skapiral v enem mesecu. On bo uporaben, ti ne boš. Toliko o tem.

No ja, moja sestrična in bratranec bi se lahko reklo, da sta mlada. Pojma nimata o tehnologiji, vse meni težita, če kaj ne dela, kar je pa zadnje čase kar pogosto, ko vedno več stvari prej crkne
smile-1.gif


Je bilo prav zanimivo, kako sem 1h razlagal malemu, kako povezati router z modemom, čeprav ima prvi tipko za "auto setup".

Problem mladih je da tehniko poznajo le preko igerc in facebooka. Mi smo vseeno še morali kaj bolj praktičnega.
Nič nenavadnega, saj ne velja vse za vse
wink-1.gif

Je pa splošno znano dejstvo, da se mladi veliko bolje znajdejo z novotarijemi, kot starejši. Eni bolj, eni manj, v povprečju pa bolje
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Luštno...
cheer.gif


Novotarije imajo očitno tudi posledice. In to neljube posledice...



2467501-DSC04530_resize.JPG
 

Priponke

  • 2467501-DSC04530_resize.JPG
    2467501-DSC04530_resize.JPG
    140,5 KB · Ogledi: 132
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Je pa splošno znano dejstvo, da se mladi veliko bolje znajdejo z novotarijemi, kot starejši. Eni bolj, eni manj, v povprečju pa bolje

Saj ne boš razumel. Niti tega od tebe ne pričakujem...

Ne tako majhen del EU populacije, po moji oceni vsaj 10%, se je več ali manj ODREKEL novotarijam, zanimajo jih stari časi, retro stil, če hočeš - vintage...

Ne gre za jugo-nostalgijo, gre za spoštovanje do 30 in več let starih predmetov, med katerimi so mnogi še popolnoma uporabni (in še bodo nekaj desetletij), gre pa tudi za duh tistega časa, ki je bil sam po sebi zanimiv in danes postaja kot tak zelo privlačen...

Le zakaj, kaj meniš?

Pa tudi tole ni slaba stvar, ne pa delat za vašega kapitalista 200 - 240 ur mesečno, da bo imel še več, kot že ima ...

2467511-publishwall_resized_1395654419_1315080.jpg
 

Priponke

  • 2467511-publishwall_resized_1395654419_1315080.jpg
    2467511-publishwall_resized_1395654419_1315080.jpg
    130,5 KB · Ogledi: 96
Nazadnje urejeno:

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Večina žensk si brez moških ne predstavlja življenja, bi ble izgubljene, z denarjem si nekak uspejo min. zrihtat, brez tega tavajo po eni temi in edino moški jih zna potegnit na svetlo.
bonk.gif
se prav sprašujem katera brez tebe tava po tej temi...
evil.gif

več kot pol jih tava po temi, dokler jih deci ne potegnejo ven....ti res slabo bereš.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
joj johanes ti živiš res enem vzporednem svetu...
na mladih svet stoji. dejstvo znano iz zgodovine. je pa res, da se življenska doba drastično podaljšuje... in sedaj se je "mladost" premaknila tja do 30. leta... prej je pri 17-18 že moral biti osamosvojem s svojo družino... pač posledica tega, da sedaj praktično večna živi do 80. (malo poglej do katerega leta se je živelo pred 50. leti ali 70....)

so pa eni bolj nadarjeni za novotarije eni so pa bolj johanesovi. nesposobni za karkoli. naj bo moderno ali staro. verjamem pa, da kar si osvojil v svoji mladosti bi to sedaj "gonil" naprej... pa ne gre... sej to je težava tudi večine informatikov. v 90. so bili v špici sedaj pa so neuporabni... obvladajo kakšne zadeve ki jih je povozil čas... jeba ja...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Če MNOGE mlade ljudi ne zanima

- politika (v smislu, kaj ta počne narobe)
- ne zanima, kaj se na splošno dogaja v državi, v kateri živijo
- predvsem pa ne zanima, kaj bo z njimi "jutri" (čez 20 ali 30 let)

potem na takih in tako nezainteresiranih osebkih svet ne more stati! Pa naj imajo ti osebki 25, ali 75 let!

Pa še to: če smo enkrat (ali 183-krat prebrali), da na mladih stoji svet, ni rečeno, da ta mit velja za vse večne čase...

Končno si tudi sam napisal, da se stvari, trditve in pravila - menjajo...
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
Johan, tudi veliko STARIH ne zanima politika. ali pa jih zanima glih en tolk, da znajo se dret: udbo mafija ali pa janša baraba...

mlade zelo zanima kaj se dogaja. Miti da jih ne zanima itd so samo miti. ker odtenek mladih pač "kruza skoz živleje"... ampak takih je tudi dosti starejših. dejstvo je, da se dela vedno dlje, in pozneje se prične z aktivnim delom. nič več pri 20 ampak se je to premaknilo na 30... in včasih so bili mladi do 20 zdaj do 30...

nezainteresiran osebek gleda VHS in razmišlja o stari krami. zainteresiran osebek spremlja vse novitete okoli sebe in jih jemlje kot nekaj pozitivnega... pa čeprav samo lovljenje pokemona
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nezainteresiran osebek gleda VHS in razmišlja o stari krami.

Spet žališ!
Je to potrebno, samo zato, ker imava vsak svoje mnenje?

Res misliš, da me boš z žaljenjem odpodil, mi zaprl usta, me utišal?

Na mladih, takih kot so, SVET NE MORE stati. Ne stati, ne obstati. Pika!

Sicer pa me prijavi ministrstvu za mlade...
evil.gif


Medijske navade mladih:


2467946-DSC04861_draw_resize.jpg
 

Priponke

  • 2467946-DSC04861_draw_resize.jpg
    2467946-DSC04861_draw_resize.jpg
    81,9 KB · Ogledi: 147
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
ti johan žališ kompletno mlado populacijo. jaz nisem nikjer žaljiv... in na maldih sloni svet. preko youtuba facebooka itd se lahko organizira revolucija ali pa še kaj drugega. konec koncev so se miličniki preko fejstbuka zmenili da ustvijo ministra... ne vem kaj ima to veze?

pač mladi pogledajo youtube ti pa staro vhs kaseto... v čem natančno je razlika?